ricci.s

Režisér chcel tradične ostať verný sociálnym dramatickým hororom, avšak rozhodol sa, že ani jeho obľúbená umelecká brutalita nesmie chýbať, a tak nakrútil 2 filmy v jednom. V prvej časti nám vyrozpráva príbeh dvoch sociopatiek, feťáčiek a alkoholičiek, ktoré kradnú a mučia bezbranných, až kým sa nevlámu do domu tehotnej. Tam sa ich agresivita vystupňuje na maximum. Za ten záver to za pozretie stojí, dokonca aj zahrané je to uveriteľne, ale úvodná polhodina je trochu otravná (tie dve ukričané šľapky dokážu liezť pekne na nervy). A potom ide part II - experimentálny krvavý kúpeľ. Krik, plač, utrpenie, sebadeštrucia, kanibalizmus, znepokojivá hudba, psychotropná atmosféra. Dej to síce nemá (skôr sa to uberá smerom k tvorbe Lucifera Valentina), takže niečo pre silnejšie žalúdky... a presne toto mám na Kasperovi najradšej. Zatiaľ čo by som prvý segment označil skôr za priemerný, druhý je u mňa full house a spolu s "Madness of Many" a "Your Flesh, Your Curse" by som ho zaradil k najlepšej trojici jeho tvorby. ()