Game Over

• USA Timo Rose's Game Over

ricci.s

Je to nízkorozpočtové (presnejšie nakrútené takmer zadarmo), je to nemecké, dej to poriadny nemá, je tam horda gore a hektolitre krvi, mučí sa tam, reže, seká, mláti, znásilňuje, a je tam Debbie. Môžem si želať viac? Ani nie. Gore-exploit, ako sa na nemeckú produkciu patrí - síce nič, čo som nikdy predtým nevidel, ale dobré. Jeden z lepších Timových krvákov, možno niekde na úrovni jeho najvydarenejšej "Barricade". Análno-mačetová scéna mi ostane v pamäti asi najdlhšie, a to spolu s perfektnými, dementnými hláškami a pornopredstavami psychopatickej blondýnky, ktorá tam perlila jedna radosť. ()

George Stobbart

Hororová scream queen Debbie Rochon tu stvárňuje herečku, ktorá si odcestuje do Nemecka oddýchnuť od nevydareného vzťahu. Navštíviť ju tu príde dvojica kamošiek, s ktorými oslavujú, no majú smolu, pretože narazia na psychopata, ktorý ich unesie a začne tyranizovať. Nemecký gore frajer Timo Rose sa zase raz rozparádil a ponúkol lacný, no drsný hororový exploit, ktorý síce nie je tak intenzívny aby spôsobil nejaké špeciálne nadšenie, no má dostatok mučenia, násilia a slušného gore, aby potešil (sub)žánrového nadšenca. Miestami sa objaví aj pôsobivá, bezútešná atmosféra, niektoré scénky sú ťažkotonážne, iné skôr úsmevne umelé, ale nenudil som sa a to je dôležité. ()

pornogrind

Klasickej Rose(ho) styl. Po dějové stránce jeho filmy nejsou zrovna nejpropracovanější, ale gore je vždy na vysoké úrovni. Hned úvodní titulky to jasně dokazují. Pak nastane nudnější začátek, ale zhruba od 20 minuty se to opět rozjíždí a nepolevuje až dokonce. Překvapením pro mě byla Raine Brown. Hnusná je sice pořád stejně, ale po herecký stránce trošku vyzrála. Alespoň za výkon v tomhle kousku se rozhodně nemusí stydět. Scénu s násilněním si střihla parádně. Pro diváky znalé Rose(ho) tvorby určitě nic novýho, ale pořád se drží svýho standardu. Krev, teror, mučení, násilí, gore - zkrátka hororovej nízkorozpočťák jako víno. Slabší 4 hvězdy. ()

sedm.1

Tak upřímně nevím, jestli jsem totálně zvrhlý hovado, zralý být zavřený někam do ústavu pro perverzní úchyláky, anebo všichni ostatní jsou jen vyměklý panďuláci, každopádně co tím chci naznačit je, že jsem od tohoto filmu Tima Rose čekal daleko větší nálož brutálnosti, než které jsem se ve výsledku dočkal. Prvních zhruba dvacet minut se totiž neděje vůbec nic, pak jak mávnutím proutku se pár obětí objeví v nějakém kutlochu, kde je následně jeden pošuk, společně se svou děvkou a matkou mučí a zabíjí, a to představuje celý obsah. Zápletka tudíž žádná, každopádně to jsem ovšem i očekával, spíš mě ale zklamala samotná likvidace jednotlivých postav, která nepřinesla opravdu nic, co by překračovalo hranici jiné běžné hororové produkce, jen tedy s tím rozdílem, že zde celý film stál asi tak tisíc euro, a to do toho počítám i útratu za jídlo a pití. Na druhou stranu, na to, že to bylo právě skutečně prakticky natočeno zhruba zadarmo, tak úroveň jednotlivých efektů nebyla vůbec, ale jakože skutečně vůbec špatná, takže v tomto ohledu jsem byl prostě kvalitou gore naopak vážně mile překvapen. Jednotlivé postavy, respektive jejich (skoro)herečtí představitelé, pak disponují různou kvalitou, jejich společným znakem bylo každopádně krutopřísné přehrávání, samozřejmě v čele s ústředním magorem, který působil spíš nevhodně vtipně, než maniakálně přesvědčivě. Veškerého toho gore jsem zde každopádně očekával vážně mnohem více, na mě se tu zkrátka ale až nesmyslně příliš diskutovalo, což nakonec jen způsobilo, že mě to v podstatě celé ani moc nebavilo, a mohu jen tak zopakovat, že jsem čekal daleko větší řezničinu, úlet a masakr, než co ve výsledku Timo Rose v Game Over nakonec nabízí. ()