Snímek zachycuje nechvalně známého Al Caponeho (Tom Hardy) v jeho 47 letech. Al Capone si odpykával svůj trest ve věznici v Atlantě ve státě Georgia a následně v Alcatrazu. Příběh zachycuje dobu, kdy je předčasně propuštěn z důvodu jeho zhoršujícího se zdravotního stavu. Capone nyní trpí vážnou demencí na následky prodělané syfilidy a jeho manželka Mae (Linda Cardellini) je momentálně to jediné, co má, načež ho začíná stíhat jeho násilná minulost. (Kuzmik)

xxmurphyxx

Klobúk dole, z takéhoto námetu a o takej postave natočiť takú sračku chce mimoriadny talent. Hardyho milujem, ale buď to nečítal scénar, alebo bol zliaty na mol, ak si myslel, že zahrať hlavnú úlohu vo filme v ktorom bude celý dej o dennej rutine nakazeného poloblba, spočívajúcej v sraní, šťaní, flusaní, chrápaní, blúznení a chrchlaní dobrý nápad.... ()

Mikecat

Naprosto stupidná zbytočná hovadina. 104 min. trpíte nudou a čakáte na tie milióny, kde sú ukryté, aby ste sa nedozvedeli absolútne nič. Jedine uvidíte senilného deda, ktorý sere a ští kade chodí, motá sa po dome, má halušky z predošlej kriminálnej činnosti. Fine. Jedna * za Toma Hardyho, prečo sa dal nahovoriť na tento brak, ťažko povedať. ws ()

Popinodan

Tom Hardy je vynikající herec,to je také jediný důvod,proč film dokoukat až dokonce. Slabota! Jedině ta hudba stála za něco. Nejslabší Hardyho film. ()

Samson2003

Trailer vypadal zajímavě, ale film už tak úžasný nebyl. Podprůměrné drama, které by mělo větší šanci jako komedie se dle mého moc nepovedlo. Dobová atmosféra oproti jiným filmům nebyla nijak skvělá a hudby jsem si ani nevšimnul. Jediný tahač filmu byl Tom Hardy za Al Caponeho, ikdyž to rozhodně nebyla jeho nejlepší role. Promarněný potenciál filmu mě mrzí... 35%. ()

BlackAdder87

Upřímně mě tenhle film docela zklamal. Tom Hardy se pod horou makeappu snaží podat přesvědčivý výkon, ale působí spíše jako by dělal konkurz do Walking Dead. Celý film jsem čekal kdy se na někoho vrhne a sežere mu mozek , místo toho si ale do pusy nacpe "pouze" mrkev. Ve výsledku se z tohoto záznamu rozkladu člověka za živa stává symfonie nesrozumitelného chrochtání a prdění do plíny i mimo ni. Snímku nelze odepřít jisté kvality, vůbec se mi netrefil do vkusu a přesto že není bůhví jak dlouhý i tak jsem se u něj místy nudil. Průměrné hodnocení je hlavně za scénu se samopalem. ()

maximusBZ

Fu.. Výborný herecký výkon Hardyho zas a znova bol to jediné čo ma pri tejto srač. e udržalo.. dejovo nezaujímavé debilina pre mňa z nechutnymi detailami.. Scéna z vyšetrovateľom pri stole a posratym Alom bol už len klinec do rakvy.. Nie nebolo to dobré vôbec. ()

Habansz

Myslel jsem, že "Veření nepřátelé" jsou nejnudnejší, nejvíc potencionálem mrhající, životopisnej gangsterskej film, kterej jsem kdy viděl (možná kdo kdy natočil). A tisícíce recenzí by mi dali za pravdu. Jenže ... Pak jsem udělal tu chybu, že jsem se nechal nalákat námětem a pro jistotu jsem ji následoval dalším chybným rozhodnutím - pustil jsem si "Capone". Že je něco špatně mi bylo jasný už tak v půlce filmu, kdy bych dal všechno za to, abych místo toho zase sledoval ty Veřejný neprátelé. Dokonce i o hodinu kratší stopáž ubíhala dýl. Tohle nezachránil ani Hardy a snad lituje toho, že se tomu upsal stejně, jako já toho, že jsem to viděl až do konce. ()

Bogrant

Akože psychologický rozbor vnútra jednej rozvrátenej a zmätenej duše? Fuck no! Skôr k smrti unudená báchorka z posledného roku života slávneho gangstera, ktorý nikoho poriadne nezaujíma a keď už by aj mohol, tak by nemal byť sprostredkovaný takýmto vyložene dementným spôsobom, pri ktorom sa Trank hrá na veľkého inovatívca, ale to jediné, čo uňho zarezonuje, je otázka, či je horší režisér alebo scenárista. Dve až tri scény dobré, zvyšok hrozný. A latexový Hardy cez tie skrvavené oči zrejme nevidel, do čoho ide... ()

Grifindoor

vole, čekal jsem krvavej gansterskej opus o vzestupu a pádu nejslavnějšího mafiosa a místo toho jsem dostal dementního připosranýho dědka, velký zklamání ()

Joskarakoska odpad!

100 minut divně namaskovaný a chrčící Hardy který je teď šeredný až za roh. Opravdu zbytečný film který je nic neříkající o předešlém životě Ala a ani nic moc neřekne o jeho konci krom toho že chodí v plenkách po svém dvoře ze zlatým thompsonem. Čekal jsem víc 0/10 ()

TurboEdmund

Snímek Capone, jak už je uvedeno v obsahu, vypráví o posledním roku života nechvalně známého Al Caponeho. Capone trpí demencí a tak více méně jen posedává a kouká do přírody. Film nenabídne nijak extra chytlavý děj, kvůli kterému by divák cítil potřebu se na něj podívat zas a znova. Samotné zpracování, ale není vůbec špatné. Film je svým způsobem odkazem na všechno co Capone prožil a s čím se ještě musí vypořádat. Spousta scén, i přesto, že občas člověk moc nechápe o co jde, odkazují nebo vyobrazují něco, někoho nebo nějaké konkrétní zlo, které Capone vykonal. Člověk tak musí film vnímat do detailu a chápat určité vyobrazení některých situací. Je tedy těžké pochopit jak některé věci ve filmu Josh Trank myslel a proto je tento film pro "Obyčejného diváka" nezajímavý. Co se Toma Hardyho v roli Caponeho týče za mě opět další potvrzení toho, že se Hardy umí vžít do jakékoli role a roli mrmlajícího, blouznícího Caponeho zvládnul na výbornou. Pravdou, ale je, že film mohl klidně být o dost víc "šílený", jako například film Bronson. Film místy zaujme a upoutá diváka o tom co se bude dít dál, přitom když Fonse blouzní, ale to je tak vše. Z mého pohledu škoda, že z filmu neudělali větší šílenost. ()

FakinAdsso

Proč toho režiséra ještě vůbec pouštějí k tak velkým jménům (předlohovým i hereckým)? Pevně doufám, že zajde za karierním poradcem a prozře. ()

Klimajzo

Asi by to fungovalo lépe, kdyby to mělo 3 hodiny a byli by tam fleshbecky do nejlepší let Al Caponeho. Takhle je to nuda a režijní trapas. ()

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)