Karlos80

Italové měli svoje "Milano Calibro", Francouzi "Le professionnela" a pokud jde o Řeky, lze s určitou nadsázkou hovořit o filmu "Exodos kindynou" (Emergency Exit), který v mém osobním seznamu zároveň povyšuje i na jeden z nejlepších viděných řeckých filmů vůbec. Pokud se ale budu držet jen žánru, tak upozorňuji že těch řeckých krimi-thrillerů jsem zas tolik neviděl a časem tak ještě možná změním názor. Co tento film ale dělá zcela odlišným od těch dvou výše zmiňovaných, tak to je obsazení hlavní role. Ano, hlavní úlohu zde nevytvořil muž (nějaký bombarďák), ale krásná žena, nádherná Řekyně Olga Karlatos ( as Olga Karlatou, moje veliká oblíbenkyně, známá především z filmu "Zombi 2"), v roli mladé a dynamické policistky, která po skvěle zvládnuté akci povyšuje na protidrogové policejní oddělení a později jak se píše v titulku jednoho komentáři na IMDb, stanoví "zákon a pořádek" v Řecku téměř vzhůru nohama. Film trvá skoro dvě hodiny, ale já se téměř nenudil. Skvělá akce (úvodní scéna zpackané bankovní loupeže a následná honička, krásná je i scéna kdy se hlavní představitelka přestrojí za šlapku aby se dostala blíže informacím týkajících se drogového kartelu), ale byl tady toho daleko víc - stále se bylo na co dívat, velké přestřelky - různé detaily - zpomalovací sekvence - flashbacky - vše neuvěřitelně živé a krvavé, dále to je kvalitní veliké spiknutí (co všechno tvůrci do tohoto filmu zde nacpali je obdivuhodné, mmj třeba hezké romantické nebo čistě komické vsuvky, ale tím hlavním motivem tady byly přeci jen drogy - rozbití drogového kartelu), nádherná scenérie a krásné a klasické řecké melodie (úvodní jsem si téměř zamiloval). Tohle všechno dělá skutečně velmi pěkný, veliký, odvážný a násilný "polizio" film, který se musí líbit a který podle mě obstojí i ve veliké světové konkurenci. ()