Pot a krev

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

c.tucker

Dwayne Johnson hraje naprosto perfektní postavu. Je to neuvěřitelně stupidní a fetišistické až je to naprosto úchylná, výborná a zábavná podívaná. Všechny ty karikatury, které se tam objevují mě nutí k zamyšlení, jak hodně je to upraveno pro filmovější zážitek proti realitě. Jediná normální je snad postava Eda Harrise. ()

WolfR

Testosteronová zábavná záležitost ve které na každém rohu kypí Bayova osobitost. Snad až na ty jeho výbuchy, na ty tady ale neměl dostatečný rozpočet a tak si to nahrazuje mnoha absurdními situacemi. Avšak není to jenom ta sranda o svalovcích jak naznačují trailery, svým způsobem je to i snímek kde se hraje na vážnější notu, cos e táče vyznění. Jestli Baye považujete za režiséra, který je především bavič a nějakým způsobem se vám líbí svět cvičení nebo kulturistiky, rozhodně si ten absurdní kolotoč nenechte ujít. Už kvůli skvělému Wahlbergovi a Dwaynu Johnosonovi, 4 hvězdy. ()

Bane_Boss

Uff...sem sexy....sem velkej. Eh...dobrý den. Jmenuji se Jacques Khurvés a začal jsem po roce a půl opět věřit ve fitness! Víra prej dělá zázraky a pokud tomu bude věřit i srdce, tak je to v cajku. Srdce totiž nikdy nelže(pokud tlustým či starým lidem neseLŽE hihihihi). Všichni praví pouliční filmoví hrdinové se vypracovali sami - Rocky, Tony Montana a Corleoni z Kmotra. Všichni tito borci začali z ničeho a vypracovali se k dokonalosti. Dokonalosti, kterou chtěl dosáhnout jak hlavní hrdina Potu a krviska Dancek Lugo, tak i já. Dokonalost těchto vzorů, jež s Danem máme, spočívá v tom že dosáhlí tzv. Gangsterského Ráje! To je ten moment, kdy před Tebou leží pár kilo koksu, vedle Tebe zfetované lurvy a luxusní barák ti hlídají sekurVity z ulic. Nechápete? Poslechněte - http://www.youtube.com/watch?v=N6voHeEa3ig a pochopíte. WE'RE ALL GONNA MAKE IT BRAHS!! ()

arnybossy

Unfortunately, this is a true story. Tak toto bola sialena jizda plna akcie, humoru, absudit, ludskej hluposti, az sa mi nechce verit ze je to skutocny pribeh, ale je to tak. ()

Immortal17

Akce, smích, napětí...skvělá kombinace filmu, i přesto, že mě tentokrát Mark Wahlberg jako Daniel Lugo docela zklamal, myslím si, že do toho mohl vložit víc, předvedl se z té slabší stránky, ovšem zachránil to opět Dwayne Johnson, který mě neskutečně zabíjel svýma hláškama. "Jsi žid? Já ti s tím pomůžu." :D Michael Bay samozřejmě opět odvedl výbornou práci, pro fandy akčních filmů nepochybně super zážitek. :) ()

Demon.N

Svůj steroidový sen žit nezačnu. Dvě hvězdy jen za šňupajícího Dwayna Johnsona, který si roli tupce musel užívat. Každopádně jsem poučen, že v Baumaxu ni jiných podobných kolosech nesmím kupovat motorovku:)))) ()

Icefist

Na komedii je to málo vtipné, na akčňák málo akční, na krimi málo napínavé. Je to směsice ingrediencí, které jednotlivě jsou fajn, ale po jejich smíchání vznikne obtížně poživatelný koktejl. Občas sice divák pookřeje u něčeho unikátního (grilování rukou), ale ani těch pár světlých momentů, nadstandardní herecké obsazení a výtečná hudební složka, nemůže spláchnout sumární pachuť průměru. 50 % Oblíbená část- ultra zpomalovačka borců ze zásahovky vyskakujících z dodávky ()

emo

Super cool natočená kravina o priblblých kulturistoch... :) Nebyť Bayovej réžie a skvelého obsadenia, tak by to bola nepozerateľná srajda. ()

URBAN

No vidíš BAYi jde ti to aniž by si něco vyhazoval do vzduchu a jde ti to možná trochu lépe a s přehledem než tvůj obvyklý " průměr " je to prostě bomba ikdyž to je tak trochu primitivní , ale ten styl jakým je to točeno miluji a celý jeho obsah ač herce soundtrack nebo příběh je to zkrátka bez chybičky . " I BELIEVE IN FITNESS " ( 8.8.13/MAC/600 ohodnocený film na ČSFD ) ( 7.12.13/MAC ) ( 6.1.14/MAC ) ( 28.2.14/MAC ) ( 1.8.14/PC ) ( 13.10.15/PC ) ()

panMartin

Skvělý film na který jsem se dlouho těšil. Těch 3,5 měsíce čekání na premiéru se kurva vyplatilo. Příběh vychází ze skutečných událostí a zavádí nás do poloviny devadesátých let, kdy fitness trenér Danny Lugo (Mark Wahlberg) si chce splnit svůj americký sen, že se svými dvěma partáky oškube zbohatlíka s židovskými kořeny a hned po něm porno krále. Každá scéna je k popukání, herci si to očividně také užívají. Libový akčnák vůbec nemám co vytknout Mark Wahlberg a The Rock tady podali svůj životní výkon byli naprosto skvělí jako celý film od příběhu až po své detaily. Scénář byl naprosto úžasně sepsán navíc podle skutečného příběhu. Michaele vidíš jde to i bez stamilionových rozpočtů. Pro mě zatím určitě nejlepší film roku 2013. ()

Nivenx

No popravdě tento film mě opravdu neuchvátil, ale špatné to taky úplně není. Já to beru jako takovou průměrnou podívanou, která neurazí. Bohužel pro mě nepřináší vůbec nic nového kromě brutálně nabouchanýho Johnsona. Takže za mě je to na 55%. ()

markyz.

Americký sen, jak má být.. jo dobře, chvílema je to vtipný, sem tam akční, herecký výkony to obešly obloukem stejně jako Bayovo um, ale nejhorší na tom je, že je to dlouhý a ikdyby to bylo o hodinu kratší, stále to bude dlouhý. ()

Xpensive

Pro mě nehorázná nuda a zklamání. Někdo se rozhodne, že přijde k rychlým penězům tak, že někoho unese, a ono se to tak trochu nepovede. Koncept, který tu byl už stokrát. Takový film se dá stavět buď na tom, že je úžasné, jak jsou ti hlavní hrdinové inteligentní, a nebo naopak, že je vtipné jak jsou hloupí či jak jim štěstí nepřeje. Tady to má být asi druhá varianta, ale vtipné to je jen opravdu málo. Většinu času si spíš budete klepat na čelo a říkat si, kdo něco takového mohl vymyslet. A vrchol debility je hrát si na to, jak je to všechno v národním duchu (Američani, no). Mark Wahlberg mi není sympatický ani normálně, natož v roli vymaštěného, ale ambiciózního "místo-mozku-svala". Dwayne Johnson tu hraje ufňukaného citlivého pánbíčkáře, což mi přijde pro někoho jako je on nedůstojné. Celkově mi byly hlavní postavy nesympatické, stejně tak jejich "přemýšlení" a vývoj celého filmu. Až ke konci to trochu překvapí svou brutálností. Pak se to celé sesype a vám je to upřímně jedno, protože na těch imbecilech vám prostě nezáleží. Připadá mi škoda, že nedali více prostoru Edu Harrisovi, který (jako snad jediný alespoň trochu inteligentní člověk v tomto filmu) mohl tento film pozvednout. Sečteno podtrženo - už nikdy víc. ()

SeanLSD

V srdci veľký americký sen, ale v hlave žiadny mozog! POT A KRV pôsobí ideovo hrozne rozštepene - na jednej strane akoby typický Michael Bay, avšak konečne bez plechu a vojakov...- takže vlastne už veľmi netypický, v civilnej podobe svalovcov a modeliek, nablýskaných áut, humoru a slnka, ale skutočný odklon je vo vyznení / pokuse o vyznenie ( úmyselnom / vedomom / mimovoľnom ? ), ktoré pôsobí tak trochu ako Bayova spoveď, akoby sa tu vysmieval sám sebe a povrchným hodnotám, ktoré jeho naleštené filmy tak silácky propagujú. Akoby to bolo o ľuďoch, pre ktorých doteraz svoje filmy točil a oni si z nich brali príklad... - A teraz tá zásadná otázka, či si je toho Michael Bay vedomý, alebo to tak iba vyplynulo zo scenára, ktorý zrealizoval svojim medzičasom už zrutinizovaným štýlom. Režijné poňatie je totiž navlas rovnaké ako u jeho predchádzajúcich filmov, akoby tým humorom černejším než noc a cynickým výsmechom priznával nedostatok, či dokonca neschopnosť odstupu a skutočnej reflexie. Tento oriešok veru hneď tak nerozlúsknem... minimálne nie po druhé pozretie.. ()

Deyw

No tady nejde jinak..brečel jsem smíchy od začátku do konce...tohle byla totální destrukce..ještě teď mě bolí břicho...trio tílkáču v čele s markem a johnsonem nemá chybu..ten černoušek hrál druhý housle..ale dobrý..masakr musim se jít napumpovat..1..2..3..4..5 dont stop! fakt skvelej film..dwayne a marky mark v nejlepsich rolich..fakt bomba..i believe in fitness! ()

sator

Jsem z Transilvanie, praví jedna z dívek a na dokreslení jejich slov se objevuje foto Pražského hradu...Pro mě béčková záležitost, která má snad jediné plus- motivaci chodit do fitness... ()

reky

Děsná volovina s naprosto vypatlanými hlavními "hrdiny", která však ve správný moment dokáže (byť místy dost zvráceně) zvednout náladu. Ke konci tomu sice už dochází dech, na 4* to ale ještě stačí. ()

sir-dave

Neříkej mu Pepe jako byste byli buzíci. To byla pěkná hovadina :)) Bay si odpočl od blockbusteru a předělal poměrně vážné téma z 90. let o vraždě, krádežích na hláškující komedii o třech fitness magorech. Chlapci to zahráli dobře, The Rock umí zahrát i humorně laděné scény a tady udělal ze sebe vtipně hloupou horu sádla. Film neodsuzuju, jenom mi moc nesedl. Raději bych viděl krom Transu nějaký nový Ostrov nebo Skálu. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)