Před dvaceti lety ve školní knihovně zahynulo pět studentů. Z neznámých důvodů tam vypukl požár, oni uhořeli a od té doby tam jejich duše straší. Jakoby se od školy nemohly odpoutat. Možná je spojuje tajemství, které má být odhaleno. Možná je čas objasnit starou tragédii a pomoci jim dosáhnout klidu. Možná budou muset dokončit jednu důležitou věc: složit maturitu... Bláznivá komedie o partičce středoškoláků, kteří jako duchové dokážou vstupovat do živýh lidí, pohybovat předměty a obrátit celou školu vzhůru nohama. (oficiální text distributora)

cukorek

Teraz už viem, že Španieli okrem krotenia býkov v aréne vedia raz za čas natočiť aj celkom dobrú komédiu. Jednoduchou podstatou nič nepokazili a pridaním retro imidžu doladili tento romantický príbeh do slušnej formy. Mejdanom sa to všetko začalo a mejdanom sa to všetko aj skončilo a trojnásobné použitie skladby od Bonnie Tyler - Total Eclipse of Heart mi vôbec nevadilo, pretože vždy vyznela perfektne a stála sa hymnou pre tento film. Bolo to bláznivé aj keď to nebolo americké a celkom som sa pobavil úvodným tancom, keď mladý pár si navzájom daroval úsmev so strojčekom, ťahákom na maturite napísaným na bruchu či prevtelením duchov do živých osôb, ktoré potom produkovali fakt divoké činnosti. 50% ()

tinss_18

Najskôr som od tohto filmu nečakala niečo špeciálne. Ale keď skončil, tak som ho hneď odporučila aj iným ľuďom. Páči sa mi scénar, sympatickí herci a celkový film. Fakt odporúčam si pozrieť. Možno si budete zo začiatku myslieť ako ja, že ak to natočilo Španielsko a nie USA alebo VB (ktorí majú pre mňa kvalitnejšie filmy niektoré), že to nebude dobré, ale zdanie môže klamať. A zišlo yb sa celkové hodnotenie filmu zdvihnúť :) pre mňa 80% ()

Mrkvič

Evropská komedie v lehce americkém stylu, která ale srší spoustou skvělých nápadů. Ty neotřelé vtípky jsou na tom asi tím nejlepším. Ke konci film zvážní a protože si mě jako diváka postavy získaly, jde o zvážnění příjemné. Úplně ke konci je tedy pár vystoupení, po kterých bych film v prvních minutách okamžitě vypínal, ale opět se to dá odpustit, protože jde o fajnové postavy, kterým už po té hodinu dokážu něco odpustit. Celkově tak pěkný nápad podaný dost příjemnou formou. ()

pupidup

nečekala jsem zázrak, ale tohle mě dostalo...nejlepší teenagerský film za mých posledních 35 let:o)))) Vybraně a inteligentně vtipný humor, výborný scénář, žádné trapnosti obvyklé amerických filmů tohoto druhu. Bavila jsem se po dlouhé době...a když k tomu přidám dva krásné mrtvé krasavce...teenky si přijdou vážně na své! :o)))) ()

Destoroyah

SWITCH WEEK / 5) GHOST GRADUATION Javier Ruiz Caldera mi fakt týmto filmom dokázal zlepšiť náladu. Či už je to horor, komédia alebo fantasy, stálo to za to. Zo začiatku sa to hrá na obyčajnú duchársku komédiu ale už vtedy som vedel že nepôjde len o to. Musím hneď pochváliť výber hudby ktorý vo filme zaznie tak päť krát, takže to využili až príliš veľa krát. Herci dobrý, komediálne to hrá skvelo aj keď pár vtipov bolo mierené skôr na menšie publikum a ten hrejivý pocit naozaj dobrého filmu som v sebe nemal už sakra dlho. A preto môžem v pokoji povedať že film spĺňa všetky svoje potenciály. Film bez pochyby stál za to. HODNOTENIE: 8/10 ()

• Hlas Angely (Anna Castillo) při zvěvu "Requiem" od Mozarta předabovala herečka a zpěvačka Miriam Mendiola. (Cheeker)