Reklama

Reklama

Dragon Age: Blood Mage no seisen

  • Japonsko ドラゴンエイジ -ブラッドメイジの聖戦- (více)

Obsahy(1)

Rytířka Oltáře Cassandra se poté, co je Krvavými mágy zavražděn její přítel a mentor, rytíř Byron, vydává na strastiplnou a nebezpečnou misi, jejímž cílem je záchrana země Orlais. S pomocí Galyana, mága kruhu, se snaží najít malou efí dívku Avexis, kterou chtějí Krvaví mágové využít ke zničení Oltáře, čímž by byla nastolena absolutní moc mágů nad celým světem. Vše je zkomplikováno tím, že mezi rytíři a členy Oltáře jsou zrádci, kteří jsou spolčeni s Krvavým mágem Frenicem. Dokáží Cassandra a Galyan včas zachránit Avexis a tím odvrátit zkázu Oltáře? (Stanislaus)

(více)

Recenze (39)

Chipsonator 

všechny recenze uživatele

Skvělé, opravdu skvělé. Jsem fanda jak hry Dragon Age tak studia BioWare. A musím říct že BioWare opět boduje. Na animace jsem si sice musel chvíly zvykat, ale po 20 minutách jsem je miloval. Ústřední duo je sympatické (Cassandra je klasická holka do nepohody :). Akce krásně krvavá, a příběh je dobře podaný. Měl jsem v plánu dát ***** ale finále bylo trochu zklamáním, takže zůstanu na krásný 85%/. ()

Hapretor 

všechny recenze uživatele

Nebýt toho obyčejného konce, dám snad i ty čtyři *. Je to pro fan klub a je to opravdu dobré. Hlavně ti draci se mi líbili. Je to i vtipné - hlavně vztah mezi Cassandrou a Regalyenem. Jestli Bioware udělá další film, s chutí ho uvítám. Dragon Age I. je dokonalost po dějové stránce, po soubojové už tolik ne - Dragon Age II. je totální propad, nuda a šeď žánru RPG, ale tímto počinem si u mě vysloužili kluci z Bioware pár dalších kladných bodů navíc. ()

Reklama

Helo 

všechny recenze uživatele

Krom toho, že hlavní hrdinka, sic v těžké zbroji, zřejmě bude velmi dobře cvičeným rytířem Jedi, tak nemám co vytknout. Bál jsem se animace, tak je ale dobrá, místy dokonce skvělá (draci a jiná havěť), příběh neoslní, ale je protkán výbornými souboji(ruce a hlavy létají, krev cáka) ve správném poměru. Potěšilo i to, že stylizací se film zasekl někde mezi prvním a druhým dílem Dragon Age (bál jsem se, že to bude kompletně DA2 stylizace, která je upřímně nic moc). Někoho snad akorát možná zklame, že se ve filmu podíváme na místa, o kterým se ve hře jenom mluvilo a o místech, které jsme navštívili ve hře se zase mluví pouze zde. Lepší 4*. ()

T-pack 

všechny recenze uživatele

Dawn of the Seeker je film zasazený do Thedasu, tedy světa Dragon Age a celkem logicky cítí potřebu pár věcí vysvětlit, aby měl co říct i divákovi, který se ve světě Dragon Age vyskytuje poprvé. A dělá to dost nešťastně skrz celkem obsáhlý monolog vypravěče na začátku. Teda, jestli má film takovouhle potřebu vnutit nám expozici tímhle způsobem, to dopadne špatně, řekl jsem si. Pak jsem si však vzpomněl, jak začínají Origins, takže by bylo asi zbrklé soudit jen ze začátku. Díky Stvořiteli, že jsem to neudělal, protože ačkoli to notnou chvíli trvá, film se rozjede a je ke koukání. Určitou roli v tom hraje i animace, která asi nemusí sednout všem, ale já jí zbožňoval hned po několika prvních minutách. Velká škoda proto je, že většina lokací je vizuálně naprosto nezajímavá. Postavy také dvakrát neoslní. Příběh drží pohromadě, ale samozřejmě nejde o nic revolučního. Pro fanouška Dragon Age tedy nad filmem visí otázka jediná: jak si snímek vede jako Cassandřin film? Věru, nic moc. Je to jednoduše povídání z jedné kapitoly v jejím životě, ale postavě jako takové mnoho nepřidává. Skoro naopak. Jen to její konstantně stažený obočí je přítomno (taky jedinej poznávací rys, když je tolik střihlá anime estetikou). Když porovnám se snímkem Paragon Lost, tak ten se mi líbil mnohem víc právě z toho důvodu, že dal Jamesovi novou hloubku. Tudíž je tenhle film technicky celkem hezky zpracovaný a diváka nemusí nudit, pokud ale divák odpustí, že příběh a scénář jsou záležitostí naprostého průměru. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Člověk musí počítat s hodně levnou animací, ale jinak se na to nekouká špatně. Stylizací je to více do původního temného a řádně krvavého Dragon Age než do třetího barevného Inquisition, čemuž odpovídá třeba i samotné Orlais, které je v herním pokračování daleko více stylizované do období renesance, kdežto tady až dystopicky sterilní. Příběhově se to zaměřuje přesně na to náboženské mambo jambo inspirované křesťanstvím, které moc nemusím ani na herní předloze. Samé Andraste a Maker sem, Chantry a Divine tam. Naštěstí je tu i dostatek akce a draci oproti tomu zbytku vypadají parádně. Cassandra mi tu přišla dokonce sympatičtější než v herním pokračování - no nebudu zapírat, že pravděpodobně proto, že tvůrci jaksi zapomněli, v jakém universu jsou, že to není Final Fantasy, a navlékli ji do takového outfitu, aby si divák mohl do mrtě užít všechny ty dramatické nájezdy na odhalená stehna a proklatě krátkou sukni hmpfňmň. Za ty sekance do slabin to za to ale zřejmě stálo. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (1)

  • Ve scéně, kdy předstupuje Cassandra (Colleen Clinkenbeard) před nejsvětější, Regalyan (J. Michael Tatum) jí stojí po pravé ruce. Když je nejsvětější prohlášena za její novou pravou ruku, mág stojí po její levé ruce. (Geriel)

Reklama

Reklama