Reklama

Reklama

Světová ekonomika je na pokraji kolapsu. Nezaměstnanost dosáhla hodnoty čtyřiadvaceti procent. Ceny ropy se vyšplhaly na dvaačtyřicet dolarů za galon. Geniální tvůrčí mozky, od umělců až po průmyslníky, i nadále záhadně mizí neznámo kam. Dagny Taggartová, viceprezidentka zodpovědná za operace společnosti Taggart Transcontinental, odhalí možné řešení postupující energetické krize. V ruinách kdysi produktivní továrny nalezne opuštěný prototyp revolučního motoru, který by zdánlivě mohl zachránit celý svět. Motor je ale nefunkční a nezbyl nikdo, kdo by mohl rozluštit jeho tajemství. A někdo se dívá. Nastává závod s časem ve snaze najít konstruktéra přístroje dřív, než se motor světa zastaví nadobro. Kdo je John Galt? (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Zvláštní mix akčního filmu, politického thrilleru, scifi, katastrofického filmu a televizní inscenace nabízí podivný příběh o konci demokracie v USA. 1) Je to ukecané, chvílemi nesmyslně nelogické a především dost nudné. Inu, zajímavý námět sám o sobě nestačí. 2) Alisa Zinovjevna Rozenbaumová z rodiny petrohradské židovské buržoasie v 21 letech emigrovala do USA (1926), kde o 31 let později publikovala svou nejznámější práci Atlas Shrugged - vášnivou obhajobu kapitalismu z pozic tzv. objektivismu, vlastního filosofického konceptu světa. Nechť si ctěný čtenář vygůglí, co mu třeba. Za sebe mohu říci, že jsem knihu nečetl a po dvou dílech filmu vím, že ani nepřečtu. ()

Tsukikage 

všechny recenze uživatele

Nevěřil bych, že bude někdy druhá část o tolik lepší jak první. Vše, o co se filmy snažili, o adaptaci díla Atlasova vzpoura, se tady dle mého skromného názoru, podařilo. Herci tentokrát seděli na postavy jako ulití (tedy trošku starší). Byly konečně použity citace a ve filmu nechybí snad jediná důležitá událost, která se v téhle části příběhu vyskytuje. Zbavili jsme se konečně obcházení filosofie Ayn Randové. Kostýmy tentokrát skvěle seděli. Kde první film selhává na celé čáře, druhý vyhrává. Hlavně tam padne všechno důležité, co padnout má. Vize radikálního kapitalismu Ayn Randové mi není cizí, takže se dá říct, že jsem tím ovlivněn. Samozřejmě by bylo stokrát lepší, kdyby film natočili o dvacet třicet let dříve s pořádnými herci, ale tohle je to nejlepší, co můžeme dostat, když to nerežíruje třeba Spielberg. Nicméně se mi líbí přesun do dnešních let se všemi malými detaily (např. cena nafty, nejlepší auta hlavních hrdinů atd.). Musíte si přečíst knihu, zjistit, jestli je vám blízká, shlédnout katastrofální první část, abyste poznali, co ta filosofie není a poté shlédnou tohle a přemýšlet. Ale dalo se dost čekat, že to bude snášet jenom kritiku :D . Mé hodnocení je také značně nadnesené radostí, že to bylo vůbec zfilmováno v podobě druhé části a také abych to razantně oddělil od části první. Jo a nemyslím si, že by má mysl pozbývala kritičnosti :). ()

Reklama

Lvísrdce 

všechny recenze uživatele

Logická konzistence filmu se vymkla. Hlavní hrdina udělá veřejně vzpouru na soudu, kde se odmítne podřídit zákonu. Kupodivu ho pustí, zjevně podle logiky "do vězení se zavírají jen ti, co suhlasí s tím být zavřeni". Vzápětí ho donutí se podřítit výhružkou, že zveřejní pár fotografií, jak se drží s kamarádkou za ruce. Parní lokomotivy nemohou jezdit tunelem (kouř naplní vagony pro cestující). Když je vlak armádní special, tak se nesmí zastavit i kdyby to mělo znamenat srážku vlaků..... ()

hujerita 

všechny recenze uživatele

Väčšia kokotina ako jednotka a tie WTF momenty sú na zabitie. Do televízie fajn na plátno nie. A ten debil ktorý preobsadil hlavné úlohy tomu by som dal krompáč do ruky a nie robiť pri filme. Samozrejme že herci v jednotke boli o nejaký ten kúsok lepší: Teraz som im moc to ich konanie a rozpoloženie dajako nežral. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Jak se kalila ocel po kapitalisticku. Rudá záře nad Amerikou. A všudypřítomná a vlezlá myšlenka, ne, myšlenka ne, víra?, světonázor?, že podnikání je ušlechtilé, a zisky slouží k tomu, aby jiní mohli podnikat, a že zaměstnanci jsou pak na tom velmi dobře a suprově placení. Všichni se mají rádi a budují kapitalismus k lepším zítřkům. Jako fakt nevím, tyhlety agitky jedno ze které stáje, jsou si podobné jako vejce vejci - ignorují fakta logiku, historii. V životě to nikdy nefungovalo, ani v době průmyslové revoluce, tak, že by ctní podnikatelé a kapitalisté rozvíjeli svět a starali se o své zaměstnance. Jenže tady je to dohnané ad absurdum zákonem o rovnosti, kdy vláda a stát berou, co nevytvořili. A s tím by se zas dalo souhlasit - jenže je to taková polopravda, a/ bez b/. Kolikrát státní firmy vyrábějí víc a lépe než podnikatelé, kterým fakt jde jen o zisk. Příběhově opět sledujeme telenovelu, kdy se stejně jako v prvním filmu může stát cokoliv - ona ho má ráda, on ji nemá rád, jak ze seriálu Dallas, mezitím mizí lidé, kdo je John Galt?, podnikatelé sami ničí své průmyslové podniky (což je další podpásovka - copak dnes vydělávají podnikatelé ocelářstvím?, kde jsou služby, PR, konzulting, reklama?), ale nějaké ústřední téma kromě hledání Země Nezemě neexistuje. Taky nechápu, proč měnili herce. A mankote, komik Teller jako šéf bezpečnostní ochranky?! Proč? --- Jinak ty nelogičnosti, jako že starý diesel potřebuje topiče a navíc utáhne kdovíjak dlouhý vlak, nebo že podle zákona lidi nesmějí opustit sví zaměstnání, přesto u železničářky odejdou?, nebo máte komplet mapu USA plnou poruch na železnici, a přesto jedete vlakem?, prostě jaká celková filozofie, takové nelogičnosti. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Film byl nominován na cenu Zlatá malina v kategoriích nejhorší scénář a nejhorší režie. (Novalinda)

Reklama

Reklama