Unmade Beds

všechny plakáty
USA / Francie / Velká Británie, 1997, 95 min

Rozhodně není vždy sranda být single a být starší single v New Yorku už vůbec ne. Režisér Nicholas Barker ukazuje 4 osoby, jak se skoro celý rok snaží najít partnera. Ve společnosti, ve které dominuje kult majetku a ideál romantické lásky, je opravdu těžké a smutné se prosadit. Adorace mládí a mladých těl je zejména pro ženy strašidelná a když jedna ukazuje v zrcadle, jak se její tělo změnilo, je to až k pláči. Online i jiné seznamky nalevo napravo tahají z lidí peníze, dále vzkazy na telefonu, sexuální nabídky, zklamání a naděje i ponižování. Brendě Monte (Brenda Monte) je 40, krade v obchodech a říká si: „Peníze od chlapa beru, ale kurva rozhodně nejsem.“ Mikeymu Russo (Mike Russo) už je přes 50, ale chová se jako 20letý kluk. Aimee Copp (Aimee Copp) nemlůže nikoho normálního najít a nechápe, že těch 110 kilo je trochu dost. Michael De Stefano (Michael De Stefano) má cca 160 cm a ženy, o které by měl zájem, nemají zrovna zájem o něj. „Přehlížejí mne, doslova.“ Hrdinové (pokud se to tak dá říci), jsou někdy směšní, někdy trapní, někdy protivní a jindy k politování. Milovat je asi nemůžeme, ale cítit s nimi bychom měli. Film získal i ocenění na festivalech. (Peabody)