13. komnata

• angličtina The 13th Chamber
všechny plakáty
TV spot
Česko, (2006–2024), 264 h 57 min (Minutáž: 25–35 min)

Tvůrci:

Martin Komárek

Režie:

Scénář:

Série(20) / Epizody(608)

Recenze uživatele WANDRWALL k tomuto seriálu (37)

13. komnata Roberta Vana (2009) (S04E26)

Nezapomínám těm, kteří mě cíleně se snaží urazit, aby mi bylo co nejhůře. Ti jsou pro mě na té druhé straně, to je jedna z myšlenek, kterou si od tohoto fotografa vybavuji. A pak dodáv, že když musí, tak se s nimi sice dál pracovně schází, ale už o nich ví své a jelikož se lidi zásadně nemění, tak ani on k nim už postoje nezmění. Nepochybně jeden z těch lidí, co svou sexuální orientací obzvláště v této zemi nemá moc na růžích ustláno a netají se tím, ba naopak veřejně se práv této menšiny zastává. Občas jsem sledoval pořade pro tuhle skupinu obyvatel, jeden díl byl věnovám všem umělcům, co mají homosexuální orientaci a bez nich by svět umění byl nepochybně ošizený. Tedy aspoń pro mě. Roberta Vana proto hodnotím více než je u mě u těchto pořadů o lidech, běžné, neb je taky skvělým dokumentaristou a vypravěčem o době, kdy se toho v umění, společnosti dělo více, než v dnešním desetiletí. Tedy 4, protože na rozdíl od některých, co mají 13. komntatu až úsměvnou, třeba Ester Janečková, tak jeho život byl více bolestný ale třeba i díky tomu více prožívá hezké chvíle! ()

13. komnata Miroslava Etzlera (2009) (S04E30)

Dva bratři a těžce nemocná matka. Kdo chce vidět podstatu lidského života, tak ať si nezavírá oči ,a zajde se podívat na to .- co je to člověk - třeba do hospicu. ()

13. komnata Jana Pohana (2009) (S05E04)

Kolik jen překvapujících faktů ze svého života, v těchto dokumentech je možno se dovědět přímo od osob, co zde dostali prostor o svém životě pohovořit. Víc takových počinů! ()

13. komnata Jana Kašpara (2010) (S05E21)

Díky, Jene, že jsi nám dovolil se seznámit s tvou 13. komnatou. ()

13. komnata Marty Jandové (2010) (S05E30)

Nebyla dostatečně talentovaná pro naše školství, tak uspěla jako zpěvačka v Německu, a vrací se nyní zpět. Krásný hlas, chytrá po tatínkovi, a i fyzicky přitažlivá. ()

13. komnata Jana Buriana (2010) (S05E37)

Na J.Burianovi se mi líbí, že má rád lidi. Že si s nimi roky dopisuje a má jich zhruba kolem 700. Kdo mu nenapíše do roka, toho se seznamu vyhazuje. kdo mu píše jako nevydařený frajer, tomu neodepíše. Aby se dostal k bytu, tak musel dělat za komoušů správce domu. Má originální myšlení. Co mi vadí, Že zpívá falešně, ale když zpívá rád, tak ať zpívá. ()

13. komnata Zory Jandové (2010) (S05E41)

Herci jsou v průměru strašně hloupí lidé, prohlásila v TV, v jednom pořadu Zorka Jandová. Ale vybrala si tuhle obživu sama, bez nucení, tak si nemá nač příliš stěžovat. ()

13. komnata Martina Zacha (2010) (S06E01)

Ten kluk je fascinující. Přeji mu, aby jeho optimismus a radost ze života měl co nejvíc ve svém životě! Má i báječné rodiče. ()

13. komnata Hedy Čechové (2010) (S06E02)

Heda Čechová, je skvělá ženská. Kultivovaná, s rozhledem, a navíc měla i štěstí na skvělého syna, který je hercem, ale je znám hlavně jako moderátor. ()

13. komnata Kláry Pollertové-Trojanové (2011) (S07E09)

Těžko se hodnotí 13. komnata, u osoby, která má všechny předpoklady pro spokojený život, ale není tomu tak. Jestliže řada 13. komnat jsou o ničem, či reklamou na osoby, které je točí, tak zde jde o opak. Klára je záhadná osoba, těžko říct, čím to je, člověk by se s ní musel obeznámit více, a stejně by to Kláře osobně nepomohlo, jen by měl v sobě člověk o ní víc informací, které by její život ale určitě nezlepšily. Má čtyři syny, patrně herecky nejúspěšnějšího protagonistu po změně režimu, bratra doktora, ale stejně je její život protkán smutkem,bolem, sebetrýzní. Ví o svých problémech, ale asi neví, jak je řešit...Na rozdíl od dřívějších hereček, třeba Klára Doleželová, jdu-li dál Jana Rybářová, či ještě o kousek dál v čase Zorka Janů, tak u ní jde přece jen o menší herecký talent, ale po lidské stránce vydržela zde déle, než jmenované, a především s menším tlakem osobním, ze strany okolí, než uvedené, hlavně polsední dvě. Kde hledat tedy příčiny jejího podivného života? Těžko říct, určitě si ale zaslouží obdiv, že bojuje. ()