13. komnata

• angličtina The 13th Chamber
všechny plakáty
TV spot
Česko, (2006–2024), 264 h 57 min (Minutáž: 25–35 min)

Tvůrci:

Martin Komárek

Režie:

Scénář:

Série(20) / Epizody(608)

Recenze uživatele petaspur k tomuto seriálu (55)

13. komnata Bořka Šípka (2009) (S04E21)

Žádné velké odhalování skrytých bolístek v pečlivě schovávané komůrce slavné osobnosti se nekonalo a přestože je ztráta rodičů v útlém věku bolestná, tak ve mně přehlíživý Bořek Šípek žádné emoce nevyvolal. ()

13. komnata Arnošta Lustiga (2009) (S04E24)

Příběh židovského spisovatele je známý, exkurze po koncentračních táborech nezáviděníhodná a záplava pocitů přenesených z obrazovky nemalá. ()

13. komnata Alexandra Hemaly (2009) (S04E31)

Komůrka se otevřela, ale přesto mne to nijak výrazně nezasáhlo. Někde na cestě ke mně tedy došlo k emoční závadě, kterou žádám rychle odstranit. ()

13. komnata Bořivoje Navrátila (2009) (S04E36)

Učebnicový příklad toho, jak by mělo odhalování třinácté komnaty vypadat. Životem napsaný tvrdý příběh, který potvrzuje známou pravdu - co tě nezabije, to tě posílí. A Bořivoj Navrátil je duševně velmi silný. ()

13. komnata Jana Pohana (2009) (S05E04)

Osud si občas s něčím životem pobaveně pohraje. Kurta Jürstla si už od mládí zvolil jako svého oblíbence a vyvedl mu tolik poťouchlostí, kolik ho jen v jeho rozmařilosti napadlo. Z takto zkoušeného člověka se prostě musela stát silná osobnost. ()

13. komnata Jana Vávry (2009) (S05E05)

Otevírání záhadné třinácté komnaty jsem již poněkolikáté zůstal ušetřen. Proto tento díl beru jako poměrně zdařilou prezentaci člověka, ke kterému jsem měl vždy negativní postoj a po zhlédnutí jehož výpovědi jsem mu milostivě udělil pár malých plusových bodů. ()

13. komnata Věry Bílé (2009) (S05E09)

"Prohrála jsem peníze v automatech. Ale byly to moje peníze. Dřela jsem se na ně. Tady stejně není kam jít!" shrnuje V. B. svou finanční situaci. Na to musím reagovat tím, že nemohu litovat někoho, jehož mozek zůstává permanentně v nečinnosti a ani příjemně rozjuchaná hudba tento dokument zachránit nemůže. ()

13. komnata Dalibora Jandy (2009) (S05E10)

Není v životě muže nic horšího než přijít o syna. Jeho bolest je nekonečná, ale Dalibor Janda přesto žádnou třináctou komnatu neotvírá. Obviňuje všechny kolem sebe, nepřipouští si ani kousek vlastní viny a celý pořad je spíše koncipován jako přehlídka jeho videoklipů. ()

13. komnata Fedora Gála (2009) (S05E12)

Narodit se v březnu 1945 v koncentračním táboře v Terezíně a dokázat přežít, je zárukou položení silného základu do života. ()

13. komnata Jana Vančury (2009) (S05E14)

Zpíval, bumbal, zanášel, havaroval a teď je již hodný. Doufám, že mu to alespoň vydrží, když už si žádnou utajenou třináctou komůrku nenechal otevřít. ()

13. komnata Andyho Hryce (2009) (S05E16)

Velmi nepříjemná a bolestná událost v životě herce, která však s otvíráním umně schované komůrky nemá nic společného. ()

13. komnata Antonína Kratochvíla (2010) (S05E24)

Antonín Kratochvíl představil svůj zajímavý život, ve kterém se vždy rozhodoval sám. Možná některých svých zásadních rozhodnutí nyní lituje, ale k nějakému odhalování skrytých rýžek osudu na dušičce nedošlo, čímž z mého úhlu pohledu nebyl naplněn formát tohoto pořadu. ()

13. komnata Oldřicha Navrátila (2010) (S05E27)

Kraťasový bourák Olda Navrátil je mým oblíbeným zpestřením spousty filmů, ale tohle se příliš nepovedlo. Starší chlap zkrátka musí počítat s tím, že mu zemřou rodiče, tu a tam si ho vyhlídne nějaká ta choroba, dcera vyletí z hnízda a zanedbávaná manželka využije první solidní příležitosti prchnout s vhodným opečovávatelem. Tento díl pořadu beru jako nepříliš povedený dokument o jeho životě, při kterém nedošlo k naplnění účelu tohoto cyklu - odkrývání hluboko skrytých bolístek na duši. ()

13. komnata Ladislava Chudíka (2010) (S05E29)

Čtyřměsíční emigrant z osmašedesátého si se svou duševně chorou manželkou evidentně prožil peklo. Třesoucí se ruce při vzpomínkách na minulost jsou důkazem toho, že skutečná třináctá komnata se neotvírá snadno. ()