13. komnata

• angličtina The 13th Chamber
všechny plakáty
TV spot
Česko, (2006–2024), 264 h 5 min (Minutáž: 25–35 min)

Tvůrci:

Martin Komárek

Režie:

Scénář:

Série(20) / Epizody(606)

Recenze uživatele Deimos k tomuto seriálu (32)

13. komnata Martina Štěpánka (2007) (S02E38)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 3/10 Prostředí 5/10/// +vyprávění je poutavé, kdo se o herce zajímá hodně se dozví -technická stránka je slušně řečeno jenom dokumentární/// Dívá se na to odlišně když divák ví, že mezi námi Martin Štěpánek už není. Mnoho jeho rolí zatím neznám, ale zde jsem měl možnost alespoň nahlédnout do jeho života, jeho rolí a politických tlaků na jeho osobu. Jednoduché to rozhodně neměl, i proto bych mu přál jiný konec./// Celkem 59%/// ()

13. komnata Veroniky Žilkové (2008) (S03E41)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 1/10 Hudba 2/10 Efekty 3/10/// +snad jen zaujme pár starších záběrů -spousta náboženských keců, nesmyslných žvástů, zbytečných dialogů, hodně se mluví, přesto se nic zajímavého nedozvíme, téměř bez hudby/// Nejvíc mě zklamalo "Vy jste tady všichni za prachy a já jediná zadarmo" a odňekud ze strany se ozvalo "však něco dostanete za Třináctou" Nic proti Veronice, ale tento pořad už neví koho by tam strčil./// Celkem 21%/// ()

13. komnata Evy Hruškové (2008) (S04E03)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +poutavé, dojemné -nic podstatného mi nevadilo/// První Popelku mám možná ještě raději než její pozdější verzy a stejně tak i její hlavní představitelku v podobě Evy Hruškové. Je škoda, že se později ve filmové branži neprosadila. Přesto i dnes když jsem ji viděl po letech a takovou jaká je ve skutečnosti, mě velice oslovila. Je přijemná, stále sympatická. Pořad se po pár minutách sice stočil k tématu alkoholu a k tomu, jak měl alkohol za následek ztrátu otce a později i manžela, přesto to nepůsobilo nuceně a nezajímavě. Právě naopak. Takže tato 13tá komnata se povedla./// Celkem 79%/// ()

13. komnata Luby Skořepové (2008) (S04E04)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +poutavý medailonek -jinak standartní 13.tá komnata/// Luba Skořepová je mi sympatická. Dokonce už když jsem byl mladší jsem ji někde výdával a už tehdy na sebe dokázala strhnout pozornost. To, že se i ve svém věku nadále věnuje divadlu a filmu mě fascinuje a její názory se mi líbily. Její vyprávění mi pak přišlo celkem dojemné./// Celkem 83%/// ()

13. komnata Petra Rezka (2008) (S04E12)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +zajímavý příběh, dobře kladené otázky -nic zásadního co by mi vadilo/// Petr Rezek je docela sympaťák. Škoda, že jsem ho nezažil, ale otec náhodou prošel kolem a říkal (při jednom hudebním záběru), že tohle byl tehdy vrchol zábavy. Což mu docela mohu věřit, protože i mě se to docela líbí. No a jinak Petr Rezek může být myslím spokojenej, popral se s tím dobře./// Celkem 74%/// ()

13. komnata Jitky Zelenohorské (2008) (S04E14)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Téma 7/10/// +hudební podklad, záběry z filmů, zajímavé informace -žádné konkrétní téma/// Vždycky mám radši když se třináctá komnata točí okolo nějaké herečky nebo herce. Přeci jen je mi to blíže něž nějaký sportovec nebo jiná osobnost pro mě spíše neznámá. V tomto případě jsem si tak nějak přišel na své a určitě to pro mě bylo zajímavé. Třebas už jen proto, že Jitku jsem jako herečku nezažil a tady jsem se mohl souhrnně o ní něco dozvědět. Da se říct, že patřila mezi herečky s hezkou tvářičkou, které byly do filmů obsazované právě z tohoto důvodu. To bych ovšem určitě nepovažoval za zápor. Ono totiž vždycky takovýchto hereček bylo potřeba a dnešek není výjimkou. Schválně co potká a jaké osudy čekají na dnešní herecké hvězdičky?/// Celkem 74%/// ()

13. komnata Zity Kabátové (2009) (S04E20)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 10/10/// +její povídání je krásně doloženo fotkami a záběry z jejich filmů a výpovědí jejich přátel nebo kolegů -pořad není natočen podobnou formou jako pořad Víkend, který dokáže obraz podkreslit jímavou hudbou/// Tuto herečku prostě obdivuji. Na tento pořad jsem se podíval poprvé, právě kvůli této herečce a přestože mě některé její slova zvláštně překvapila, zjistil jsem alespoň jaký to je člověk, jaký má nazor a co vše ve svém životě prožila. Dozvěděl jsem se o ní to, co se z jejích posledních filmu dozvědět nemohu. Přeci jen, vždy je to nějaká role. Tohle byla skutečnost, skoro jako bych seděl vedlě ní a povídal si s ní. Pochybuji, že ji v životě potkám, i když bych si to přál, no alespoň si ji připomenu v jejich filmech. Přál bych jí aby se alespoň té stovky ve zdraví dožila./// Celkem 86%/// ()

13. komnata Tomio Okamury (2009) (S04E22)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +velice poutavé a zajímavé výprávění -chtěl jsem se dozvědět ještě víc, takže bych klidně uvítal i delší stopáž/// Tomio Okamura je velice charismatický a jeho životní příběh mě velmi zaujal. V žádném případě to neměl lehké, ale štěstí se na něj usmálo a já mu to přeju./// Celkem 78%/// ()

13. komnata Arnošta Lustiga (2009) (S04E24)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 4/10 Efekty 7/10/// +Arnošt Lustig -málo hudebně podkresleno/// Mrtvej němec, dobrej němec. Arnošt Lustig aby se mohl stát světoznámím spisovatelem si musel projít peklem druhé světové. Je obdivuhodné jak se s tím vyrovnal a záslužné, že se o tom rozhodl psát. Tento díl je hlavně o holokaustu a o koncentračních táborech. Tedy více se podobá dokumentům z 2WW. Arnošt Lustig zaujal, jeho život rovněž. Obsah je tedy dobrý, zpracování průměrné./// Celkem 58%/// ()

13. komnata Yvetty Blanarovičové (2009) (S04E25)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +poutavé, dojemné, smutné -nedozvěděl jsem se moc o jejích filmech, je tu málo záběrů z natáčení (i když o tom by byl asi jiný pořad)/// Iveta mluví ve svých filmech (seriálech) tak dobře česky, že mi ani nedošlo, že je slovenka. Ale o to nejde, důležitější je, že nám v tomto pořadu zdělila (a nutno říct, že krásně a poutavě) svoje životní osudy./// Celkmem 70%/// ()

13. komnata Vladimíra Mišíka (2009) (S04E27)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +Mišíkova hudební tvorba mě nakonec i oslovila -jinak mě to ale moc nezaujalo/// Mišíka neznám. Nebudu pátrat proč. Tato 13.komnata je o jeho nemoci a o životě muzikanta v režimu. Přiliš zajímavé to nebylo, místama mě to i nudilo. Ale jak už někdo zmínil, je to i o tom jak toho dotyčnýho znáte./// Celkem 46%/// ()

13. komnata Dagmar Kludské (2009) (S04E28)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +je tu Michal David, Bára Basiková, nějaké to hudební téma -Dagmar Kludská je osobnost, která jde úplně mimo můj záběr/// Mám rád cirkus Humberto a vždy mě zajímalo jaké to ve skutečnosti je vyrůstat v cirkusové rodině. Tento pohled 13. komnaty byl spíše temný než veselý a dokázal by mě od života u cirkusu odradil. Ovšem bylo to celkem zajímavé./// Celkem 68%/// ()

13. komnata Kláry Janečkové (2009) (S04E29)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +hodně napínavé (jestli je to to správné slovo) -a co takhle se dozvedět více o její tvorbě?/// Chápu, má to být 13.komnata jak název pořadu napovídá. Takže nezbude než si od ní něco přečíst. A přiznám se, možná by mě její knížky i zajímaly. A ještě víc mě zaujal její dramatický příběh, který by se spíš hodil do jiného pořadu (112ka) a nebo přímo do filmu. Každopádně je to dobře zpracováno./// Celkem 76%/// ()

13. komnata Miroslava Etzlera (2009) (S04E30)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// Hodně drsný a dost hrozný. Kdyby věděl, zachoval by se jinak, ale neměl by si to vyčítat. Udělal co mohl./// Celkem 83%/// ()

13. komnata Alexandra Hemaly (2009) (S04E31)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 4/10/// +jo ještě si ho z ČT1ky pamatuju -a tohle měla být 13tá komnata?/// Celkem pohodlný, poklidný život hlasatele. Možná to tak nemělo působit, ale působilo to tak. Do toho nějaké zdravotní komplikace, které jak zázrakem překonal, aby si uvědomil co je důležité. Prostě zívačka./// Celkem 44%/// ()

13. komnata Petra Novotného (2009) (S04E32)

TV/// Obazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +nedivím se, že se s touto 13tou komnatou nechlubí -standartní díl/// Petr Novotný mě na obrazovce jako bavič občas dobře pobavil, ale za ta léta ho bylo všude moc a už jsem přejezen. Jako osoba mě už tolik nezajímá a možná právě proto mě v této komnatě celkem příjemně překvapil (jako človek)./// Celkem 60%/// ()

13. komnata Vlastimila Petržely (2009) (S04E33)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +průvodce pořadem, hudební doprovod, zajímavý obsah -tentokrát by mohl být i delší/// Na tuto část jsem byl zvědavej a mužu říct, že mě hodně zaujala. Asi takhle nějak bych si představoval tento pořad. Ruce pryč od sázek a hazardu./// Celkem 78%/// ()

13. komnata Marty Kubišové (2009) (S04E34)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +dobře zpracováno, poutavě výprávěno -škoda, že kvůli režimu dlouhých 20 let nemohla zpívat/// Na Martě Kubišové jsem samozřejmě nevyrůstal, ale z úst rodičů jsem o ní slyšel. Dnes při poslechu jejích písniček(klipů), které zde zazněly jsem si jednak uvědomil, že už jsem ji sylšel, ale především se mohu přiznat, že se mi její zpěv a hudba líbí. Následně její aktivitu vůči čtyřnohým miláčkům chválím. Takže pro hodně lidí (nejen pro mě) je Marta Kubišová osobnost./// Celkem 86%/// ()

13. komnata Václava Vydry (2009) (S04E35)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +můj oblíbený herec, mám rád jeho komiku, hlas, jeho filmové role -nic co by mi vadilo/// Děda by z něho měl radost. Taky věnuje všechnu svoji lásku koním. Jen dědovi je už 80sát, takže mu stačí jeden poník a je spokojenej. Navíc říká, že mu zvíře narozdíl od lidí nikdy neublížilo. Takže jestli se na tento pořad náhodou díval, tak měl velkou radost. A já ostatně taky./// Celkem 77%/// ()

13. komnata Bořivoje Navrátila (2009) (S04E36)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +po všech stránkách vydařený díl -je to smutný/// Hodně silný, emotivní, smutný příběh, jež je poutavý a dobře natočený. Ještě před nedávnou dobou bych tomuto herci hádal něco kolem šedesáti, až při pohledu na jeho ročník jsem spozorněl. Tak vitální, elegantní herec se dnes vidí ojediněle. Snad mu to vydrží./// Celkem 94%/// ()