Radek99

Skvělý debut. Zprvu antiromantický, pak naopak hodně romantizovaný film s částečně postmoderní formou, v níž je vhodně namixována estetika pornografie, televizní reklamy a videoklipu. Joseph Gordon-Levitt dobře postihl past, do které padá (nejen mužská část) západní společnosti, která dost nemoudře povoluje stavět marketing na nahotě ženského těla. Celkem mne překvapilo, že Don Jon je vlastně o závislosti, o trochu opomíjené, ale asi určitě ne netradiční závislosti na sledování porna. Málokdo to řekne takhle naplno, ale tohle je film o skutečném rozdílu v mentalitě a v rozdílnosti duševních světů mužů a žen. Světy postupujícím civilizačním posunem naší kultury stále více nekompatibilnější. Extrémně zidealizovaný svět pornografie a romantických filmů, které jsou ve výsledku stejně falešné a nereálné. Byl bych za pokrytce, kdybych nepřiznal, že tenhle film není i o mně, o muži, co dost často sleduje porno, nadrženě pokukuje po každé Scarlett Johansson a čekající na svou Julianne Moore... ()

leila22

Čakala som niečo iné, dostala som niečo iné. A zatiaľ celkom neviem ako s tým, čo som dostala zaobchádzať. A mrzí ma jedna vec. Don Jon mi ukázal, že aj také herečky ako Scarlett a Julianne (ktoré mám obe veľmi rada). ma dokážu v určitých polohách iritovať. A to nevytýkam ich postavám, ale ich herectvu. Hodnotenie zatiaľ takto. ()

JohnnyD

Strašne čudný film. V prvom rade to nie je žiadna komédia. Zo všetkého najviac mi to pripomínalo európske drámy. Film nemá úvod, nemá záver, nemá hlavu ani pätu. No najmä nemá koncept. Nie je to nihilistický moralizmus, aký predvádza Bret Easton Ellis, čo je trochu škoda, lebo Jersey Shore lifestyle (famózna Scarlett Johansson, ktorá hrá jedinú zaujímavú postavu!) a white trash rodinný background hlavného hrdinu sú skvelé. No to je iba kulisa, ktorá nikam nesmeruje a kde by mal prísť nejaký klimax, prichádza z ničoho nič smiešne moralistický monológ na konci, ktorý to celé pochová. A nie je to ani vulgárna komédia, lebo Gordon-Levitt sa veľmi o humor nesnaží, postavy nie sú groteskné a dialógy sú štandardné papierom šuštiace fuckovačky. Koniec koncov je to rovnako prázdny film ako ten Jersey Shore lifestyle, porno a romantické fláky, ktoré pranieruje. ()

T2

Rozpočet $6miliónovTržby USA $24,477,704Tržby Celosvetovo $41,268,579Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,723,464Tržby za predaj DVD v USA $4,209,196║ na celovečerný debut odviedol Joseph Gordon-Levitt veľmi slušnú prácu, načrel do nie moc prebádaného mužského džbánka a odvážne na náš vybafol s odvážnou témou a v celku v danom prevedenom štýle aj zaujal, má to čosi do seba, trošku tam miestami chýba väčšia ľahkosť v scénach pokiaľ to berieme vo fáze komédie /videl v kine: 60%/ ()

Spiker01

Joseph Gordon-Levitt je velice talentovaný herec, to už víme dlouho. Nyní si však napsal a natočil svůj zřejmě vysněný projekt s velmi elegantním názvem Don Jon. Nutno říci, že scénář není žádné terno. Jedná se prostě o namakanýho týpka, co je závislej na pornu, i když sám je lev salónů. Jak to tak ale bývá, na konci je z něj jinej člověk. Proč? To je vlastně úplně jedno. Ono ten konec mi přišel dost odfláknutej a příliš nekonzistentní se zbytkem filmu. Mimo ten konec se však jedná o velice solidně vymyšlenou komedii. Většině vtipů se celej sál nahlas smál. Pověstná chemie mezi Levittem a Johansson navíc funguje na výbornou. Abych to nějak shrnul, jedná se o parádní oddychovku navečer...75%...[16.10.2013_Čsfd projekce_Cinestar Černý most] ()

• Když Jon (Joseph Gordon-Levitt) vyhazuje ubrousek do koše, ozve se vždy totožný zvuk. Jedná se o přidaný zvukový efekt. Ten samý efekt ve stejném znění je při vysypání koše v Apple Mac OS. (machonza)