Hrdinou napínavého příběhu je řidič kamionu Wellman Santee, který se stane obětí přestřelky, při níž zahyne také jeho přítel, černoch Eddie. O devět měsíců později je Santee odsouzen za vraždu policisty. Během převozu se ho pokusí podplacení policisté zabít. Santeemu se však podaří ubránit a uprchnout. Rozjíždí se pátrání po uprchlíkovi, v jehož čele stojí šerif Cepeda. Santee se zmocní rukojmí, půvabné Rity Merrickové a v jejím terénním voze uprchne do pouště. Velení pátrací akce se ujímají detektivové Severance a Rudisill. Byli to oni, kdo zavraždili policistu a potom zatkli nevinného Santeeho. Policejní uniformy totiž ukrývají nebezpečné vůdce gangu, obchodujícího s drahými automobily. Také se ukáže, že Santeeho rukojmí je ve skutečnosti zástupkyně šerifa Cepedy. Rita si začíná uvědomovat, že uprchlík není takový zločinec, za jakého jej vydává Severance, nakonec pochopí celou pravdu a postaví se odvážnému hrdinovi po bok, aby spolu s ním svedla boj s nemilosrdnými padouchy. A jak už to v takových příbězích bývá, nechybí vedle spousty honiček, přestřelek a soubojů ani láska. (oficiální text distributora)

BROKEN_

Typický akční film z 90. let. Dolph Lundgren je dřevo, a moc ani to charisma nemá, ale tak nějak ho mám rád z filmů Rocky 4, Univerzální voják. Film má rychlí spád a na nic nečeká. Jde vidět že film nestál moc peněz, protože některé scény pěkně rychle utečou a divák si možná po chvilce nevzpomene co sledoval, na druhou stranu, čas díky tomu uteče rychle. Film ale i díky tomu působí směšně. Já se ale bavil a nevadilo mi to. Akční scény jsou fajn a asi nejlepší část byla kdy Lundgren vystřílel celou garáž, to bylo cool. Automobilové honičky taky fajn. Na Kristian Alfonso byl pěkný pohled. Finále bylo bohužel trochu natahovaný, což bylo na škodu. Je to typický akční béčko se vším všudy, fajn akcí, celkem i trefnými hláškami některé fakt pobavily, a červené ferrari bylo pěkný. Slušné 3 hvězdy. Na odreagovačku dobrý. : ) ()

B!shop

No na jednu stranu jsem nic moc necekal, ale zase na druhou stranu vsichni pisou, ze to je nejlepsi Lundgrenuv film a ze je velmi dobrej, tak sem aspon malicko dufal, jenze byl to dalsi podprumernej film. Lundgren vypada celkem jeste v pohode, nic moc nehraje a ostatni herci taky ne, ale to uz tak nak k temhle vecem patri. Pribeh je naprosto smesnej, ale aspon dava prostor k prestrelkam a honickam. A tech tu je bohuzel malo. Prvni hodina je silene nudna, Lundgren jen nekam jezdi s zenskou, ale pak se dostane do skladiste a zacne fakt vybornej masakr. Opravdu vyborna prestrelka, akorat se mi tak nak nezda, ze by obycejnej ridic delal kotouly, otocky, chytal zbrane padajici ze vzduchu a zabil nakejch 40 lidi. Navic kdyz to ze zacatku vypada, ze je tam tech lidi max tak 15. Ale tyhle nelogicnosti opet k takovejmhle druhum filmu patri. Zaverecna honicka autama v pousti je docela zabavna a konec celkem v pohode. Potesilo me, ze tim, ze vymlatil vsechny zaporaky (+jednoho zatkli) tak se neocistil a taky ho zavreli. Ale celkove to pusobilo spis smesne a je to stale jen podprumerny becko. ()

castor

Jedno velké loučení.. Prkenný atlet Dolph Lundgren ve svém asi posledním slušném filmu, kterému hodně nahoru pomohl veleslavný kaskadér Vic Armstrong (Total Recall, Hvězdná pěchota, Gangy New Yorku, Charlieho andílci, Mission: Impossible III, Válka světů, celá řada dobrodružství agenta 007)!! Tady jednoznačně nastupuje pocit nostalgie na ošumtělé videokazety s mizerným dabingem. Lundgrenova vizáž dvoumetrového blonďatého Vikinga ho předurčila do rolí, které jsme měly rádi (Punisher, Dark Angel, Universal Soldier), bohužel, ty časy jsou už neuvěřitelných patnáct let nenávratně pryč!! Tohle mělo ovšem šťávu, několik precizních akčních momentů a nesmírně půvabnou rukojmí Kristianu Alfonso. ()

Luk80

Santi, Severajn, Šušejn a to vše v dabingovém opojení Intersonic. Slast a zároveň poslední koukatelný film Lundgrena. Kristian Alfonso je fajna baba co chce za každou cenu prokázat nevinu jednomu uprchlému vězni. Zaživají dobrodružství a bojují proti bezcitnému šerifovi Cepedovi. Už jsem si říkal, kde je Al Leong ? Musí tady přece hrát a vida - byl tam. Ve své klasické kratké roli pistolníka z gangu :-) Al Leong for president, hehe ()

Gilmour93

Co to je za akčního hrdinu, který místo aby si užil po téměř roční abstinenci 30 vteřin sexu, tak maže partnerku jakýmsi kaktusovým extraktem? Jednalo se snad o způsob lubrikace osvojený z romantických večerů ve sprchách nápravného zařízení..? Kult ženského i mužského těla, záporák vzbuzující spíše smích, než hrůzu, slušná přestřelka ve skladišti, po které na jihozápadě klesla populace asijských přistěhovalců o 50 %, F40 a Lamborghini z papundeklu a Santa Santee, co rozdává olověné dárky a pere se jak holka. Akční devadesátky v celé své kráse i stupiditě. Nechápu, že Lundgren byl v jisté době docela v kurzu a přitom vypadal i hrál jak Frankensteinovo monstrum bez jizev.. ()

• S výnimkou USA, Nemecka a Veľkej Británie bol všade vo svete tento film uvedený do kín. (beso74)
  • Počas prestrelky v garáži dokázal Santee (Dolph Lundgren) vystreliť 8 rán zo 6 ranového revolvera. (beso74)
  • Herec Beau Starr (Rudy) tvrdil, že počas filmovania videl preletieť ponad púšťou UFO. (beso74)