ricci.s odpad!

Tak ja neviem, nezvyknem byť nejaký náročný v hororových antológiách, ale niečo tak strašné sa nevidí často. Súhlasím s tým, že prvý príbeh "Silence" je najlepší zo všetkých, to áno, ale je asi jediný, ktorý sa dal pozerať, a to tiež len kvôli kvalitnému zvukovému doprovodu, ktorý sem tam vyčaroval nejakú ľakačku (2/5). Prehrýzť by som ešte dokázal Segmenty The Black Cat, Gordon Pym, Song a Berenice - ktoré som ešte dokázal "pretrpieť" a dal by som im tak 1/5. To ostatné už bol jeden odpad za druhým, úplná tma. A pokiaľ existuje pokračovanie a je ešte horšie ako toto, tak sa po ňom logicky idem pretrhnúť už teraz :-) Nie, tentokrát sa nezľutujem a nedám ani jednu, nemám dôvod ľutovať kravinu, ktorá nestojí ani za zabitie času. ()

George Stobbart

Talianska hororová antológia, v ktorej sa 15 režisérov z rôznych kútov sveta rozhodlo inšpirovať tvorbou hororového mága Edgara Allana Poea, z čoho vzniklo 13 kratších príbehov, resp. filmov. Vcelku príjemný hororový projekt, ktorému som pravdupovediac trochu nedôveroval; jednak preto, že to všetko zmákli len za 3 dni a tiež preto, že nedávno som mal možnosť vidieť jeho novšie pokračovanie, ktoré dopadlo otrasne. Ale toto bolo našťastie fajn; pozerateľné, rôznorodé a našli sa tu ako napínavé, tak aj zábavné segmenty, ktoré ale konkrétne pitvať nebudem, aby tu nevznikol sloh, takže len napíšem, že najviac sa mi asi páčil hneď prvý príbeh "Silence". ()