Pot a slzy

• USA Flesh and Bone
USA, 2015, 7 h 58 min (Minutáž: 58–66 min)

Epizody(8)

Drama Pot a slzy sleduje mladou tanečnici Claire (Sarah Hayová), jež má za sebou hodně bouřlivou minulost, od chvíle, kdy se stane členkou prestižního baletního souboru v New Yorku. Temný a drsný seriál nekompromisně zkoumá zářivou i odvrácenou stranu baletního světa a dramata, která přináší život v New Yorku. Claire je krásná, inteligentní dívka s hlubokými šrámy na duši, přehnanými ambicemi a sebedestruktivními sklony. Je to vynikající balerína schopná úžasných výkonů, její vnitřní trýzeň a touha po úspěchu ji však pohání vpřed nutkavým a nepředvídatelným způsobem, obzvláště když je konfrontována s intrikami nevypočitatelného uměleckého ředitele a jednoho nevítaného návštěvníka z minulosti. (HBO Europe)

hufnagel

Dráma zo zákulisia amerického baletu,okorenená dnes už povinným gay sexom,incestom s konštatovaním,že jeho financovanie si dnes môže dovoliť už len ruská mafia. ()

ardeas

Tak nebolo to zle, ale az do konca to bolo moc artove,na moj vkus az priliz vnutorne komplikovane. Dojem ako ked Vam daju poskladat rubikovu kocku ale vy stale len krutite a otacate kazdu stranu, no nakoniec zistite ze to proste neviete. A. Presne tak je to aj s touto seriou. Chyba kopec informacii a celok nie je uplny. Ale kvitujem temu a potencial. Chcelo by to dopovedanie dalsou seriou. ()

breebee

Nevím. Jako bavilo mě to, ale velký podíl měl na tom ten balet. Jinak postavy naprosto nezáživný, občas jednající dost nepochopitelně. A konec hodně neuspokojivý. ()

Akinaz

Odvrácená tvář baletu se vším všudy... kam až je člověk ochotný zajít, aby se stal nejlepším? čeho je ochotný se vzdát? A k tomu všemu ještě jako každý jiný řeší běžné i méně běžné rodinné problémy. Za mě rozhodně TOP. Pokud někdy natočí i druhou sérii a bude stejně dobrá vytáhnu 5 hvězd. ()

lilyflower

Takze tu niekto vykradol Čiernu labuť a dúfal v pokračovanie. Inak to mohla byť celkom pekná miniséria. Keby sa autori venovali radšej iba niekoľkým postavám. Ubrať z už povinných pasáží - gay naštvaný vedúci, šikanovanie, ruská mafia a každá ostrihana baba musí robiť minimálne striptérku - a bolo by to to pozerateľné. A hlavne ísť hlbšie do psychológie postav. Preto je toto dielo také ploché. Napriek tomu, že sa na to dobre díva, k postavám som si nenašla bližší vzťah. Jedna hviezda za Romea. Konečne dostal bezdomovec priestor, ale nie ako terč na posmešky, ale ako dôležitá postava. ()

HanaHu

Ráda bych podotkla, že tento seriál je naprostá ukázka toho, že ne všechny filmy a seriály skončí tak, jak my si přejeme. A pokud to někdo očekává od tohoto seriálu, ani se tím nezaobírejte. Podle mého to je neuvěřitelné drama plné procítěných rolí, které vám naprosto otevře mysl. Už po prvním dílu jsem si seriál zamilovala, i když jsem na něj narazila náhodou a o balet se vůbec nezajímám. Zároveň oceňuji, že se to nikdo nepokoušel uměle protáhnout a seriál tím pádem neztratil na hodnotě. Diváci prostě musí přijmout konec takový, jaký je. Díky skvělé práci všech lidí, kteří na projektu pracovali, vzniklo úžasné dílo, ze kterého mi občas proběhl mráz po zádech a nejvíce oceňuji, že napětí vydrželo až do samého konce. ()