Jasmíniny slzy

• USA Blue Jasmine (více)

Když vás život srazí na dno, nezbývá než se od něj odrazit… Jasmína (C. Blanchettová) byla elegantní a pohodlnou dámou z lepší společnosti žijící si na vysoké noze, a to hlavně díky svému muži, podnikateli Halovi (A. Baldwin). Jeho podvodné machinace však vyplynuly napovrch a do obrovských dluhů se dostala s ním také Jasmína, co o ničem neměla ponětí. Ze dne na den se tak svého bezstarostného života musela vzdát a nyní je nucena začínat od nuly v pro ni ponižujícím prostředí u své nevlastní sestry Ginger (S. Hawkinsová), kde přichází do kontaktu se světem, který jí byl do této doby zcela cizí. Postavit se na vlastní nohy jí ale bere mnoho sil a dostává se na pokraj zhroucení, z čehož si pomáhá alkoholem a dávkami antidepresiv. I přes to všechno si však nic nehodlá připustit... Komediální drama režiséra a scenáristy Woodyho Allena na motivy divadelní hry Tennesseeho Williamse "Tramvaj do stanice Touha" uchvátilo zejména výkonem Cate Blanchettové. Ta za svou roli získala několik desítek cen – mezi nimi např. Cenu newyorské filmové kritiky, Cenu britské filmové akademie, ocenění na „nezávislých Oscarech“ Independent Spirit Awards a také Zlatý glób i Oscara za hlavní ženskou roli. (Česká televize)

geimz

Tento film je jednoducho výborný. Postavy sú delikátne špecifické a zároveň uveriteľné, zahrané s citom (obzvlášť Cate Blanchett) a dialógy obsahujú také jemné nuancie, akých je schopný asi len Woody. ()

Garch

Jeden z filmů Woody Allena, který se netočí kolem alter ega Woody Allena. Zajímavě vyprávěno a minimálně jedna hvězda za životní výkon Cate Blanchett. ()

kamigava

Filmy Woodyho Allena mě jaksi svým šarmem a geniálním scénářem dokážou mile překvapit a Jasmína mě o tom znovu přesvědčila. Cate Blanchett je má oblíbenkyně a tahle role životem zklamané a na práškách s alkoholem závislé ženě ji sedla náramně. Aleca Baldwina jsem nikdy moc nemusel, ale tady jsem mu přišel na chuť, jelikož mu stačila vedlejší role, kde mi nevadil. Woody umí točit příběhy o komplikovaných vztazích, zakázané lásce, zdrcených osudech a tento mix servíruje se špětkou sarkasmu a celé to ještě dokáže zabalit do komedie. ()

filipvrbik

Jako komedie to jakž takž funguje, jako drama vůbec... Je to celé zmatené, přeskakování děje tomu nepomáhá a hlavně příběh je o ničem....30% ()

Čajka

Musí byť hrozné byť tak bohatým a prejsť si tým čo Jasmine--- crazy film, ostane chvíľu v žalúdku a myslím, že všetky ženy si nájdu situáciu, v ktorej si povedia, že niečo podobné už zažili, alebo si budú reflektovať vlastné možné reakcie---and thats niceee ()

Tomyš

Spokojen :) Cate absolutně vynikající monstrózně věrohodná. Líbí se mi tento jednodušší, resp. přímočařejší styl poukazování na debility moderní společnosti. ()

Greg25

Jedno z těch dramat u jehož sledování máte z nějakého důvodu nepříjemný, znepokojivý pocit a k postavám si jen těžko hledáte vztah a když si konečně myslíte, že jim aspoň ždibec rozumíte, že jste ochotni je pochopit a vidět věci z jejich úhlu pak vám jediný moment, jediná věc, která je v příběhu jinak než očekáváte, vaše nahlížení na ně změní naprosto. I oběť může být viník. Jde jen o objektivnost a celistvost vyprávění. Psychologií postav se Jasmíniny slzy blíží nejpůsobivějším dramatům Tennesseeho Williamse či Eugena O´Neilla a těm nejlepším divadelním inscenacím, ve kterých se vám psychologie postav nabízí jaksi čistě, syrověji. One women show Cate Blanchett. I když Sally Hawkins je jako její sestra taky skvělá. 95% ()

Florfila

Přiznám se, že Woodyho Allena doceňuji až v posledních letech. Má obrovský cit pro komediální drama a citové rozpolcenosti. U tohohle snímku bych se však přikláněla k dramatu a Cate Blanchett byla naprosto vynikající. To je herečka s velkým R a její výkony jsou rok od roku brilantnější. Jen mě trochu zarmoutil otevřený konec, nebo bych měla spíš říci nepříliš šťastný konec? Každopádně to byla zajímavá podívaná. To je tak, když paničky upřednostňují luxus před vším ostatním a potom se nestačí divit... ()

Thomas_xxxxx

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Koniec filmu bol pre mňa vykúpením. Nejak ma neláka pozerať hodinu a pol na hysterickú alkoholičku v hlavnej úlohe. Strata času. ()

Illy

Smutná Jasmínka je především bravurním výkonem Katky Blanchetové. Její pokřivená postva ženy která svůj život zasvětila luxusu a nicnedělání si tu sošku zaslouží. Stejně jako si ta postava zaslouží jen hluboké opovržení a bolestivou smrt. ()

MARC00 odpad!

Tak tenhle film byl velmi shit... takovou sračku jsem už hodně dlouho neviděl.. nemám opravdu nic dobrého, co bych k němu našel. ()

majo_svk

Sú presvedčivé ako úprimný plač ženy alebo usmiata tvár spokojného dieťaťa. Film plný ľudskosti, napísaný rozumne a zahraný geniálne, citlivý, hlboký, smutný a deprimujúci, s prímesou irónie a nadhľadu. Úžasné dialógy, presvedčivé charaktery a obraz rozkladajúcej sa ženskej osobnosti. Je tak uveriteľný, presvedčivý a súcitiaci, ako pravá ruská vodka. Dáte si jeden pohárik a precítite ho na dlhú dobu. Je iný, svojsky zobrazujúci spoločensky aktuálnu tému, v dobe kedy sú hodnotové rebríčky niektorých ľudí otrasne zoradené. Po nenásytnosti, materializme, manieroch a bezstarostnom živote, príde strata kontroly, pocity osamelosti, depresie a roztrieštenie osobnosti. A nepríde nič krásne, v okamihu je všetko iné, príde len tvrdý pád. Napísané, podané a zrežírované jedinečným filmárom. Woody, veľká poklona, som zasiahnutý. ()

M1k9

Woody Allen má poslední dobou na svědomí opravdu okouzlující filmy. Otázkou zůstává o kolik je Jasmine horší než famózní Midnight in Paris. Zda-li, samozřejmě. Srovnání je dle mého pocitu na místě. Otázkou zůstává taky to, jestli nás Woody 2(X) bude opět bavit. Znovu jsem si maximálně vychutnával dialogy a práci s herci do hloubky! Je na snadě rozepsat jednotlivé herecké výkony. Nechci používat exprese ve stylu, ten zahrál dobře, tamten taky atp. Omlouvám se, ale momentálně nemám ideální slovní zásobu pro toto hodnocení. Dále tedy. Prostě herecká exáze. Chybí mi přesto silnější příběh a pikantnější rozuzlení. Dle mého názoru je závěr až příliš sebevědomý. Doteď si nejsem jistý, zda mě Jasmine filmově uspokojila. 5/10 ()

Hepy13

Zase další klasická Woodyovka - Příšerný dialogy! Postavy jedna přes druhou plácaj uplný krávoviny, vám u toho padá hlava na rameno a zavírají se oči. Tentokrát s jednou arogantní krávou! ()

bolan

Woody Allen dosahuje nesmrtelnosti svým dílem. Ve svém věku takto potentní tvůrce - klobouk dolu. Má sice pár zářezů, nad kterými kroutím hlavou, ale většinou jsem uplně odbouranej a nikdy nevim jaký z těch dvou levelů přijde. Jsem rád, že to byla zase pecka a jeden z jeho nejlepších filmů za poslední dobu. ()

Vesecký

Woody Allen opět nezklamal. S věkem ubral na poetičnosti a satiričnosti, přesto zůstává realistickým kritikem života společnosti V.I.P.. Nesmí u něho chybět psychické problémy hlavních hrdinů, tentokrát přecházející až do definitivní schizofrenie hlavní hrdinkyJasmíny, kterou Cate Blanchettová zahrála skvěle. Příběh ženy, které se splnil její sen o bohatství a pak náhle, když v záchvatu zuřivosti udala svého manžela policii, přišla o všechno. Příběh plný nevěr a nalhávání. Právě Jasmine, která chce všechno změnit, nemůže při své psychické chorobě pochopit, že pokud lžeš sám sobě, ubližuješ všem, třebaže to děláš v dobré víře. Skutečně dobře sepsané i sehrané. ()

waits

Jestli někdo nakonec vydá Allenovy paměti (zatím mu je největší americká vydavatelství v rámci honu na čaroděnice odmítají, doufám velmi, že je vydají Francouzi), rád bych se v nich dočetl, kdo konkrétně ve vyšší střední třídě mu hnul žlučí, že ho (spíš ji) protáhl tímhle filmovým očistcem. Dost totiž pochybuji, že by se Allen pustil do obecné diskuse smyslu života zrovna v této formě, protože o žádnou diskusi vlastně nejde - režisérův detailní pohled na protivnou, sobeckou a hysterickou ženskou na pokraji zhroucení je nemilosrdně přímočarý. Jasmine je odpudivá postava, sbírající nezaslouženou smetanu v dobrých dobách a ničící okolí v těch těžších - vlastně možná nejtrpčí Allenem napsaná role vůbec, včetně těch kriminálních (pravda, ty byly často psány komediálně). Obrazy mistovské Cate Blanchett, sedící, nenamalovaná, na lavičce nebo ponořená do monologu v cukrárně, mi rozhodně zůstanou v paměti hodně dlouho.. ()

crozet

Famózní Cate, jako vždy.. Film však smutný. Obvyklá allenovská satira a americké reálie (které v současnosti utěší bez ohledu na žánr) však zanechají vyvážený dojem. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem