Reklama

Reklama

Altoobi : riteon too beiseu

  • Jižní Korea R2B : 리턴투베이스 (více)

Obsahy(1)

Poté, co pilot Tae-Hune zkusí zakázaný nebezpečný manévr při letecké přehlídce, je vyhozen z elitního týmu Černých orlů a převelen do bojové jednotky. Zde se okamžitě dostane do konfliktu s majorem Lee a zamiluje se do krásné Se-Young, která má na starosti údržbu. Když se severokorejský nepřátelský MIG objeví v letové zóně a začne útočit na Soul, dochází k souboji, při kterém zemře jeho kamarád a další z pilotu zůstane za nepřátelskou linii. Sever se chystá každou chvílí odpálit mezikontinentální balistickou raketu. Lee a Tae-hun musí spojit své síly, aby zachránili pronásledovaného pilota a zabránili katastrofální válce. (spitr)

(více)

Recenze (19)

Krysap 

všechny recenze uživatele

Za film samotnej bych dala tři hvězdičky - hlavně za krásný záběry stíhaček, jinak je to už tisíckrát viděná záležitost. Za Raina dávám jednu navíc, a to hlavně proto, že díky těšení na tenhle film se ty dva roky jeho služby v armádě daly vydržet. Jinak film beru jako to, čím měl být - propagací jihokorejskýho letectva, který do natáčení taky nacpalo nejvíc peněz. Nikdo nikdy netvrdil, že by se snažil o oskarového uchazeče. ()

spitr 

všechny recenze uživatele

Odpověď Jižní Korei na Top Gun, kerou má na svědomí režisér a spisovatel Kim Dong-Won. Pokus replikovat Hollywood styl filmového umění. Je zde vidět drahý vzhled zejména pro mnoho působivých leteckých kousku, které si určitě užijete- bitva uvnitř města Soulu a výbušné finále- jsou bezpochyby úžasné. Tolik k tzv. filmové specialitě vydané na památku 60. výročí války v Koreji. ()

Reklama

inutihar 

všechny recenze uživatele

Top Gun natočený ve stylu "rychle a zběsile". Korejci nejenže vykrá... ehm, citují americkou leteckou klasiku, ale také velmi volně nakládají s fyzikálními zákony i logikou. Zábava to je, emoce taky, i když ty letecké souboje jsou poněkud nepřehledné (kdo má ty Korejce a Korejky v leteckých kuklách rozeznávat?). Občas se tvrdí, že to je remake Balgan mahura (1964), ale kromě toho, že to jsou filmy o pilotech jsem žádnou podobnost neviděl. ()

DavidS. 

všechny recenze uživatele

Jihokorejci demonstrují svou bojovou připravenost, dokazují, že viděli Top Gun a že i se stíhačkou v akci se dá udělat slow motion...Kvalitní letecké scény nerušivě kombinují reálné záběry s digitálními, ale jakmile se ze vzduchu přesuneme na zem, přichází nekoukatelný balast a až příliš idiotských postaviček... ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Trailer udělal dobře, že zdaleka nejvíc zdůraznil sekvenci leteckého souboje mezi mrakodrapy v Soulu, neboť to je jediná opravdu zajímavá a vzrušující scéna, na níž lze v R2B narazit. Zbytek stopáže je akorát nahodile vycpaný různými asijskými klišé (kluk chce sbalit holku, která na oko dělá, že ho nechce; dva "legrační" týpci se pitvoří; nabubřelí Američané nechtějí nechat Korejce jednat v zájmu vlastní země, někdo zlý chce z neznámých a těžko domyslitelných pohnutek zaútočit jadernou střelou) a na mnoha pasážích je strašlivě vidět, že jsou do filmu zařazeny jen proto, že režisér v jiných filmech viděl něco podobného a přišlo mu to cool. Nejkřiklavějším příkladem je jistě záchrana pilota odkoukaná ze snímku Za nepřátelskou linií. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (5)

  • Názov filmu sa počas nakrúcania často menil. Haneulye Sanda (Live in the sky), potom Red Muffler, taktiež aj Bisang: Taeyangkakkayi (Soar: Close to the Sun), no až nakoniec sa rozhodlo pre názov R2B: Return to Base. (Rambo159)
  • Scéna, kdy Tae-hun (Rain) proletí vysokou rychlostí kolem řídící věže a velící důstojník (Jo Sung-ha) na věži se poleje kávou, snímek odkazuje na Top Gun (1986). (Cheeker)
  • Na začátku filmu se objevila letecká akrobatická skupina Black Eagles s letouny KAI T-50B Golden Eagle. (Cheeker)

Reklama

Reklama