Khalesi

Tak hneď na začiatok musím podotknúť, že nie som anarchistka, som skôr len obyčajná realistka, preto som vždy anarchiu považovala síce za prekrásnu utópiu, ale nerealizovateľnú v praxi. Nemyslím si, že je ľudstvo tak inteligenčne a emocionálne zrelé, aby mohla anarchia v praxi fungovať. Nie, že by tento dokument anarchiu propagoval, ale mohol by chvíľkami budiť tento dojem. Podstatou ale bolo, pokiaľ som to správne pochopila, poukázať na absenciu demokracie v rôznych kútoch sveta a na to, ako vlastne málo znamená v štáte jedinec a ako ľahko sa jeho práva dokážu zadupať do zeme. Každý, kto sa na tento dokument pozrie, musí mať na zreteli to, že aj on sám je presne jeden z tých "malých" a ľahko umlčateľných a že sme vlastne všetci na jednej lodi. Preto si nenechajme vziať právo na obyčajnú občiansku neposlušnosť a protesty, pretože práve tieto sú základom demokracie. Pravdou je aj to, že to čo robíme dnes, nepomôže len nám, ale hlavne budúcim generáciám, ktoré budú môcť žiť v kvalitnejšej spoločnosti. Je čas preladiť prijímače na témy, ako je táto, pretože sme príliš dlho zatvárali oči a nechcime jedného dňa zistiť, že už je prineskoro. Aby som to napísala slovami Tomáša Klusa- že nám stačí demo demokracie...-vážne je to tak? Dnes umlčia vašeho suseda a zajtra to budete vy! Ak sa mám vyjadriť k technickej stránke filmu, veľmi sa mi páčila hudba a aj celková forma, akou bol snímok podaný. Smutné, ale pre mysliaceho jedinca určite inšpirujúce. ()