Robert bezprostředně po druhé světové válce vytvoří se svými čtyřmi přáteli gang, který ke svým čimům využívá zmatek, který v krajině po vojně vládne. Díky dlouhým řadám odvážných velkých přepadení získá gang legendární pověst. Když však díky zradě gang chytí policie, Robertovi se před zatknutím podaří uniknout. Při přepadení klenotnictví však utrpí smrtelné zranění a umírá v bytě své staré přítelkyně Marinette, která ho dá v úplné tajnosti pochovat. I proto jeho mýtus mohl přetrvat další desetiletí... (ČSFD)

JohnSmith

Pošuk Robert s neskutečnou tykví na hlavě měl být asi něco jako John Dillinger. Dopadl sice stejně, ale o dost blbějším způsobem. Derayův snímek mě vůbec nezaujal, je celkem nezajímavý se spoustou nudných pasáží. ()

klúčik

Taký zvláštny film. Po prvé mi nesedel výzor A.Delona, tie jeho vlasy boli dosť odvážne. Klasický kriminálny film. 60% ()

F.W.Colqhoun

Proboha, volejte policii! (...) Ta se reorganizuje, madam... Delonovy filmy - ty které režíroval, psal a některé z těch, jenž produkoval, dokonale odpovídají mé představě tzv. "prstících" bijáků 70. a 80. let. Filmů, na které se z jistých důvodů chodilo, ale které vlastně nikoho nezajímaly. Dokonale prázdný je i Le Gang. Derayův oddechový čas, v němž se vše točí okolo Delonova osobního kouzla, zde ohnutého z polohy přirozeného chladného šarmu do tvaru suverénního živelného bonviánství, korunovaného šaškovsky kudrnatou parukou. Exhibice probíhá přesně ve dvou kulisách: V urbánní akci, z nichž jen nádražní honička stojí za pozornost, a na venkově, kde gangster ukazuje svou přívětivou tvář a neméně přívětivou zadnici v trenýrkách při hrátkách s vlčákem a zbytečně oblečenou Nicole Calfan, koupačkách v řece a při pétanque. S hudbou Carla Rustichelliho mají ty veselé časy samopalů v bankovních pobočkách a státovek ve formátu A4 skoro galérkovskou příchuť hříšných lidí nebo takového Fešáka Huberta; pulp fiction předtím, než díky postmoderně začala být cool. Námět by snad v ideálním případě skýtal kromě akčních scén příležitost ohledat dynamiku zločineckých band, ale Deray to drží v poloze drsných hochů, kteří si kryjí za všech okolností záda. Podmanivé a zároveň nudné jako slunečné odpoledne v Provence. ()

Heavyman

Vůbec bych to neviděl tak černě. Dobrá bitka na začátku na lodi, skvělý přepadovky a útěky. Vyklouznutí z oblíčeného domu je trochu přitažený za vlasy, ale hned to zachrání překvapivý závěr, kdy největšího z gangu střelí klenotnice v obchodě. Moc se mi líbila postava starého bývalého gangstra na vozíku, kterého každý uznává i když nemluví a je ochrnutej. ()

agassi68

Tuctová kriminálka bez výraznejšieho nápadu. Delon otrasný v kudrnatej parochni, policajti ako idioti, čo už, nemôže byť každý deň nedeľa.. ()

cinema_cz

Další Derayova krimi hraje tentokrát na lehčí strunku. Komické výstupy však Delonovi nesluší, stejně jako kuriózní kudrnatá paruka. Nezapomenutelná dobová Rustichelliho hudba dodá potřebnou jiskru, již řemeslně dobře odvedený snímek postrádá. (Kristýna Pleskotová, Ci 05/2008) ()

gizi

Zcela průměrný film, pobavila mě snad jen scénka obkličování hospody. Delon zde má šílený účes (abych nebyl sprostý), napadlo mě, že vypadá jak nějaký černý anděl. 60%. ()

Jasmín

Toto je naprosto nezajímavý film. Totálně bez šťávy, jako kdyby si autoři řekli: "Musíme udělat nějaký film," a za víkend napsali rychle scénář. Pro mě nuda a ztráta času. Jen ta Delonova přítelkyně mi připomínala Zlatu Adamovskou zamlada - až na tu díru mezi předníma zubama.... ()

PORTER44

Nevýrazný a snadno zapomenutelný snímek ze začátku přepadení s loupením pak romantická scéna kde si Delon hraje na hodného milence ,příběh se dost vleče bez napínavější scény a ještě ta hrozná paruka. ()

MrJoda

"A abyste poznali, kdy tleskat, prozradím vám konec celé detektivky." Přesně tohle zřejmě zamýšlel distributor když v oficiálním textu pěkně shrnul, jak film dopadne. Jinak to je opravdu velmi průměrné a dost zdlouhavé. Ta třetí hvězda je za výpravu, která se mi ale moc líbila. ()

andy60

Nezvyklá Delonova vizáž - kudrnatá paruka a tlustý doutník, tento film nezachrání. Děj se utápí ve stereotypu, pár vykrádaček, pohledná manželka a konec, který každý musel očekávat. O jednotlivých postavách gangu se v podstatě nic nedozvíme, takže vše proplouvá jaksi mimo nás. ()