Devoured

Lourde opúšťa rodný El Salvador, aby zarobila čo najväčší obnos peňazí. Prostriedky potrebuje na operáciu pre svojho ťažko chorého syna Olivera. Po príchode do New Yorku sa zamestná ako pomocná sila v malej francúzskej reštaurácii. Nakoľko v danom podniku aj prespáva, trávi v ňom všetok svoj čas. Jedného dňa sa v Lourdynej prítomnosti začnú diať zvláštne veci. Akoby ju niečo prenasledovalo. Stala sa v minulosti v reštaurácii nejaká tragédia, alebo je pravda niekde úplne inde? (*CARNIFEX*)

warrenur

Hoci plynie pozvolna, z filmu je cely cas citit mystery, ci psycho-atmoferu, ktora v zaverecnej tretine poriadne vygraduje. Osud docasne pristahovanej sympatickej maminy, ktora zaraba v narocnej nocnej praci v restauracii par americkych dolarov na operaciu pre svojho choreho syna, je vykresleny pomerne verne a obcasne znepokojujuce zabery z kamier ukazuju, ze sa v restike deje nieco divne. Neprezradiac viac, vrelo tento nenapadny kusok odporucam. Ako inak, osamote, v noci a na sluchadlach. ()

drankeryth

Po dokladnom precitani obsahu filmu som ihned po tomto filmu siahol a bleskovo ho pustil do obehu, tak ma ten obsah zaujal. Pozeram a pozeram, kurva ale ono sa tam toho ani moc neudialo po hodine ubehnuteho casu. A k tomu este to ani neni prilis moc dlhy film. Aby som neklamal obcas tam boli nejake zablesky ducharciny, ale len obcas, co ma aj sklamalo. Az ked sa blizi cas ku finale tak sa to aj troska rozbehlo a zaver filmu ma prekvapil. Vobec som neocakaval, ze to vsetko mala na svedomi ta zenska, ktora vyzerala ako neviniatko. Keby ta nudnejsia hodinka bola viac okorenena viac ducharskou atmosferou a nie len ukazovat, ako tam drie ta zenska, tak by z toho vyslo viac hororovejsie dielo a nie len taka drama, ktora tomu asi najviac dominovala. Keby sa ten zaver filmu niesol v tom nudnejsom duchu, tak by moje hodnotenie bolo horsie. Vychadza mi z toho len priemer, ktory len tak tak dobehol po jeho hranicu. ()

Rathalos

Prijemne prekvapenie tento nenapadny horor,ktory ma jeden velky minus a to,ze na kratsiu dlzku filmu ma hrozne dlhy rozjazd,v ktorom sa takmer nic nedeje,co je skoda,lebo to ma potencial,vyborna atmosfera,napatie,tajomno,sympaticka hlavna hrdinka a najvacsim plusom je zaver a prekvapive rozuzlenie,ktore som necakal a prave preto dam styri hviezdicky,ale s prizmurenim oboch oci...:-) ()

AngelG

Nebýt toho sice už několikrát viděného, ale docela dobrého zakončení, tak bych dala rozhodně méně než za tři, jelikož je to k uzoufání nudné..! ale ten konec to alespoň trošku zachraňuje.. ()

Jepator

Pokud přetrpíte úvodních nudných 50 minut a nesympatickou hlavní herečku, která si vydělává 10 dolarů na den jako uklízečka a občas vysuckuje nějakého zákazníka v restauraci, aby si rychleji vydělala peníze, které potřebuje pro operaci svého syna. Tak Vás čeká hodně zajímavá poslední třetina filmu se slušnou atmosférou u které se můžete i snadno leknout. Nakonec i hlavní aktérka dostala, co potřebovala, to se také počítá. ()

DavidWebb

Ľudia sa často sťažujú že sa k nim napr. nadriadení správajú ako k handre. Lenže tí ľudia proste handru zo seba robiť nechajú a to mi na hlavnej postave vadilo najviac. Bez ohľadu nato, že nakoniec bolo fšecko zase raz inak. Plíživé tempo, ponurá atmosféra a takmer až snový priebeh celého príbehu mi vôbec nevadil, naopak ja to považujem v tomto snímku za plus. A vlastne celé technické prevedenie vrátane zvuku a soundtracku bolo veľmi profesionálne. Niekto tu spomínal, že tá holka nebola pekná. Nuž, ani to mi nevadilo, predsa nejaká modelka by len ťažko pracovala ako upratovačka v reštike a navyše si myslím, že určite nebola škaredá. O to ale tiež nejde. Ako som už spomínal, najviac ma dráždilo (aj napriek záverečnej vysvetľovačke, o ktorej nemôžem napísať nič - je v nej celá pointa) to, ako sa ako zamestnankyňa Marta Milans správala. Ako sprostá ovca, ktorá nemá svoj vlastný rozum ani vôľu, proste ten štýl "robte si so mnou čo chcete" štýl. Tak či onak na druhý deň som sa prichytil pri tom, že o tomto flicku ešte stále rozmýšľam a dal som to druhý krát. A zistil som, že oveľa horších žánroviek som videl viac než dosť, takže hodnotenie dvíham hore. Predsa len to bolo pôsobivé a urobilo to na mňa dojem. Mierne nadhodnocujem, keďže 3½ dať nemôžem a zároveň chcem tomu trochen prilepšiť. ()

Solverino

Pěkný, moooc pěkný! Slušná duchařina s kvalitním závěrem. Na 5 hvězdiček tomu chyběly jen trochu lepší herecké výkony, very good! Dokonce i pěkná hudba. ()

Mamlas odpad!

Hlavní hrdinkou této sračky je nevzhledná žena. Je hnusná zpředu, zezadu i z profilu. Vypadá jako skříň. Jako škaredá široká skříň. Film nemá děj. Hlavní hrdinka chodí 90% filmu do práce, kde uklízí, a pak z práce. Pořád dokola. Na konci se ukáže, že zabila pár lidí. Něco tak stupidního, blbého, supernudného, o ničem a navíc s tak odporným castingem jsem snad ještě neviděl. Jo a konec? Ani ten žádný nebyl! Totálně o hovně!!! ()

Cechyno4

Nemůžu jinak ! Už mám dost filmů, kde musím hodinu čekat na to až se něco začne dít. Navíc při stopáži 89 minut, je to o to horší. Celý únavný film, který má nudný scénář a žádný děj má strhnout posledních pár minut zvratu ? Ne, na tohle říkám NE ! Vydržel jsem dokoukat jen se štěstím. Ale zbytečně promarněná hodina a půl. ()

jkpj22

Velmi nudná "duchařina". První půlku filmu jsem prakticky nic neděje. Pak se začne něco dít, ale nebavilo mě to. Nakonec přijde twist, za který dávám tu druhou hvězdu. Za týden si na tento snímek určitě ani nevzpomenu, ()

Iveta47

Dávam 4*,ale rozhodne by som to nenazvala kvalitnou ducharinou.Pár momentov,kedy sa objaví duch som spočítala na prstoch jednej ruky a vôbec to nebolo,že: bojím..bojím.Film ,ktorý som videla bol dobrý,ale nie ducharina...dobrý triller a drama mu svedčí viac.A najlepších bolo posledných zhruba 15 minút,takže určite nie celá druhá polovina...inak normálna psychologická dráma a triller,tak ak to budem takto aj hodnotiť tak na výbornu aj keď ten dej sa skutočne vliekol ,ale k psychologickej dráme to patrí.A tá herečka vôbec nemusela byť krajšia,lebo v tomto ponurom šedom snímku,ktorý takto navodzoval atmosféru to bolo v poriadku a to bol zámer tvorcu...ricci.s ver tomu,že v inom filme by žiarila ako hviezda, bola inak úplne normálna pohľadná baba,ale bez make-upu a to jej oblečenie tiež bolo bez šmrncu...zámerne. ()

Veroniques

Film vás táhne do děje hned ze začátku. Seznámíme se s hlavní hrdinkou, která prožívá každodenní rutinu. Vstát, jít do práce a vydělat co nejvíce peněz na synovu operaci. Než se však začnou dít zvláštní a ne zrovna racionálně vysvětlitelné věci. 3/4 filmu ve vás buduje napjatou atmosféru, dokud nepříjde snad jediná pořádná lekačka, u které se mnou málem seklo. A potom teprv film začíná mít grády. A potom bum! Je konec, za který jste i svým způsobem rádi. Alespoň tedy, já byla určitě. ()

Tribbiani27 odpad!

Zdlouhavá a neuvěřitelně nudná první půlhodina, která mě definitivně uspala. Označení horor zde není na místě, ale jelikož "NUDA" není žánr, něco k tomu přidělit museli. Ač jsem se moc snažil neusnout a když už to vypadalo, že se něco začne dít, tak to zase zmizelo a opravdu za prvních 30 minut jenom sledujeme chození ženy do práce, nic víc, nic míň, ztráta času! ()

fasser odpad!

Tady je všechno špatně! Atmosféra o ničem, lékačky o ničem, průhledné jak mokré tričko...!Navíc se to táhne jak nudle z nosu - z hodiny a půl bych to sestříhal tak maximálně na 25 min.! Nevím jak ostatní, ale tady se střílelo mimo terč! Škoda, z toho šlo vytěžit daleko víc! ODPAD! ()