Prokletí žlutozeleného škorpióna

• USA The Curse of the Jade Scorpion (více)

Film najslávnejšieho filmového neurotika Woodyho Allena sa podobne ako viacero snímok jeho posledného obdobia vyznačuje fantastickým námetom spracovaným formou bláznivej komédie. Autorova psychoanalytická spoveď ustupuje do úzadia v prospech príbehu. V tejto snímke si Allen zahral poistného detektíva, ktorému kontruje Helen Hunt ako ambiciózna členka nového vedenia poisťovne. Obaja sa stanú obeťou kúzelníka Zoltána, ktorý ich počas svojho predstavenia zhypnotizuje a i po jeho skončení naďalej využíva na krádež šperkov. Komické situácie vznikajú nielen v dialógoch Allena a Hunt, ktorí sú v hypnóze do seba zamilovaní, ale aj z faktu, že Allen vyšetruje prípad, ktorého je sám páchateľom. (oficiální text distributora)

Tosim

NEJVÍC NENÁVIDÍM VÁS A PAK TOHO NĚMECKÉHO VŮDCE S KNÍRKEM...JEN V OPAČNÉM POŘADÍ. Každá druhá věta filmu je hláška. Je to (vedle Darebáčků) to nejvtipnější, co jsem od Allena viděl. Opravdu nezastávám názor, že je Woody v nějaké krizi a už vůbec bych to nehodnotil z toho úhlu, že teď netočí vážnější filmy. Vzhledem k tomu, že jsem to nikdy takto striktně neodděloval, je pro mě snímek kvalitní komediální zábavou par excellence. ()

DwayneJohnson

Ušlo to, nicméně má spokojenost je tak nějak poloviční. Chtělo by to možná krapet míň Woodyho. Před kamerou samozřejmě. Za ní mi nikdy moc nevadil, ale jak mu jednou za čas něco přeletí přes nos a stoupne i před ní, tak má bodová stupnice vzhledem k jeho rachitické postavě jede samovolně dolů. Nemůžu za to, ale je to tak a i když se Helen moc snaží a zbytek filmu je vtipný, tak to víc jak 3,49 dneska nebude. ()

dopitak

Až možná příliš triviální vyřešení "velkého případu", jako kdyby už Woodymu na konci psaní scénáře docházel čas. Štěkání s Helen Hunt na můj vkus nefunguje tak jak Woody zamýšlel, jakkoliv dialogy mezi nimi tvoří 80 % všech hlášek filmu. Je to vtipné, není to svěží ani rychlé jako mělo být, Woodyho neurotik je ale na svém místě a baví diváky. Další příklad, že Woodyho filmy s autorem před kamerou jsou lepší než ty bez něj. Přiznávám, Charlize Theron jsem nepoznal, byla příliš sexy. ()

viperblade

Dalo by se říct, že je pro mě The Curse of the Jade Scorpion něco podobného, jako Woodyho starší snímek Sleeper. Dialogy mě rozesmály jen některé, ale když je vidím napsané, tak mě baví všechny. A proč tedy dávám tomuto filmu plný počet, když jsem Spáči udělil jen tři hvězdy? První rozdíl je v castingu, který zde je opravdu parádní a všichni herci hrají tak nějak civilně, ale druhý a pro mě zřejmě nejpodstatnější rozdíl je ten, že u tohoto filmu jsem opravdu čekal s napětím, jak příběh bude pokračovat, co se stane, kdy se na vše přijde, jak se na to přijde… Zkrátka Woody (či spíše jeho castingová ředitelka) dal(a) dohromady jedno z nejlepších obsazení, které kdy jakýkoli Allenův snímek měl (speciálně musím pochválit Helen a "femma fatale" Charlize), Woody vsadil na žánr noir a sázka mu vyšla. A ten konec… Pro Allena docela netypické. Zkrátka a dobře - po docela dlouhé době můj další plný počet pro tohoto neurotika, který miluje New York. ()

Sonnery

Trvalo mi 20 minut, než jsem pochopil, že ten negramotnej antihnidopich co měl na starosti titulky, viděl film tak vzdáleně, že už tak malej Woody byl ještě menší, což Woodymu jistě přineslo další mindrák. Na každý pád jsem laxností titulkovače přišel o kupu vtipů. A navíc mě donutil, abych se na film díval s dabingem - to je, jako když by hluchoněmej šel na vystoupení břichomluvce (Jeff Dunham). Ale jelikož to byl Woody Allen, nebylo možný se nesmát a nebavit: "G.W. dovol, abych ti představil mého bratra. To je ten, co umřel při porodu?" ()

• Na konkurz si Elizabeth Berkley nechala udělat nápadný účes ve stylu 40. let. Cestou na casting ovšem zmokla a déšť účes úplně zničil. (Morien)
  • Během svého úvodního promítacího víkendu se film promítal na zhruba devíti stech plátnech, což bylo nejpočetnější uvádění nějakého Allenova filmu. Nicméně výdělky z toho víkendu činily pouhých 2,5 milionu amerických dolarů. (Morien)
  • Natáčení probíhalo v  Los Angeles a New Yorku. (Terva)

Časové pásmo bylo změněno