Chorvatští králové

V tomto seriálu se vrátíme do jednoho z nejzajímavějších období v chorvatské historii: od osídlení v 7. století až do konce vlády dynastie Trpimírovců o čtyři staletí později. Chorvatští panovníci Trpimír, Tomislav, Štěpán Držislav, Petar Krešimir IV. a Zvonimír získají na obrazovkách vůbec poprvé tvář a charakter. (oficiální text distributora)

Marek1991

Hraný dokumentárny seriál, kde ale nemali veľa historických prameňov a tak sa to snažili podať najlepšie ako vedeli s prípadnými spomenutými, možno aj nezmyslami, no o to viac si aspoň môžme domyslieť. Kde nie je veľa informácií, ťažko niečo kritizovať, no podľa mňa mohli aj viac pobádať, či to ešte doplniť, nielen slovami tam je to napísané a tam to, možno mohli niektoré premene ukázať, nemôžem to skrátka považovať za geniálne, kvalitou splnili očakávané, no žasnúť nemôžem. ()

beso74

Po vzoru iných národov sa aj Chorváti rozhodli zrekonštruovať počiatky a zároveň aj najslávnejšie časy svojej histórie. A je vidieť, že si na tom dali vcelku zaležať. Spojením historických faktov, hraných pasáži a decentných špeciálnych efektov (úvod je viac ako podarený) vzniká zaujímavý pohľad na svet rodiaceho sa Chorvátskeho kráľovstva a jeho vzťah so susedmi. Veľká škoda, že niet peňazí a vôle natočiť niečo podobné o Veľkej Morave. ()