Reklama

Reklama

Bažanti jdou do boje

  • Francie Les Bidasses s'en vont en guerre (více)

Obsahy(1)

Chlapci z Les Charlots právě nastoupili do armády a hned skončili ve vězení. První, co je čeká, je stříhání. Značně směšní a ostříhaní Les Charlots dostanou od svého seržanta první úkol. Mají na střelnici ukazovat svým kolegům-vojákům zásahy do terčů. Tato činnost však skončí doslova fiaskem a seržant Bellec, který je má na starosti, jim dá za trest absolvovat zrychlený přesun s plnou polní. Zrychlený přesun skončí – jak jinak – opět basou. Bellec však nehodlá nechat mladíky jen tak ve vojenské base zahálet, proto jim dá několik pracovních úkolů. Výsledkem je pověšení Bellecova přebarveného spodního prádla na vlajkový stožár společně s národní vlajkou. Do kasáren přijíždí krásná poručice z velení armády. Ta provede u Les Charlots psychologické šetření. Les Charlots jsou obratem propuštěni z vězení a mají asistovat u zdravotního vojenského stánku ve městě, kde se provádí nábor civilistů do armády. Vše skončí útěkem Les Charlots před davem civilistů, kteří je ženou až do kasáren. Následuje opět basa. Bellec si Les Charlots vezme s sebou do domu plukovníka. Chlapci mají za úkol přečerpat palivový mazut do kotelny plukovníkova domu. Místo přečerpání do zásobníku kotelny však chlapci vypustí mazut do plukovníkova bazénu, kde se v tu chvíli koupe plukovníkem pozvaná společnost. Bellec, který byl také pozván, utíká do kotelny zabránit dalším škodám. Nakonec vše skončí nejenom zničeným bazénem, ale i mazutem vyplavenou kotelnou a opilými Les Charlots, kteří vypili plukovníkovu sbírku vín. Z vězení, kam Les Charlots obratem putovali, však hoši uprchnou ve chvíli, kdy do stěny vězení narazí nákladní vůz, jenž uklouzl na armádní polévce, kterou Les Charlots vylili okny vězení na silnici. Bellec uprchlíky honí po místní pouti. Nakonec se Les Charlots podaří utéct na venkov. Tady se probudí na jediném statku, který zůstal nevykoupený uprostřed vojenského prostoru. Rodina Brugnonových odmítá statek armádě prodat. To už ale ke statku najíždí plukovník s Bellecem a vojáky a chtějí okolo statku provádět vojenské cvičení. Účelem je donutit madam Brugnonovou opustit i s celou rodinou statek... (TV Prima)

(více)

Recenze (148)

topi 

všechny recenze uživatele

Tentokrát jsou Les Charlots ostříhaní a nastoupí službu v armádě, kterou víceméně tráví ve vězení. Perfektní zábava, která se v poslední třetině při obléhání statku změní v klasickou plejádu gagů, kterým naštěstí vtip nechybí a bláznivé skeče mají výbornou razanci. Klasická francouzská taškařice, obohacená o grandiózní český dabing, zejména Míla Besser jako seržant Bellec, kterej klučiny neustále buzeruje je kapitální! Jacquese Seilera namluvil Míla Besser i ve Velkém bazaru a hodí se k němu pár exeláns! Bažanti jdou do boje jsou minimálně na stejné úrovni jako Velký bazar. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Claude Zidi si na Bažantech postavil kariéru, protože těmito filmy začal. Já míním, že má za sebou úspěšnější komedie, ale chápu, že své fanoušky mají. Mě bohatě stačí jeden nemotora v podobě Pierra Richarda. Čtyři mladí kluci jsou místy zábavní, ale místy taky ne a jejich vtipy jsou leckdy hodně předvídatelné. Tento film má navíc působit jako parodie na armádu aneb co všechno zábavného se v armádě také může přihodit. Jenže...pro Jeana-Paula Farrého jde o jediný jeho scénář, u Jeana Bouchauda zase první. Na první pohled navíc chlapci působí, že jsou každý jiný, ale při detailním zaměření je jasné, že jsou si hodně podobní a snad jen jeden opravdu vyčnívá. Filmy Les Charlots mě nikdy moc nebavili... ()

Reklama

boombang 

všechny recenze uživatele

Jakási obdoba Četníků (alespoň v tomto filmu - a o to víc, že velitel těch pošahaných týpků i fyzicky připomíná Funése). Zábavné to (se skřípajícími zuby) je, i když zapamatováníhodná je pouze scéna s výměnami ešusů. Ústřední čtveřice mi nebyla moc sympatická, takže i proto se na další Bažanty pravděpodobně už nepodívám. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Poslední celkem vydařený snímek Les Charlots před začátkem jejich úpadku. Tenhle díl pravda nepřichází z ničím novým. Jede se v osvědčených zajetých kolejích. Občas už to trochu drhne, ale jako celek to pořád funguje. Hlavně první půlka šlape téměř bezchybně, pak už je z toho přeci jenom trochu recyklace a ke konci to začíná povážlivě skřípat, ale pořád solidka. Co ti tyhle skvrny připomínají? Patapufa! 65% ()

Georgex 

všechny recenze uživatele

Nedalo mi to a po shlédnutí prvního dílu, který byl velmi rozporuplný jsem si pustil toto pokračování a musím říct, že jsem byl zprvu mile překvapen, bažanti stále válčí na vojně, jejich oblíbeným místem je opět vojenské vězení a na rozdíl od prvního dílu dojde k veliteli tolik vytouženému ostříhání této skupiny mániček v uniformách. Rázem před námi stojí "jiná" parta vojáků, kteří bohužel mají pořád stejné umění pokazit na co sáhnou. Není proto divu, že pro jejich velitele je tato partička trnem v oku a snaží se pro ni najít adekvátní práci, kterou by nezpackali. Bažanti si ve filmu vyzkouší několik prací a nutno podotknout, že u některých jsem se hodně zasmál. Nejvíce vtipným momentem za celý film je pokus o útěk, nicméně od tohoto momentu začne film značně pokulhávat a opět se změní v trapnou frašku, kterou nezachrání ani povedený konec. Skupina hlavních představitelů se zmenšila o jednoho člena a opět zde řádí přísný seržant Bellec v podání Jacquese Seilera a nutno dodat, že jeho výkon je úžasný a tato role dokázala nejvíce pobavit. Celkově film hodnotím jako zajímavou komedii, která bohužel kvality předchozího dílu nepřekonala a potěší spíše milovníky bláznivého humoru a fanoušky této party bývalých hudebníků. Moje hodnocení 40% ()

Galerie (5)

Zajímavosti (6)

  • Ve francouzských kinech viděly film více než čtyři milióny diváků a jednalo se o 6. nejúspěšnější titul za rok 1974. Režisér Claude Zidi ve stejném roce zaznamenal podobný úspěch ještě s komedií Hořčice mi stoupá do nosu (1974) s Pierrem Richardem. (argenson)
  • Ve scéně, kdy bažanti dostanou za úkol hrabat listí, hraje jako hudební podklad skladba Bedřicha Smetany "Vltava". (Innuendo1987)
  • Přestože je film francouzský, znamenal ojedinělé setkání před kamerou pro dva významné italské herce - Paola Stoppu (plukovník) a Marisu Merlini (majitelka statku), kteří spolu hráli častěji v 50. letech v Itálii. (argenson)

Reklama

Reklama