Láďa je malý kluk, co rád čte brakovou literaturu a má velkou fantazii. Usmyslí si, že přítel jeho sestry Evy je upír, a tak ho spolu s bratrem podrobí různým zkouškám, které ve svém důsledku způsobí, že se Eva s přítelem opravdu rozejde. Že to nakonec musí Láďa dát zase do pořádku, je v téhle komediální hříčce nasnadě. Zvídavého Láďu si v komedii zahrál Tomáš Holý, už navždy herec dětských rolí, jeho sestru Dagmar Veškrnová a nápadníka Josef Abrhám. (oficiální text distributora)

Master19

Téměř neznámý, nicméně parádní příběh o upírovi, který možná ani upír není. Je jasně vidět, jak si tento pěkný příběh všichni užívají - to se pak na to i pěkně kouká. ()

S_M_Lomoz

Ani ne Tomáš Holý, od toho jsem to čekal, ale spíš kluk, který hrál jeho bratra - Mirek Batík - mě tehdy překvapil svou ulítlostí... Jinak by to bylo za tři hvězdičky. ()

Haniczka

Pepíček Abrhámovic zahraje od bonvivána a krásného svůdce až k nesmělému knihovníku vše. Ale i ostatní jsou skvělí. Tato inscenace mě okouzlila jako malou holku a okouzlila mě i jako dospělou. Koukám již podesáté! ()

cupito

Dějově "3", vtipem tak mezi "4" a "5", ovšem sám Tomáš Holý by jako pokaždé zasloužil hodnocení nejvyšší... ()

zdeny99

Televizní rodinný film odehrávající se ve dvou bytech se šesti herci a poněkud vtipné zápletce, která je vyvozená z toho, že dva malí kluci považují chlapa svý starší sestry za upíra. Rozhodnou se je dát od sebe, aby nakonec je mohli spolu zase usmířit. Ti dva kluci byli fajn, ačkoliv u Tomáše Holého se to pokaždé očekávalo. Rodiče a Dáša také. Jen ten Abrahám mi tam do té role vůbec neseděl. Takovej ňouma, nejen že tak vypadal, oblíkal se, ale se tak také choval. [1190. hodnocení, 40. komentář, 64%] ()

Véronique

Milý televizní příběh s poměrně jednoduchou a ničím nepřekvapující zápletkou, doprovázen však hereckou elitou - v čele s nepřekonatelným Tomášem Holým. Tento človíček měl opravdovou moc proměnit snad vše, čeho se "dotkne", ve zlato - tedy to televizní. Nesmím však opomenout ani jako vždy skvělé Dagmar Veškrnovou a Josefa Abrháme coby mileneckou dvojici či manželský pár v podání Jiřiny Bohdalové a Josefa Větrovce. V hlavě mi utkvěly především tyto obrazy: Tomáš Holý alias Vláďa se na sebe dívá do zrcátka poté, co opustil útroby holiče - ten jeho kukuč je nezapomenutelný:). Dále pak Dagmar Veškrnová jako starší sestra Eva při svém svatebním dnu, odělna celá v bílém, na tváří tlusté obroučkové brýle a v ústech umělé řezáky, to vše ozdobeno širokým úsměvem:) A konečně "rádiový hlas", který po ránu napomíná školáky, že "už je čas, hajdy do školy!" Normálně by to bylo za 3 hvězdičky, ale díky především Tomáši Holému a milé televizní studiové atmosféře té doby dávám hvězdy čtyři, 65%. ()

KdG

Tenhle film si docela pamatuju. Tomáš Holý s bratrem zjistili, že J. Abrhám je upír, a podle upírské literatury se jim doměnka čím dál víc potvrzovala. (nesnášel česnek, neměl doma zrcadlo). Na to jak to dopadlo se podívejte sami. Každopádně to bylo lehce strašidelné a lehce komediální. ()

Tiiso

Dobrá atmosféra a opět vynikající Holý. To jsou nadprůměrné aspekty. Vše ostatní je ryze televizní. Ale nevadí mě to. Protože tento příběh je hodně laskavý a hodně příjemný. ()

Mykhaluu

Přes občasná uklouznutí z pohledu dospělého, tak šupa s vůní česneku pro mě jako dítě! Jo! Jooo! Čtu hlášky z filmu a jsem rád, že si to pamatujete!! :) Polská krev! Nu, kdo ji složil? :) ()

jakoby

Panelakovy film , ktery si vystaci s sesti ,mozna sedmi herci.Dva mali kluci s detskou fantazii jim nalezici malem zkazi znamost jejich obrylene sestre. Zabavne, vyborne zahrane a to myslim i dve herecky, ktere rada nemam.Mam chut na cesnek..... ()

honzic

Poměrně příjemný dětský horor, který je chvílemi strašidelný a dobře koukatelný od začátku do konce. Hodnocení: 60 % ()

sharka.68

naposledy jsem tuto komedii viděla jako dítě, ve věku TH. (jsme stejný ročník)..docela mne to bavilo. Tak jsem se podívala včera a řezala se smíchy... tolik krve u knihovníka Tomáše (Abrháma), jsem taky nečekala, ale nejvíc mne dostala četba pohádky O sedmero krkavcích,na konci filmu...to mne velice pobavilo... TH skvěle sekundoval Míra Batík.... ()