Reklama

Reklama

Planeta oceán

  • Francie Planète océan (více)
Trailer

Obsahy(1)

Film režisérů Yanna Arthus-Bertranda, Michaela Pitiota a týmu podmořských kameramanů ze všech koutů světa vznikl ve spolupráci se společností OMEGA a za vědecké podpory Tara Expeditions. Snímek odhaluje tajemství některých z největších záhad přírody a zdůrazňuje důležitost harmonického soužití lidstva a oceánů. Planeta oceán slouží jako připomínka existence pouta mezi člověkem a přírodou, stejně jako povinnosti lidstva chránit a respektovat naši planetu. Yann Arthus-Bertrand, velvyslanec dobré vůle pro program životníh o prostředí při OSN, představil film hlavám světových velmocí na konferenci v Riu v červnu 2012. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (47)

kaposlav 

všechny recenze uživatele

Počas sledovania som menil názor na konečné hodnotenie. Najpr som chcel udeliť 3* za kvalitné zábery, ale bral som to ako bežný dokument. Po polovičke som chcel udeliť 5*, akože výborny dokument, ale znechutili ma tie moralisticke reči okorenené na záver radami a toho som už presýtený. Kto najviac zasiera planétu? No predsa svätá trojica USA, Británia a Francúzsko. Najprv nech si upracu doma a potom sa strajú o iných. Zmienili v dokumente Brazíliu, Panamu, Čile, Mauretániu, Japonsko, Kóreu a kadekoho, len akosi zabudli na západnu európu a severnú ameriku. Samozrejme najviac si zobrali na starosť miliardovu Čínu, ktorá zásobuje polovičku populácie. Kde by bola vyspelá európa s amerikou bez tej lacnej pracovnej sili, ktorá im všetko lacno zabezpečí? Naši civilizovaný kolegovia z divokého západu natrepali hromadu jadrových bômb do oceánu a zamorili ovzdušie. Samozrejme žiju vysoko nad možnosti planéty a to tak, že ak by tak chceli žiť všetci, potrebovali by sme aspoň päť planét. Dúfam, že hlúpy slovania so strednej európy si teraz budu lámať hlavu ako šetrnejšie žiť, aby zachránili planétu. Problém je za atlantikom a nie chudáci v afrike, čo majú holé zadky, alebo zkrachovaná južná amerika. Číňanov je viac ako američanov spoločne s obývateľmi EU, takže treba nakŕmiť hladné krky a okerem toho mám pocit, že na ních stojí hospodárstvo a ekonomika celej EU, aby sme sa tu akože dobre mali. Niekto by sa tu mal zobudiť a uvedomiť si, že hlavný Ekoterorista su USA!! Žial oni hladajú hovno, ktoré majú pod nohama a ostatný zaslepene spoločne s nimi. Nič to nemení na tom, že planéta ma ťažký zápal pľúc a my ju nútime behať maratón. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Podmanivý dokument francúzskej školy, kde nie je nutné film nabiť obrovským množstvom nových informácií, ale radšej skĺbiť úchvatné zábery a zaujímavý komentár. Predstavenie oceánov ako zdroja potravy a kolísky života. Začína sa tak vývojom Zeme, života, až po človeka a pokračuje sa predstavením najzaujímavejších oceánskych javov, tvorov, planktónu a potravinových reťazcov, opäť až po človeka a jeho využitia oceánov. Druhá časť je už čistou kritikou zneužívania a plienenia oceánu človekom aj s náznakmi riešenia vo veľkých výzvach, ale ťažko to zmenia tí, čo si dokument pozrú, ako napríklad tunajších aktuálne 273 hodnotiteľov. Originálna hudba umocňuje zážitok a tiež rozmýšľam, aké by to bolo bez českého komentára Alfreda Strejčka. –––– Polovina obyvatel Země žije méně než 100 kilometrů od oceánu. ()

Reklama

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Bertrand mě potěšil už s Home, kdy mi ukázal planetu z naprosto jiného úhlu než ostatní dokumentaristé. Planety Oceán je logicky věnována pouze mořím, nicméně jsem musel při sledování seznat, že tak poučný dokument jsem asi nikdy neviděl. Akorát mě ta voda až tak nezajímá, takže plný počet z toho nebude. 90% ()

wampilenka odpad!

všechny recenze uživatele

Děsivě krásně natočená propaganda. Jakmile se na scéně objevil predátor, zazněla dramatická hudba. Oproti tomu plachtění býložravého rejnoka, který žije v symbióze s malými rybičkami, doprovázela hudba jásavá. A tuto symbiózu nazvali tvůrci filmu podmořskou !solidaritou!. Ehm. Horší ale než masožravá ryba je člověk. Přesněji, rybářskou vesnici hlas vypravěčky ještě toleroval, ale velkoměsto už ne. Lidé si prostě dovolili moc, když slezli z těch stromů. To jsem ještě netušila, jakou třešničku film na závěr nabídne: vzdejme se náboženství, stejně nás nezachrání, zachrání nás jedině naše inteligence. Krom toho, že to tvrzení je blbost, je to ještě pokrytectví: Hodinu a půl jsou na nás chrlena dogmata enviromentalismu a pak toto. Koukat na to příště, tak jedině s vypnutým zvukem, případně si k tomu místo původního znění pustím nějakou oblíbenou hudbu. ()

Dont 

všechny recenze uživatele

Nejvíc mě opět mrzí ten agitační ekologický apel v závěru. To nemůžou nechat diváka, aby si dal dvě plus dvě dohromady sám na základě právě zhlédnutých záběrů s patřičným vše vysvětlujícím komentářem a uvědomil si, kam v důsledku počínání lidí naše zázračná planeta „Oceán“ spěje? Záběry na nejrůznější mořské živočichy a jejich nikdy nekončící snahu přežít jsou fantastické. Co se týče vypravěče, viděl jsem originál a s Joshem Duhamelem jsem problém neměl. Jen nemusel mít slovní komentář tak často tendence ke klišé, to ovšem není jeho chyba. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama