Reklama

Reklama

Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (744)

castor 

všechny recenze uživatele

Dvacet minut pryč. Čtyřicet minut pryč. Hodina a něco fuč a pořád nic. Tenhle kousek se vleče, žvaní v něm sice vynikající herci (bavilo mě spíš ženské duo Amy Adams – Jennifer Lawrence), ale ani to ještě jaro nedělá. David O. Russell strašně chce a tím si podkopává nohy. Jeho předchozí Terapie láskou byla emočně velmi nestálá, dramaticky povrchní, komediálně průměrná. Herecky ale bravurní. Stejně jako tady. Ale tím to tak trochu končí. Sofistikovaná síť podvodů a intrik mileneckého páru narazí na ambiciózního poldu, který se chce prodrat nahoru. To už se ale pohybujeme ve světě velké politiky a samozřejmě i vyšších cílů tvůrců. Zápletka se rozvíjí velmi pozvolna, tu a tam jí komentují důležití aktéři. Postavy se hromadí, minuty přibývají a tahle gangsterka se pomalu a nepěkně zajídá. To „haló“ kolem si tenhle kousek nezaslouží.. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Z nějakého zvláštního důvodu je, pro mě další nezajímavý a poměrně nudný Russellův film, nominovaný na Oscara. Je to dlouhé, kromě camea De Nira není moc na co koukat a celé se to jakštakš rozjede asi 20 minut před koncem, což je u 140 minutové záležitosti docela dost blbý. Ano, Bale předvádí kvalitní výkon, ale naproti tomu Di Caprio to rozjel přímo neskutečně. Nejzajímavější scéna tady nesahá prakticky po kotníky té neslabší z Wolfa. Nevím proč, ale pokud jde o podvádění vznikly letos filmy dva, jenže tohle nemůže být absolutně žádný soupeř pro Scorseseho klenot. Přiznávám že se u filmů velmi rád bavím, anebo alespoň se nechám něčím napínat. Podstata American Hustle mě zůstala zcela utajena. Ten závěrečný geniální plán nebo spíše podraz je totiž natolik slabý a směšný že mě to až překvapilo. 50% a víc ani ťuk. PS: Není mě jasné že diváci neprokoukli nudný Russellův "špinavý trik" již v minulé Terapii láskou. ()

Reklama

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Snaží li se někdo namalovat na zeď kosočtverec, bude to pořád kunda, i když pečlivě namíchá barvy a použije exkluzivní štětce z koňských žíní. Obsah a obsazení mě nadchlo, těšil jsem se jak cigoš na sociální dávky, a pak jsem dvě hodiny otráveně sledoval, jak se partička pitoreskních figurek v podání špičkových herců marně pokouší vytlačit scenáristickou zácpu a ukojit režisérské ambice egoistického, artového psychotika. Je z toho chaotická, neředěná dávka koncentrované, žvanivé nudy, určená zejména pro notorické okusovače nehtů, hloubavé sociální rádobyinženýry a všechny ty, co jsou schopni opětkovat i Příjezd lokomotivy. To takový já opět neváhám sáhnout k odborným, erudovaným, filmově teoretickým termitům a s klidem to označit za "Iritující pičovinu". ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Irving je "malým" podvodníčkom z New Yorku. Jedného dňa spozná ambicióznu Edith, s ktorou rozbehne kšeft s úvermi, krytými anglickou bankou. Princíp je jednoduchý. Založíš 5 000$, obratom dostaneš na účet 50 000$. Samozrejme, len fiktívne. Zlaté časy končia potom ako sú obaja podvodníci pristihnutý pri čine agentom FBI, DiMasom. Ak chcú ostať na slobode, musia "prásknuť" štyroch kšeftárov so svojej "branže". Spočiatku jednoduchá cesta za slobodou sa komplikuje akciou - "politik". Agent DiMaso si berie na mušku jedného z najuznávanejších, najobľúbenejších mužov ameriky, Carmina Polita. Podarí sa Irvingovi spoločne s partnerkou dostať z tejto "šlamastiky"? Ani sa nečudujem, že má tento film 62%. Až na záverečné rozuzlenie, NESKUTOČNÁ NERVY DRÁSAJÚCA NUDA, obohatená o tak nelogické kroky a udalosti, že čumím. Tak opatrný človek, ako bol Carmin, ktorý pociťuje pochybnosti, sa dá ukecať osobou, len preto, že bola z Bronxu? Nikto nikoho nepreveruje s kým obchoduje, každí si vzájomne verí ( veď podozrievavosť je gangsterom a podvodníkom predsa "vrodená", snáď nemusím spomínať KRSTNÉHO OTCA ), alebo mám veriť tomu, že boli všetci tak tupí? Vrátane DiMasa, ktorého by som nenechal riadiť ani detskú križovatku. Ešte aj taliansky vraždiaci mafián ( De Niro ), len tak kývne rukou, a čo tam potom, že tu niečo nehrá, hlavne že mám 10 000 000 - Neverím tomuto filmu ani "Ň". V kombinácii "faktov" a "fikcie" rejžovy buď niečo ušlo, alebo je tak neschopný, že nevie pracovať ani s jedným, ani s druhým. Nie je nič žalostnejšie, ako keď si niekto zoberie na "paškál" udalosť, ktorú "napísal" sám život, a takto to domrví. Ani vtipné, ani zábavné. Chvála za záver a herecké obsadenie. Pa slušnej dráme "Fighter" a výbornej romantickej komédii "Silver Linings Playbook" ma Russel veľmi sklamal. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Všechny ty nominace jsou pochopitelné, ale nebavilo by mne koukat na to znovu a když, tak jen kvůli některým málo scénám, které stojí za to především díky fantastickým hereckým výkonům, skvělé estetice, kostýmům a povzbujícím hudebním flákům sedmdesátých let. Ovšem vyladěné to je až běda a divák, která prokoukne sofistikované motivace postav a skvělou psychologii, bude spokojen. Nikoliv však ohromen. Na to je to příliš pomalé a nevyrovnané s x hluchými a zbytečnými momenty, kde nezbývá než se opájet skvělým vizuálem a to je při konverzačním filmu ne úplně v pořádku. ()

Galerie (88)

Zajímavosti (38)

  • Během září a října, jen pár měsíců před plánovanou premiérou, probíhalo přetáčení některých scén. (Petrasuvicka)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě Massachusetts, konkrétně ve městech Boston, Worcester, Salem a Medford. (Petrasuvicka)

Související novinky

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky

03.03.2014

Výsledky 86. udílení cen Akademie filmového umění a věd vesměs potěšily a v něčem i překvapily. Špinavý trik, snímek s deseti pro nás nepochopitelnými nominacemi, neproměnil ani jednu. Naopak… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Zima dlouhá, léto krátké, Vánoce bez sněhu a v sedmi stupních. Ale uznejme, že na výborné filmy byl rok 2013 štědrý. Rivalové, Gravitace, Star Trek: Do temnoty, V zajetí démonů, Zmizení, druzí Thor a… (více)

Reklama

Reklama