Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Držitel Ceny Akademie® Kevin Kline (Ryba jménem Wanda) září v roli Errola Flynna, jednoho z nejvýznačnějších
mužů Hollywoodu: dychtivého a temperamentního herce, který si užíval prostopášného života plného krásy a skandálů
na filmovém plátně i mimo něj. Jen málokdo si ale pamatuje na jeho poslední lásku, která šokovala celý národ. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Tento film ma mensie opozdenie. Takych 50 rokov. Pretoze koho dnes zaujima Errol Flynn? Väcsina beznych ludi uz nevie kto to bol. A jeho zivotny pribeh tiez nie je nejak extra zaujimavy na to, aby sa dnes o tom tocil film. No tak bol na mlade dievcatka. No to je toho. Tento film sa naviac prilis nevenuje samotnemu Flynnovi ale prave jeho poslednej mladuckej milenke a jej matke. Tej mrche matke sa urcite posmretne splnil sen, ze sa stane slavnou. Ale ma predsa len smolu, lebo film, ktory o nej vznikol je uplne priemerny a tematicky dnes uz aj zbytocny. 5/10. ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

I když to není zrovna dokonalý film, tak atmosféra filmu byla vážně krásná a užívala jsem si jí. Navíc spojení Dakoty Fanning a Kevina Klinea jsem si nikdy neuměla představit a docela mě to překvapil a navíc Kevin Kline se od Errola Flynna podobou vůbec neliší, takže je to velké plus. Jenže film má spoustu děr, které nejsou zaplněny a tím pádem je to více nudné než zajímavé a poutavé, takže je to velká škoda. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Errol Flynn bohužel není natolik zdomácnělým jménem v našich končinách, aby jeho životopis (jeden z mnoha) jakkoli zásadně rezonoval. Nicméně pro znalce klasického Hollywoodu je The Last of Robin Hood vcelku lahůdka. Sledujeme poslední roky před smrtí slavného filantropa a dobrodruha po boku jeho poslední přítelkyně, mladistvé Beverly Aadland. Ten vztah by i dnes lehce pohoršoval, konečně nabízená paralela s Lolitou Nabokova není příliš daleko (Kubrickův film vznikal v době veřejného skandálu a premiéru měl krátce po Flynnově smrti). Co je skutečně zajímavé, je to, že scénář vycházel ze dvou knih vydaných po Flynnově smrti - z jeho otevřených memoárů My Wicked, Wicked Ways a z neméně skandální knihy jeho skoro tchýně Flo Aadland The Big Love. V 60. letech vycházely fakt neskutečné texty parazitující na továrně na sny. Další pecka je obsazení Kevina Klinea do hlavní role, který už v Chaplinovi (1992) hrál Douglase Fairbankse, na kterého Errol Flynn svou kariérou navazoval, a ve filmu De-Lovely (2004) se zas proměnil do hudebního skladatele Cole Portera. Tolik výrazných současníků nechat hrát jediným hercem je minimálně perverzní rozhodnutí, to se musí nechat. A samozřejmě o hereckých koncertech Dakoty Fanning a Susan Sarandon v rolích Aadlandových není nutné pochybovat. Slušná lekce z mnoha oborů, rozhodně film inspirující k zamyšlení. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Mladá holka bez dohledu sedla na lep obstarožnímu vošoustovi a prokurvila se do Hollywoodu. Prostopášníka kleplo a mladé tele a její šoubyznysem zhrzenou máti semlela média, takže také měly svých pár minut nezasloužené slávy. Susan neměla ty správné brýle jako její předloha, takže nepůsobila patřičně ďábelsky, ale jen vypškle a oproti skutečnému příběhu i poměrně zbytečně. Dakotě to období slušelo, což bych do ní asi nikdy dříve neřekl. A Kevin Errolovi z oka vypadl a vystřihl si ho s chutí. Jenže co je to platné, když je to natočené tak zkratkovitě a nezáživně, že víc informací k tomu, co se a jak stalo, byste dostali i ze dvou A4 textu. V podstatě zbytečný film, který jen v krátkosti připomněl existenci Errola Flynna a jeho poslední úlet. OK... a to bylo jako celý? Fakt? ()

TommyDiamond 

všechny recenze uživatele

I když jsem jméno Errol Flynn slyšel úplně poprvé, vůbec neuškodí zas si trochu rozšířit obzory. Mě osobně snímek velmi potěšil. Příběh o lásce vyzrálého hollywoodského proutníka a krásné nezletilé herečky bez talentu zrovna není tím, co by někoho zářivě oslnilo. Navíc na mě film působí v jistých fázích jak Nabokovova Lolita, akorát oděná do jiného prostředí.... Avšak úžasné herecké výkony, okouzlující prostředí interiéru i exteriérů a propracovaný scénář byli hnacím motorem celého tohoto úsměvného dramatu a dokázali mě přesvědčit..... Nechápu malé hodnocení zde a myslím, že snímek si čtyři hvězdy zaslouží..... ()

Galerie (32)

Zajímavosti (8)

  • Kniha matky Beverly Aadland, Florence, The Big Love (1961), byla mmj. také adaptována jako monodrama, ve kterém hrála v roce 1991 roli Florence herečka Tracey Ullman. (NinadeL)
  • Natáčelo se v americkém státě Georgia ve městě Atlanta. (Terva)

Reklama

Reklama