Eternity

všechny plakáty
Mysteriózní / Sci-Fi
Nový Zéland, 2013

Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, kde adept na policajného detektíva, Richard Manning (Elliot Travers), vstúpi do skúšobného projektu Transference. Spolu s niekoľkými ďalšími adeptmi sa nechá preniesť do virtuálneho sveta, kde má za úlohu vyriešiť prípad vraždy. Adept, ktorý uspeje, sa stane detektívom. Nie všetko však ide podľa plánu, a tak sa Manningovo vyšetrovanie zmení na zápas o vlastnú existenciu. (xzajox)

xzajox

Skôr ako mysteriózny sci-fi, by som film označil za detektívku s prvkami sci-fi, takže je to niečo skôr pre fanúšikov detektívok. V prvom rade ma "očarili" herecké výkony. Galvin svoju postavu ešte celkom zvládal, no u ostatných už to šlo ťažšie. Za toto asi najväčšie mínus. Atmosféra bola taká, hm "prázdna". A to citeľne. Tvorcovia si to môžu ospravedlniť tým, že sa všetko odohrávalo v počítačovom programe. Ako ospravedlnenie by to ale mohli použiť aj pri prázdnych uliciach, plážach, budovách a cestách (alebo žeby taký prázdny bol celý Nový Zéland?). Nuž dobre teda. Sci-fi prvky neboli úplne zlé, no veľa originality nepobrali. Na filme ma pobavili veci, ktoré pôvodne nemali - skvelá NZ angličtina (nie Novo-Zámocká) a niektorí herci (priškrípnutý úsmev recepčnej či nóbl helpdesk). Isté je jedno. Na tri hviezdy to nestačí. 40% - 2* ()