Tajné životy apoštolů

(TV film)
  • USA Secret Lives of the Apostles

Ještě před vznikem církve a evangelií zde žili apoštolové. Zažijete zrod křesťanství očima mužů, kteří znali Ježíše. (oficiální text distributora)

SeanLSD

Dnes, keď sú tak populárne dôkladne psychologicky podfarbené blockbustery s celými skupinami charakterovo zložitých, nejednoznačných hrdinov a vracajú sa klasické biblické témy, pozrel by som si realistické veľkolepé spracovanie životov apoštolov, tých zopár zaslepených bláznov, každým nenávidených, prenasledovaných, mučených a vraždených, ktorí pritom / tým vytvorili dnes najrozšírenejšie svetové náboženstvo. Bod navyše za názor, že keby Ježiš dnes videl, čo sa to oháňa jeho menom, zásadne by nesúhlasil. Nechcel vytvoriť nové náboženstvo a nešlo mu o veľkolepé stavby, zložité obrady a hierarchie a už vôbec politickú moc - bol zásadne práve proti tomu. Čakal, že čoskoro je tu koniec sveta a ľudia sa majú sústrediť na svoje vnútro. Je iróniou dejín, že sa fatálne zmýlil on aj tí, čo ho popravili a čo prenasledovali jeho stúpencov. Jedine pomýleným bláznom apoštolom, o ktorých dnes nič poriadne nevieme, dali dejiny za pravdu. Oni stvorili kresťanstvo a rozšírili ho. A to je teda poriadne veľký príbeh! ()