Lo strano vizio della Signora Wardh

• Španělsko La perversa señora Ward (více)

Julie se se svým manželem Neilem vrací z New Yorku do Vídně. Zrovna v tu dobu řádí ve Vídni sériový vrah, který si za oběti vybírá mladé ženy. Na jedné párty Julie potkává svého dřívějšího sadistického milence Jeana a dostává podezření, že právě on by mohl mít s tajemnými vraždami něco společného. (Chatterer)

Flego

Prvá polovica 70-tych rokov patrila agresívnemu nástupu Sergia Martina, ktorý dokázal vytvoriť atraktívne filmy. V tomto prípade jeho prvé giallo má všetky ingrediencie, aké má mať: násilie, sex, retrospektívy, rýchlu kameru... Azda len lepší strih chýbal a popravde, bolo mi jedno, ako to dopadne. ()

MontyBrogan

To čo mi na starších filmoch podobného žánru zvykne vadiť, tu bolo práve najväčším pozitívom. A teda vraždenie, alebo akčné scény ako také. Tie boli totiž zvládnuté väčšinou výborne, hlavne vďaka kreatívnej kamere. Ale záverečné rozuzlenie za pomoci vysvetľovania na mňa pôsobilo už trochu smiešne. Preto je moje hodnotenie napokon iba takto mierne nadpriemerné. Ale musím uznať, že toto zoznamovanie sa s giallom bolo pre mňa príjemným prekvapením. A to nielen kvôli fascinujúcej kráse herečky v hlavnej úlohe. ()

špaček421

Oslňující giallo na rozmezí mezi psychologičtější větví žánru, vznikající koncem šedesátých let, a tou poněkud akčnější po vzoru Daria Argenta. Logické chyby se dají najít v každém giallu (i na místech, kde nejsou), důležité je, že film je nakonec oslňující zábavná podívaná plná pamětihodných scén, a dobrých hereckých výkonů, které z nepříliš sympatických postav znuděné fifleny (ne, nemá masochistické sklony, jak tvrdí dvě nepříliš důvěryhodné postavy s jistým účelem) a namyšleného playboye dělají postavy skutečně zajímavé, kterým i držíme palce. Tím lépe pak vyzní konec (ano, je třeba dávat pozor, aby nám to došlo), kdy je pomsta opravdu sladká. Vše korunuje úžasná hudba Nory Orlandi. ()

ancientone

Esenciálna žánrovka, hystericky atakujúca všetky zmysly, režúca stále o krok vpred pred divákom. Štylistický megakoncert. Nesmierny zážitok. ()

erl

Fantastico giallo! Nádherná hudba , nezapomenutelné snové scény , vzrušující/zvrácená atmosféra , nádherná hrdinka a velice překvapivý konec. Tak co ještě umíte pane Martino? ()

Astaroth12

Už pri prvej vražde na začiatku som začínal tušiť,že sa mi tento film bude páčiť a presne tak aj bolo.Je tu aj erotické dusno a hlavne zvrátené a úchylné erotické myšlienky.Martino je pánom príbehu,lebo ten má tu náramne bavil.Chcem aby si cítila zrušenie a strach,tak to je presné a tomuto filmu sa táto myšlienka hodí neskutočne,lebo toto som cítil aj ja pri niektorých scénach.Ale čo ma nasieralo a troška mi to ubralo z filmového nadšenia boli tie vraždy,boli veľmi rýchle a neukázali skoro nič lebo trocha krvi a vrah sa hneď zdekoval.Atmosféra bola fascinujúco mrazivá a tá hudba sa tu hodila.A ten finálny zvrat bol z tých najvydarenejších v tomto žánri. ()

faana21

Osobně si myslím, že giallu snad ani pět hvězdiček udělit nelze, takže hodnotím-li čtyřmi, znamená to top v žánru. Karlos80 to tak nějak shrnul, takže odkazuji na něj. Pointa byla vskutku přeqapivá, ač smyslu (pro mě) moc nedávala. Ale budiž. ()

ledzepfan

Solidní giallo s dobrou atmosférou a několika parádníma scénama. E.Fenech mě ale bůhvíproč nechává zcela chladným a celé to v průběhu působí scénáristicky hrozně děravě, aby se na konci ukázalo, že to není děravé, jen dost překombinované ()

kaylin

Italské giallo mi snímkem „Lo strano vizio della Signora Wardh“ opět ukázalo svou krásnou tvář a já jsem se znovu ujistil, že tohle je jednoznačně žánr, který mi sedí, žánr, který si dokážu užít, protože je to něco, co mě dokáže udržet napjatého, žánr, který mě zajímá. Udržet divákovu pozornost dokonce není jednoduché, ale tady jsem opravdu jen s očekáváním sledoval, jaká bude pointa. Určitě není špatná. ()

K.I.N.G.

Podivná neřest paní Wardhové. Zatím nejlepší giallo, co jsem v životě viděl (teda i když jich nebylo nějak moc, viděl jsem už pár dost dobrých kousků). Všechno je tu správně a kupodivu všechno úplně sedí, rozuzlení je brilantní a film nabývá na hodnocení ještě i po jeho skončení, totiž čím víc nad tím pak přemýšlíte, jakou krásně propletenou, promyšlenou a bezchybně natočenou hru jste měli možnost sledovat, tím víc vás to nutí sahat po větším počtu hvězdiček a mně už k pěti hvězdám chybělo jen docela málo. O výbornou hudbu se postarala skladatelka Nora Orlandi. ()

topi

Tak mě zase jednou po dlouhé době spadla čelist. Sergio Martino se svým druhým filmem servíruje to nejlepší, co mohlo vůbec kdy vzniknout v žánru giallo. Tohle je přímo učebnicový příklad, jak má taková odnož vypadat. Už od začátku mě Martino vtáhnul do děje, ze kterého už nebylo návratu, pojem o čase byl naprosto zbytečný a já si ujížděl na famózním bijáku. Napětí, které by se dalo břitvou krájet, a to doslova! Překrásná, opravdu sexuálně smyslná Edwige Fenech, úžasné erotické scény s příchutí sadismu natočeny dechberoucí kamerou! Hrátky s nasvícením, úhly, detaily - ty kompozice - to je geniální a skoro pořád něco zvláštního zaujme v každém záběru, nádherné jsou interiéry starobylých domů, bomba! Rok 1971? To snad není ani možné. Valil jsem oči a nechápavě kroutil hlavou. Hudební orgasmus mě připravila Nora Orlandi, ten soundtrack je fantazie a poslech pro bohy! Finální rozuzlení je taková sada, že místo toho, aby si člověk vydechl, tak přijde ještě jeden zvrat a já šílím a tleskám! Kult jak prase! Sergio Martino je KRÁL žluté barvy a pro mě je od něj Lo strano vizio della Signora Wardh zatím nejlepší zásek v této oblasti, o chlup lepší než třeba jeho pozdější Torso nebo La code dello scorpione. Ještě by to chtělo, aby snímek brzy vyšel v nějaké krásné restaurované verzi ve formátu 4K a věřím, že to se teprve rozteču blahem. Já mám vždycky takovou radost z toho, že je stále v kinematografii co objevovat, určitě je ale lepší sáhnout o pár desítek let zpátky, než koukat na novodobý sračky. Co tenkrát předvedli všichni tvůrci na tomto filmu, o tom se dnešním "filmařům" může jen zdát.... ()

Gorehound

Čo dodať, giallo modla na večnosť. Tu funguje všetko- rukavice, britva, nádherné euro prostredie, Edwige je tu tak krásna a sexy, až to vháňa do očí slzy, muži šarmantni a idú si za svojim. Dej ubieha ako voda, Martino možno nie je taký artistický ako Argento, ale štýlový po svojom, vršiaci všetky giallo ingrediencie ľahko, s prehľadom a údernosťou sebe vlastnou. Toto je v TOP 10 giallo, učebnica, klenot. A ten nádherný, zvodný hudobný motív... Provokatívne, silné, nesmrteľné, ťažko sa mi stále vracia k ďalším filmom po opätovnom zhliadntí takéhoto landmarku. ()

pepua

Není to špatné giallo, ale Martino má určitě zábavnější kousky.--- prve jsem to napsal nepřesně, je to skvělé giallo, ale na plný počet to přeci nejspíš nestačí... Skvěle natočené, promyšlené, zábavné! ()

JohnMiller

Celé je to jedno veľké prekvapenie za druhým. Nádherná herečka a úžasný hudobný motív (Tarantino zase ? ) pozdvihujú tento film o pár levelov vyššie. Mohli ste vidieť všetky časti Columba Derricka či Mattlocka ale koniec predvídať nebudete. Niečo tak nepredvídateľné som jakživ nevidel. Parádne Giallo aj keď k plnému počtu hviezdičiek mi tam predsa niečo chýbalo. Režiséra Sergia Martina si už zapamätám vďaka tomuto a Torsu. ()

Eldrick

Podivným zlozvykem paní Wardh je vyšukávání s milencem a snění o vyšukávání s bývalým milencem. Rozporuplné giallo, které má 2 vizuálně zajímavé znásilňovací scény, které jinde neuvidíte. Jednu v dešti a druhou snovou s rozbitou flaškou a střepy. Hlavní oběť hraje krev a mlíko herečka, Edwige Fenech (typicky maltské příjmení), která se s námi podělí o své vnady a opravdu se je na co koukat. Ivan Rassimov má tu správně slizkou držku. Máme tu vraždu sexy blondýny ve sprše odkazující na Hitchcocka, napínavou naháněčku v parku, ale scénář se ve výsledku ukáže tak překombinovaný, že předchozí děj postrádá logiku a motivace postav zůstanou zaobaleny tajemstvím. ()

Hennes

Opětovně geniální Martinovo giallo. Já jsem nejprve viděl LA CODA DELLA SCORPIONE a teprve potom tento snímek. Martino opět volil padoucha George Hiltona, ze kterého se z neodolatelného playboe opět vyklube nelítostný zabiják. Edwige Fenech více než příjemná a stejně jako Anita Strindberg v prvním případě, dodává filmu potřebný erotický náboj. Snímek se z obyčejné kriminálky, díky zápletkám, skvělé hudbě a podmanivé atmosféře chvilkami opravdu pohybuje v žánru hororu. Výborné finále, když už jsem čekal jasný konec, přijde ještě překvapení. Jsem velký milovník italské komedie, ale začínám přicházet giallu opravdu moc a moc na chuť. ()

Martin741

Velke Nadsenie - to su moje dojmy po zhiadnuti filmu Lo Strano Vizio Della Sygnora Wardh. Giallo presne tak, ako si ho predstavuje a ako ho mam rad. Vzrusujuci film ,maximalne fascinujuci, nadherne lokality, v ktorych sa odohrava dej, perfektne dialogy, strasidelna atmosfera. K tomu este vyborna Edwige Fenech a rezia Sergia Martiniho. 76 % ()

forsythia

Naprosto skvělé giallo s naprosto příšerným závěrem. Fascinaci v průběhu celého filmu vystřídalo závěrečné zklamání, ale ta fascinace byla natolik velká (scéna v garáži dokonalost sama), že mhouřím jedno očko, druhé očko. Doufám, že se ráno probudím. ()

majo25

Po vlažnejšom začiatku sa film v druhej polovici rozbeha do zaujímavejšej polohy, v ktorej dominujú trilerové prvky. Obsahuje ale pár nelogičností (našťastie nie je ich veľa), prekombinovaní a v hlavnej ženskej úlohe by som si vedel predstaviť aj vhodnejšie obsadenie. Škoda aj toho záveru s naplno sa smejúcimi chlapmi v aute, ktorý vyznieva trápne. ()