Pekelná jízda

• Velká Británie Last Passenger

Lewis Shaler (Dougray Scott) je lékař a svobodný otec, který se vrací domů se svým synem posledním vlakem z Londýna. Poté, co naváže kontakt s krásnou a flirtující neznámou ženou, věří, že se na něj konečně usmálo štěstí. Když však zjistí, že průvodčí záhadně zmizel a někdo poškodil brzdný systém vlaku, události naberou úplně jiný směr, než by si přál. Hrstka zbývajících cestujících se ocitne ve spárech mstivého sociopata, který převezme kontrolu nad vlakem a je sakra odhodlaný vzít všechny s sebou do hrobu. (oficiální text distributora)

magu

Už som si zvykol, že tvorcovia takýchto filmov sa nenamáhajú naštudovať si železničné reálie. Takže z pohľadu železničného radšej nič nepíšem. Inak som celkom spokojný. Chvalabohu, že tu neboli holýúdske efekty. A tá Kara... no budem slušný... fajn. Aj ako herečka, aj ako baba. ()

baclajean

Vôbec som netušil, čo od tohto filmu očakávať. Spočiatku som sledoval, ktoráže z postáv bude páchateľom, a čoho vlastne. Na to, že sa celý dej odohráva na tak malom priestore, ho tvorcovia spravili značne pútavým, A MacGyver by mal z cestujúcich určite radosť. ()

rigby

Adrenalinově odpočinkový film, který toho moc neřekne. Ani po herecké, filmařské, psychologické, či jiné stránce to není nijak výrazné. Klasická televizní zábava. ()

fooggyy7

Hrůza. Ten doktor se v tom filmu chová jako idiot. A v závěru vyskočí ve 140 z vlaku a nic se mu nestane. A pak všichni žili ve štěstí dokud neumřeli. Ta hvězdička je za tu ženskou - byla docela hezká ()

petrxx11

Hm... Kdo chce zhlédnout kvalitní film z tohoto ranku, může zvolit třeba Přejezd Kassandra, Nezastavitelný nebo Splašený vlak. Proč bylo natočené tohle, moc nechápu. ()

Googooplexer

Trochu akčný - áno. Mysteriózny - rozhodne nie. Thriller - áno. Zbytočné otravné dojímajúce decko - áno. Poliak pracujúci v Londýne - áno. Idiot vo vlaku - áno. Film nepôsobil obyčajne ani 10librovo. Medzi vlakovými filmami to bude jeden z tých lepších. Denzel to má do Londýna trochu ďalej než do Pittburghu, takže miesto černocha máme poliaka, ktorý má nejak moc sovietský prízvuk. ()

Purish

Určite sa jedná o nanajvýš priemerný, ale skôr mierne podpriemerný kúsok. Popri iných hollywoodskych filmoch s rovnakou zápletkou sa Last Passenger javí ako B-éčkový film s minimom akčných scén a efektov. Na druhú stranu si myslím, že práve tým je odlišný a čiastočne zaujímavý. Po záverečných titulkoch si veľa ľudí položí otázku "kto to vlastne bol?", "prečo to robil?". Ja som si ju tiež položil, ale zároveň som si uvedomil, že ak by bol tým posledným pasažierom ktokoľvek z nás a stalo by sa niečo podobné, tiež by sme sa nikdy nedozvedeli kto, čo a prečo. ()