Nepravděpodobná romance

• angličtina An Unlikely Romance (více)

Film Nepravděpodobná romance je příběhem dvou dívek, které procházejí tvrdou životní zkouškou. Děj vychází ze skutečného příběhu, který režisér Vojnár kombinuje s vlastní povídkou, zachycuje životní osudy dvou téměř dospělých žen. Hlavní hrdinky Louisa a Erika se snaží splnit si své sny o životním úspěchu. Louisa se chce stát herečkou, i když její manžel je rozhodně proti a začne jí kvůli tomu komplikovat život. Erika by se ráda stala učitelkou, ale musí si na studium nejdříve vydělat mimo jiné jako uklízečka v divadle. Příběh je vyprávěn retrospektivně a divák do něj vstupuje skrze Louisin pobyt v psychiatrické léčebně. Nepravděpodobná romance je film o dvou rovinách. V jedné se hrdinka Louisa, profesí herečka, ocitne na psychiatrii po dramatických životních periferiích a během pobytu líčí svoje vzpomínky a zážitky, u nichž si podle Vojnára nikdy nemůže být divák jistý, zda jsou pravdivé. Druhá část pak v retrospektivách ukazuje formující se vztah mezi Louisou a Erikou, která si v divadle, kde první hraje, přivydělává na studia jako uklízečka. (oficiální text distributora)

premyslm

Z prvních reakcí je patrné, že film, zobrazující realitu primárně skrze vyprávění psychicky zdeptané dívky, to u diváků nebude mít jednoduché. Muži asi budou v rozpacích, protože ženské hrdinky jsou nepoddajné, aktivní a i když mají problém svou situaci ustát, nakonec se jim to podaří i bez mužů. Ženy film konfrontuje s tím, že jejich vlastní slabost odolat touze a víře v opravdovost svých citů je strašně zrádná. Je to skutečně nepravděpodobný příběh, jehož základní linie je inspirována skutečným osudem jedné mladé herečky a je toho možná až moc, co jí osud naložil na záda. Navíc je to jen její verze příběhu, kterou vypráví svému lékaři, takže co je pravda? Co se skutečně odehrálo? A je to vůbec relevantní? Z prvních reakcí je jasné, že film je to natolik otevřený, že vás může naštvat, dostat, vykolejit, donutit k tomu se zamyslet. Kdy se vám to naposledy u českého filmu stalo? Jo a výkon Bereniky Kohoutové je exceletní! Film se bude hrát v jednosálových kinech a ze Cinestarů pouze na Andělu a kdyby se mu dařilo, tak uvidíme... ()

radeckator

Zbytečně podhodnocený film nebo nepochopený, nevím, ale příběh postavený na bázi zpovědi v psychiatrické léčebně moc líbivěji se asi odvyprávět nedá. U mě dobrý. ()

bono22vox

Docela pěkný průměr, ikdyz jsem s příběhem trošku bojoval. Čtvrtou hvězdičku přidávám za tělo slečny Bereniki Kohoutkové ()

dogma97

Film, který mě záhy donutil odložit chronický zlozvyk projíždět při sledování internet. Prolínání dvou časových rovin je překvapivě vysoce funkční pro pochopení příběhu - Vojnár si při jejich střídání s divákem samoúčelně nepohrává, ale zároveň vyžaduje jeho plnou pozornost. Až na vedlejší linii psychiatra + jeho nadřízené (Vojnár + Freimanová) je vlastně celý děj vyprávěn z pohledu Louisy. Velmi zajímavý až dráždivý mi připadá způsob, jakým Vojnár její verzi předkládá - otevřeně ji nikde nezpochybňuje, jen drobnými a nijak častými nesrovnalostmi a prací s mimikou hlavní hrdinky nahlodává divákovu důvěru. Vojnárovo herecké ztvárnění postavy psychiatra považuju za velmi osvěžující, jeho zdánlivá bezvýraznost a pasivita jsou odzbrojující. Když už jsme u hereckých výkonů, režisérská práce s Berenikou Kohoutovou je úžasná. Ano, je to spíš na 4* (85%), ale zdejší hodnocení a komentáře mě vyprovokovaly k mírnému nadsazení. ()

tsatsiki

Když pominu špatnou kameru,kterà byla až moc roztřesenà a nebylo vidět postavàm do tvàře,tak střih filmu byl.strašný,protože obrazy mnohdy na sebe nenavazovaly a spousta flashbacků tam byla jen tak vloženà. Berenika a Patrik super výkon,stejně tak Freimanovà a Orozovič byly pro film přínosem. Zbytek herců byl tragický. Dàt šanci komparzním hercům byl fajn nàpad,ale Vojnar asi bral všechny,co se mu přihlàsili,bez selekce. Tito herci byly tragičtí ,stejně tak (ne)hraní Vojnara,a stejně jako kameraman a slabý scénàř sràží tento film o několik tříd dolů,než byl Vojnaruv minulý film. Nàvštěvnost v kinech 565divàků mluví za vše. Dàvàm 25%. ()

Alden_Larson

Moc povedený film s velmi působivým dějem. Příběh filmu je vyprávěn z části nelineárně a v tomto ohledu je podle mně výborný. Postavy byly krásně rozvinuté a měly mezi sebou skvělou chemii. Herecké výkony se mi taky všechny moc líbily. Mám ale pár problémů s prezentací, většina filmu je natočena ručně, což se ve většině scénách nehodilo, klidné statické záběry bych ocenil mnohem více. Střih taky nebyl nejlepší, v několika momentech se mi zdálo, že byly scény ustřižené moc brzo, jakoby v nich bylo ještě trocha dialogu. Hudba ve filmu nebyla, což je podle mě dobré rozhodnutí, její absence dodává filmu moc dobrou atmosféru. 8/10 ()

ProfiDivak

Ani Dano Junas ako klasická slovenská sviňa toto nevytrhne, skôr naopak. Mimochodom, milí slovenskí herci a neherci, čo vás k takýmto úlohám pudí? Vzťah k realite? Nie je to už trochu schematická realita? Ináč tú Plešatú speváčku odporúčam (aj pánovi režisérovi ako vhodnú terapiu, jej ústredná myšlienka triafa do čierneho: nepočúvanie seba). ()

Alvin

Starý pán si prostě na sklonku kariéry chtěl ještě jednou "šáhnout", nic víc bych v tom nehledal. Scénář je upachtěný, nasnímání erotických scén úsměvně staromódní a obě hlavní herečky mají v sobě příliš velký kus chlapa, abych je považoval za přitažlivé. Ale na poměry zdechlého českého filmu je to vlastně solidní průměr. ()

Hanka_M

Ten trailer vpadá tak dobře, chtěla bych to vidět... ale vidím, že v Cinestarech se to nepromítá. Zajímavé filmy jsou občas méně dostupné, což... ()

+sfinx+

"Ahoj, já jsem Karel, jsem alkoholik." "Ahoj Karle!!" "Už pár měsíců nepiju a snažím se žít nový život." "Zatleskáme Karlovi!" Že bych taky objel pár festivalů s tímhle sofistikovaným, naprosto skutečným příběhem Karla? Leckdo mne může mít za blázna, já tvrdím, že jsem vizionář. Pravda, můj příběh není z nejnapínavějších a děj je tak trochu ubohý, jenže já sázím na to, že když se mohou na nejrůznější festivaly dostat více jak hodinu dlouhé kraviny, můj příspěvek může doznat úcty za ušetření divákova času. Pokud by můj příběh o Karlovi někomu nestačil, může místo Pravděpodobné demence shlédnout jakékoli lesbické porno (tolik k té jediné krátké pasáži, která stojí za zmínku). Snad jen masochisté a ti vnímaví kreténi, co si říkají 'umělci' s citlivou dušičkou a pochopením pro vše ujeté dokáží ocenit uměleckou hodnotu amatérského filmu ze života blbky, které přeskočilo. Vždyť jen chtěla trochu štěstí ... a kupodivu ho v náručí dokonalého prince, který je po všech stránkách ideální muž - snad jen to, že se sjíždí ředidlem mu není ke cti a pak to hulení kazí obrázek dokonalého partnera, jinak je ale naprostou záhadou, proč ta mladá žena nenalezla štěstí v náručí feťáka. PS: retrospektivní děj, dokonce několikanásobný si může dovolit pouze Cimrman. PS2: Takže holky, hlavně si teď vzít první žárlivý vyfetlo, na který narazíte, po týdnu si ho vezměte a po dvou ať vás zbouchne a kdyby vám to náhodou nevyšlo, nezapoměňte se podělit o dojemný příběh života. PS3: Hlavní postava nebyla tak hrozná, primářka si zřejmě vzpomněla na Ordinaci a působení v produkci TV Hovna. A co se cvokaře týká - ten je ztělesněním Rorschachova vtipu o klaunovi Pagliaccim. Pár minut s někým takovým a hned máte na krku depresi, i když jste se šli léčit z chronických záchvatů smíchu. ()