Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Příběh šestnáctiletého Hermana Howardse, jenž se jednoho dne rozhodne zabít třicet devět svých spolužáků, dva učitele a policistu, je zasazen do nedaleké budoucnosti. Těsně před tím, než je zatčen, napíše žurnalistovi Laxu Moralesovi e-mail, k němuž připojí i videa z přestřelky, která nahrál na svou digitální kameru. V těchto videích mu mimo jiné sdělí, že by se světu rád svěřil s důvody svého konání, a to skrze Laxovu show. (Larrysbride)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (25)

Eleanor05 

všechny recenze uživatele

Sice to nemělo nápad k zahození, ale všechno ostatní bylo špatně! Nevěřila bych, že to kdy napíšu, ale Norman Reedus tam byl nejpřirozenější ze všech, a to stále pochybuji, že se k filmu dostal kvůli hereckému talentu... Zbytek obsazení byla v 99% případech katastrofa. "Herci" vypadali nepřirozeně a hráli ještě hůř - Normanova přítelkyně (jakási indická verze "Miss Barbie 2012"), matka Hermana a samotný Herman, (který vypadal jako druhý Justin Bieber a stejně tak i hrál) tomu nasadili korunu. Snímek se snažil o určitou hloubku a poslání, ale svým zpracováním, kde se příliš tlačilo na pilu, pak působil neuvěřitelně ploše a umělohmotně. Téměř jsem nemohla vydržet do toho absurdního závěru... ()

LiborGondek 

všechny recenze uživatele

Film z roku 2012 s dějem, který se odehrává v nedaleké budoucnosti. A všichni víme, co se od té doby událo... Je málo filmů, s kterými se zcela ztotožňuji a tenhle je jeden z nich. Když jej tvůrci natočili, měl a stále má za cíl ukázat lidem, co je dnes špatně. Měl by rodičům jasně ukázat, že trávení 18 hodin denně v práci a honění se za kariérou rozhodně NENÍ to pravé pro rodinu, čímž si to většina alibisticky odůvodňuje. Tento film vychází ze současné parodie na rodinný, především americký život, ale nebude to tak dlouho trvat a tento trend přijde i sem. Hello Herman je výborný snímek, z něhož bych udělal povinný dokument, instruktážní video pro dnešní rodiny. Honba za kariérou a penězi, nezájem o vlastní děti, o to co dělaly a jak se měly, v kombinaci se stále stupňující se brutalitou v počítačových hrách, filmech, nebo jen televizních zprávách + neomezený, nekontrolovatelný zdroj pramenící z internetu... Jak to jinak asi mohlo skončit? Nejhorší na tom je, že je to tak aktuální problém a jen tak málo lidí si to uvědomuje, až z toho mrazí. 100% ()

Reklama

dawnie 

všechny recenze uživatele

Říkala jsem si, že po "Musíme si promluvit o Kevinovi" a Tateově epizodce v American Horror Story už nemůže přijít film, který by k tomuhle mrazivýmu tématu mohl přinést něco novýho (a lepšího?), ukázat ještě jinej úhel. Ač se to vlastně docela nabízí, poloha "oběti" Hermanovi dodává díky úžasný režii a výkonu hlavního představitele tolik váhy a opravdovosti, že nemůžu jinak než za pět. V kombinaci s mým vysněným manželem Normanem "Darylem" Reedusem a jeho vlastníma démonama se mi tak naskyla podívaná doslova hypnotizující. A je to asi poprvé, co jsem si všimla střihu, kterej je sakra dobrej, neotřelej a nedovolí se filmu ani na okamžik podbízet. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Vynikajúca snímka. Už scenár je skvostný. Herman Howards je 17-ročný šikanovaný chlapec. Vo svojej zlosti v škole ako pomstu zastrelí v škole 42 ľudí. Je odsúdený na trest smrti na elektrickom kresle. V čase čakania na smrť dáva rozhovor novinárovi Laxovi, ktorého si váži pre jeho nezmieriteľný postoj k prisťahovalcom a spolupráci s neonacistami. Obaja hlavní protagonisti sú skvelí a hrajú výborne. Norman Reedus je známy zo seriálu The Walking Dead a aj tu dokazuje svoje kvality. Uznávam, že pár pasáží je nudnejších a je to nevyvážené, ale celkový dojem je v skutku dobrý. Rozhodne môžem odporučiť všetkým nadšencom drámy. ()

baclajean 

všechny recenze uživatele

Film má jasný zámer - prinútiť ľudí zamyslieť sa nad tým, čo vidia, pretože je to úzko späté s tým, čo sa okolo nás skutočne deje. Okrem toho, ako sa voči sebe správame, je to tiež sonda do ľudskej mysle. Režisér poukazuje aj na faktor ľudského svedomia - to sa jednoducho nedá len tak umlčať, činy a skutky sa s nami prenášajú i naďalej, tých sa nezbavíme. Treťou líniou, ktorú možno vypichnúť, je faktor zneužívania internetu - nikdy neviete, či ten, s kým píšete, je naozaj tým, za koho sa vydáva. A je len na vás, čo napíšete, čo pošlete - počítať však treba s hocičím. Táto tretia línia mi pripomína ďalší film, zhodou okolností taktiež zrežírovaný v roku 2012, a síce film Disconnect. Treba vidieť. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • V scéne, keď Lax (Norman Reedus) píše SMS správu Ise (Martha Higareda), že sa s ňou potrebuje porozprávať, je vidieť ako absolútne nehýbe prstami a správa sa píše sama. (maramashi)

Reklama

Reklama