swamp

"Something terrible has happened. And I want you to hear it from me first. Your mom... she's dead. Someone murdered her in my apartment. It looks like I did it. I don't know why. I don't know who. But I'm going to find out. Listen carefully, Kim. No matter what anyone says, don't trust them." Tak tady máme další pokračování s badass Liamem Neesonem v hlavní roli. Čistý průstřel, ta třetí hvězda snad jen z nostalgie. ()

mzss1

|76%| Shlédnuto v kině. Tak konečně tu máme po cca 2,5 letech další pokračování – no hurá, už máme trilogii. Nyní, abych se vyjádřil k šílené nespokojenosti režiséra Olivera Megatona. Opravdu nechápu co s tím většina lidí má za problém. Megaton má rychlejší střih, různě stříhá atd. Třeba v třetím Kurýrovi byly trochu nepřehledné souboje, ale s tím jsem moc velký problém neměl. No a nejdřív bych shrnul tuhle, v originálu: „Taken“ trilogii. Takže, první film 96 hodin (2008) – naprostá pecka, plno akce, napínavosti atd, kde snad byla jen občas nějaká ta přehnanost, jinač není co kritizovat – 5 hvězd – 96%. Druhý film nesoucí název: 96 hodin: Odplata (2012) – Dalo by se to ve zkratce nazvat neškodně řečeno jako svižný akčnák s trochu superhloupoučkým scénářem, což vůbec nechci naznačovat, že by to byla blbost. Pár chyb to mělo, především ve scénáři, ale akce byla výborná – ne taková jako v jedničce, ale pěkně natočená, na plný počet to nebylo ale i tak jsem se bavil – 4 hvězdy – 84%. No a nyní k tomuto třetímu dílu. Krátce shrnuto – podle procent to vypadá, že je ti u mě nejslabší díl – možná jo, ale jde jen o pár procent, už to nemělo co nabídnout. Pravda, čekal jsem něco víc, soudě podle traileru, ale přesto zklamaný nejsem. Bavilo mě to od začátku do konce. No, tak jdu pitvat hlouběji. Příběh je prostý, dokonce i pointa na konci je dost předvídatelná, ale funguje dobře. Herecké obsazení je na tom výborně. Každý mě bavil. Liam Neeson opět nezklamal. V jedničce byl teda víc nekompromisní atd, ale zde sehrál svůj dobrý standart. Maggie Grace mě zde bavila ještě víc než v předchozím dílu. Do toho skvělý Forest Whitaker, který roli vyšetřujícího zvládne vždy skvěle. Nebylo to jenom o akci, nebylo jí moc, ale to mi nevadilo. Každá scéna mě bavila, nenudil jsem se. Aby to bylo přeakčnělé, to by taky asi nebylo ono. No a ted akce. Co se týče režie, tak na profesionální úrovni to nebylo, Megaton není špatný, ale zase ne nějak světoborný rejža. Jediný problém co se týče režijní stránky je akční naháněčka po dálnici, kdy jeden střih střídá druhý – rozhodně mě to nějak extra nenaštvalo, ale nemuselo to být tak rychle stříhané, kdy během 3 vteřin bylo několik záběrů, ale nevadí. Další akční scény byly už dobré, třeba souboje, nebo přestřelky – ty už byly výborné. Třeba konec v budově záporáka – to se mi líbilo nejvíc. Problémem ale bylo, že akce neměla moc velký náboj, to jsem tu zpozoroval, ale nevadí, furt je to akční thriller, který mě bavil, jde i o to, že to bylo pokračování, tak asi proto jsem spokojený a moc nekritizuju. Nejméně akční díl to je, což je škoda, ale já jsem se s tím vypořádal a přijmul film takový jaký je. Přece to žádnou velkou chybu nemělo. Hudba byla naprosto perfektní. Podobné hudební motivy jako z předcházejících dílů, zejména toho druhého. Nechybělo pár dobrých hlášek, zejména od Whitakera. Emoce zde také byly, takže má film dost kladů. Jen ta akce mohla mít větší náboj a aby jí bylo víc, ale neva. K filmu se ještě určitě vrátím. Jsem zvědav, jestli skutečně vznikne čtvrtý díl. Kdyby ano, tak doufám, že už se to nebude týkat rodiny hlavního hrdiny. Potenciál to má v tomto směru už naplno využitý. Tot vše. () (méně) (více)

Flipnic

V roce 2008 frantíci natočili nejlepší "městský - urban -akční nářez" roku a jeden z nejlepších akčních filmů té doby. Já sice hodnotil "pouze" za 4****/5, protože jsem u akčních filmů extrémně náročný a protože to u mne prohrál s epicky-monstrózním mlýnkem na lidký maso - Rambem IV... :))) Návrat po 4 letech byl špatný, byl bohužel trapný až komický ... no nepovedlo se. Uvedení trojky ve mě vytvořilo jistý údiv, ale relativně jsem tomu filmu věřil. A ono ano, skutečně se povedlo. Hodnotím stejně jako jedničku, I KDYŽ (!!!!) je jednička mnohem zábavnéjší. Zde je všechno trochu jinak, nejde už tolik o akci, jako spíš o kriminálku. Opravdu skoro 3/4 filmu Neeson zdrhá, schovává se a mučí lidi aby zjisťil, "vo co kurva gou?!". Takže opak jedničky, kde to byl "jeho" svět a kdo do něj vnikl, byl nemilosrdně oddělán. Takže pokud na toto divák příjde, měl by být relativně spokojen. Bohužel nelogičností, které by zde být neměly, je dosti a budou si na ně diváci stěžovat, i tak je to parádní jízda a finální zúčtování je fajne a HLAVNĚ !!! Vidět duel: "nejsympatičtější klaďas akčního světa Neeeson (a jeden z aktuálně nejlepších herců) VERSUS Naprosto nejsympatičtější bad ass hajzlík exploiterů a filmů obecně, (a jeden z nejepších herců) mistr Andrew Howard, ... to prostě jo!!!! Žít a umřít!! Duel s bouchačkama a následně na férovku , to mi tvůrci splnili sen !!! :)) Dokonce u mne i ve srovnání se silnou konkurencí - John Wick, vítězí o zrnko střelnýho prachu tenhle flick ...) ()

Xmilden

Vím dobře co jsem minule slíbil, ale opravdu jsem to potřeboval vidět. Megasráč Megaton to udělal zase. Z akčních scén bolí oči a divák se musí opravdu pekelně soustředit aby vůbec něco viděl. Posilou do sestavy Forest zajisté je. Policista, který netuší, on prostě ví co náš z řetězu puštěný Bryan provede. Dobrou zprávou je že oddělali Famke, takže snad 4. díl už nebude. Unesení byli v této sérii všichni, někteří i vícekrát. Trošku mě mrzí že Liam dokáže ve spoustě filmů vděchnout život neskutečně zajímavé postavě (viz například Mezi náhrobními kameny), aby se o pár měsící později ztrapňoval v takovéhle konině. 20% ()

Tom Hardy

Nemám rád přímé kritizování konkrétních tvůrců, protože jsou vždy ve hře i jiné faktory (například nadávání na scenáristu může být hodně liché v tom, že mu jeho původní vizi nemálo upraví samotné natáčení). Ale Megaton je opravdu patlal, který se k filmu nikdy neměl dostat. Když něco nevyjde jednou, dá se to omluvit. Dvakrát to může být náhoda. Ale všechny jeho filmy provází stejný problém - naprosto nesmyslný rychlostřih, během něhož do pár vteřin klidně nacpe i deset záběrů. Tentokrát navíc přidal i agresivní zoom, díky čemuž z akčních scén 96 hodin: Zúčtování až bolí oči. Když se k tomu připočte laciný scénář, cílení na teenagery (kde jsou ty časy, kdy Bryan ukázal Marcovi z Tropoje zač je toho elektřina) a nezajímavý vývoj, nemůže to už zachránit ani tak bizarní věc, jakou je souboj s rusem v těsných bílých slipech. Jediným trochu zajímavým prvkem je vyšetřovatel Foresta Whitakera, ale o něm tahle série není a nikdy nebyla. 30% ()

• Liam Neeson (Bryan Mills) súhlasil s účinkovaním v tomto pokračovaní iba pod podmienkou, ak podľa scenára už nikto nikoho neunesie. (m.a.t.o.)
  • Film vznikl v produkční společnosti Europa Corp, kterou vlastní Luc Besson. (ČSFD)
  • V pôvodnom filme hral postavu Stuarta Xander Berkeley, ktorý si ju však kvôli časovej zaneprázdnenosti v tejto časti nemohol zopakovať, a tak ho nahradil Dougray Scott. (m.a.t.o.)