Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1959 čelí dva muži velkému zvratu ve svém životě: jeden z nich se ve Washingtonu D.C. připravuje oznámit prezidentskou kandidaturu, zatímco druhý se na americké ambasádě v Moskvě zříká svého amerického občanství. Dvě zdánlivě nesouvisející události ale nakonec vedou k osudnému momentu, který změnil běh dějin. Drama nazvané Vražda prezidenta Kennedyho produkovala společnost Scott Free Productions a vzniklo na základě bestselleru Billa O'Reillyho a Martina Dugarda. Chronicky je rekonstruována jedna z nejvíce šokujících událostí v americké historii: zastřelení prezidenta Johna F. Kennedyho atentátníkem Leem Harveyem Oswaldem. V dramatu hrají Rob Lowe (prezident Kennedy), Will Rothhaar (Lee Harvey Oswald) spolu s Michelle Trachtenberg (Marina Oswald) a Ginnifer Goodwin (Jacqueline Kennedy). Vražda prezidenta Kennedyho mapuje vzestupy i pády obou mužů a dva vztahy, které nakonec vyvrcholí ne jednou ale dvěma vraždami, jež šokovaly nejen Spojené státy. (National Geographic)

(více)

Videa (1)

Z natáčení  - Will Rothhaar, Rob Lowe

Recenze (17)

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

Vcelku průměrný přesto technicky vzato ne úplně špatný televizní snímek založený na jakémsi pokusu o paralelní dílčí portrét prezidenta Kennedy a jeho vraha Lee H. Oswalda. Zejména o Oswaldovi se zde člověk dozví pár zajímavých věci (např. o jeho emigraci do Sovětského svazu a o tom, že měl ruskou manželku). Pokud jde o samotný akt Kennedyho vraždu, je to rozhodně (v porovnání s JFK) jiný příběh držící se oficiální verze o osamělém střelci. Co úplně nevím, jsou ty záběry naznačující, že byl Oswald schizofrenik. Možná se to nabízí, přesto mi to nesedělo, když film zároveň film ukazuje Oswaldův příklon ke komunismu. Nemusí být každý komunista (a vrah) blázen... ()

jerry12 

všechny recenze uživatele

40%. Musím říct, že řemeslné zpracování nebylo zdaleka tak špatné, jak jsem před začátkem čekal. Tvůrci si parádně poradili s výběrem hereckého obsazení, kde si dali zvlášť záležet na podobnosti představitelů se skutečnými postavami, a na každé z chronicky známých scén ze skutečnosti (střelba, přivedení Oswalda před novináře ad.) je znát, že tvůrci záběry dlouho a důkladně studovali a dali si záležet, aby podoba mezi skutečnými záznamy a tímto zpracováním byla co nejbližší. Režijně je tedy Killing Kennedy relativně slušně zvládnutý. Co mi dělalo problém bylo vyrovnat se se scénářem a dějem, který se v mnohém dosti rapidně vymyká skutečnosti. Tvůrci vůbec nebrali v úvahu důkazy a svědectví, která v řadě věcí jsou už desítky let známá, a prakticky kompletně celý film natočili čistě jen podle oficiální teorie. Chvílemi mi až připadalo, že nejde o nic než propagandu americké vlády, která má za účel zabránit připomenutí konspiračních teorií při padesátiletém výročí a poukázat na to, "jak to ve skutečnosti bylo", aby se v tom nikdo nešťoural. Pravdou je, že to takhle už prokazatelně nebylo, takže jak mě filmařsky Killing Kennedy poměrně mile překvapil, tak mě velice hrubě zklamal dějově a naprosto neoriginálním a nekreativním postavením. ()

Reklama

Sa.sa 

všechny recenze uživatele

Zajímavě podané záběry vč. dobových záběrů položené hranou částí.... Stejně je jasné, že Oswald nemohl střílet sám a navíc byl odstraněn hned bez soudu, aniž by mohl mluvit.... V dokumentu je jasné, že na JFK mělo pifku více lidí a stran.... Spiknutí je jasné a doložené... Možná se někdy dozvíme pravdu, ale kdoví...Mimochodem není vůbec důležité kdo střílel, ale proč a kdo to.... ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Film je v podstatě snůškou faktů. Nemá ani čas ani možnost si diváka získat neboť děj rychle přeskakuje z jedné scény do druhé a pokaždé vlastně zobrazuje jen holá fakta. I postavy říkají přesně totéž, co říkaly jejich předobrazy. Viděl jsem totiž několik dokumentů o smrti prezidenta a nyní sleduji i Dynastii Kennedyů. Navíc film vychází z oficiálního faktu. Totiž, že prezidenta zastřelil Leem Harvey Oswald. On sice byl oficiálně zatčen, ale nikdy nemohl proběhnout soud, protože byl předtím zavražděn a nikdy ani nebyl odsouzen. Mnoho lidí má pochybnosti. A že to není až tak snadné, označit ho za vraha, o tom svědčí i fakt, že ve slavném filmu Armagedon si jedna postava jako podmínku odletu k záchranné misi dala odpověď na otázku: Kdo zabil Kennedyho. Film Vražda prezidenta Kennedyho působí v podstatě jako hraný dokument. Rychlé scéna prezidenta flirtujícího se sekretářkami či v bazéně a divák má získat povědomí o prezidentovi sukničkáři. A v podobném duchu to funguje se vším. Mnohé dokumenty jsou tak mnohem lepší než tenhle film o kterém marně přemýšlím, co chtěl vlastně říci. ()

Scott67 odpad!

všechny recenze uživatele

Člověk by spíš čekal, že se po těch letech konečně dozví pravdu o tom, jak to tenkrát bylo. Místo toho je mu ovšem servírován téměř hraný dokument, sestavený z faktů, které jsou nám servírovány celé ty dlouhé roky. Šaráda tedy pokračuje. Takže je zde Oswald, střelecký génius, který zvládne trefit třikrát pohybující se cíl opakovačkou Manlicher Carcano. Abychom tomu uvěřili, je zde scéna ze střelnice, kde to láduje do terče těsně za sebou, s důrazem právě na krátké mezery mezi výstřely. Kdo někdy střílel z podobné zbraně, myslí si své i po shlédnutí filmu. Otázka, která mi však nutně vrtá hlavou je, proč se po padesáti letech, místo odkrytí karet, točí film se zarputile servírovaným tvrzením o jednom střelci. Zvláště, když 28 let po atentátu vznikl vynikající Stoneův film JFK, který položil otázky v duchu toho, že se na ně jednou dozvíme odpovědi. Tak tady je máme: Nic, nic a zase jenom nic ! ()

Galerie (63)

Reklama

Reklama