Reklama

Reklama

Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

(více)

Videa (18)

Trailer 2

Recenze (718)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Mimo kategorii pohádek pro děti, kdesi na rozhraní říše pohádek pro adolescenty a dospělé, se zabydlela pohádka nová, ovšem s námětem starým, stařičkým, dokonce si troufám říct, že prastarým. Čeho je člověk schopen pro lásku a to i v konfrontaci s Bohem, v Egyptě pochopitelně ne s jedním, ale s celým nepřehledným zástupem, kdy v organizaci práce je chaos, jednotliví Bozi se rádi maskují, zasahují si do kompetencí, sourozenci se běžně žení a množí mezi sebou, nikdo neví, kdo je čí otec, matka, teta či babička a nad kterou vnitřností danou do hrnce má který z nich mít dozor. Z řečeného je zřejmé, že vzhledem k obecnému chaosu je v této požehnané zemi nejmocnějším Bohem Seth, který, zcela logicky a přirozeně, chce vládnout i oficiálně. Každý mocenský zvrat s sebou nese jistou dávku násilí a dalšího chaosu, což v daném případě posiluje moc samozvaného vládce. V takto pojaté vyprávěnce, ze které dýchá počítačová animace, se dočkáte božsky krásných žen (dobře, tak jedné), lidsky pochopitelných Bohyň, charismatických kladných i záporných hrdinů lidské i božské podstaty (už vidím zas ty mužské názory na představitele hlavního hrdiny, kteří ho kvůli jemným líbivým rysům deklasují na trapného buzíka, takže chlapci, přijměte to, že po světě chodí i jedinci pohlednější než vy a na mužnosti jim to neubírá a prostě se s tím smiřte) a hlavně dobrodružně romantického příběhu. Souboje jsou místy chaotické a nepřehledné, ale upřímně, to je i hokejový zápas a na to se natěšeně dívá většina národa, nevím, proč by to najednou mělo vadit. Vtipy jsou záměrné ("Ó, velký Ra, Bože Slunce a nebes, já, Hor, syn Usirův přicházím s prosbou ... dědečku, potřebuji pomoc!") a nezavánějí trapností, osobně se domnívám, že stejně záměrné jsou i ty scény, které asociují 300: Bitvu u Thermpyl. Pokud nečekáte duchovní hlubiny a dokument o Starověkem Egyptu (pokud čekáte, je chyba na vaší straně), můžete vypnout a skvěle se bavit. Pokud čekáte něco s hlubokým filosofickým podtextem, jděte na jiný film a ušetříte si zklamání. Jen na okraj - ty nejhezčí modré oči skutečně nemá Hor, ať si je třeba tisíckrát Bohem. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Když jsem přemýšlel, jak tenhle film hodnotit, tak jsem se podíval na hodnocení zánovního Souboje Titánů, kterému jsem dal tenkrát čtyři hvězdičky. Jenže pak mi došlo, že tam tu jednu hvězdičku dostala Gemma Arterton, která se tam předváděla, jak jenom mohla. Tady těch kočiček na mé oční bulvy přeci jenom moc nebylo. Přestože byly, ale nic, co by oslnilo. Na druhou stranu je to přesně to, co si pod takovým filmem dovedete představit. Jen s tím rozdílem, že Alex Proyas není žádné béčko, a tak z Bohové Egypta udělal nejenom fantasy, ale chvílemi i sci-fi. A musím říct, že mi to nevadilo. Příjemná a fešná odreagovačka, která příběhově ulítává snad každou další minutou. A je to dobře. Protože dopředu nevíte, čeho se dočkáte. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $140miliónovTržby USA $31,153,464Tržby Celosvetovo $150,680,864Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,336,841Tržby za predaj DVD v USA $8,002,664║ utrpenie, po prvej hodine som už uvažoval či si pri tom radšej nezdriemnem, ach, takýto tuctový béčkový mišung som nečakal, dosť mi to pripomenulo dejovú prázdnotu Transformers 4 ale tu ešte na vrch nefungovalo vôbec nič, herci bez iskry, zápalu ani Butler moc nepomohol, plus triky ako z béčkového filmu, asi najhoršie čo som kedy videl na poli Ačkových filmov s vysokým rozpočtom cez $100 milliónov /videl v kine: 25%/ ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Bohové Egypta by rádi byli filmem, u něhož se divák chce vrcholně bavit. Jenže nelze až tak přehlédnout poměrně ambiciozně zaměřeného režiséra Alexe Proyase, u něhož je jeho děl znalý divák přece jen připraven na větší dávku filmové extáze. Což o to, základ jeho filmu není nijak špatný. Dva egyptští bohové spolu vydatně nesouloží, nýbrž si jdou vydatně po krku nebo po koulích, to máte jedno. Prostě jeden je superdobrák, druhý je superlotr, do toho jim sekunduje mladý zlodějíček, následně bude jeho pyj strádat, neboť mu jeho fešnou nabíječku vezme Zubatá. Do toho pomsta, dlouhá cesta plná zkoušek odvahy, vysvobození z exilu, podsvětí, atd. A Alex Proyas filmu nevtiskl působivý rozměr, občas to dokonce vypadá, že film za něj kompletně zrežírovali asistenti režie. Film trpí nevyrovnanou režií, kvalita triků je proměnlivá. Samozřejmě originální nápady nechybí, herci v podstatě plní, co mají předepsáno, jen ten divák si to v některých fázích až tak neužívá. Je znát, že režisér nechtěl zůstat jen v komerčních vodách průměru a stále hledal, jak tenhle velkofilm dostat na takovou úroveň, aby divák nestrádal a kritika ho nespráskala. Nepovedlo se mu to úplně optimálně. Film to zrovna není krátký, přes dvě hodiny se průhledný, občas až naivní příběh se nedá udržet v mantinelech super atraktivní podívané. Film má celou řadu zábavných momentů, to je docela plus, žádné brutální scény se nekonají, jede se poměrně v odlehčeném duchu. Film se dá v pohodě užít, i když o egyptské mytologii víte houby. Tenhle film v podstatě žádné odborné znalosti nevyžaduje. Vyžaduje jen, abyste se na jeho ráz vyprávění naladili, což se ne vždy může zdařit. 6/10 ()

AppleCore odpad!

všechny recenze uživatele

Tomu, že jsou Bohové Egypta nejepičtější fail stříbrnýho plátna za posledních asi dvacet let, napovídá fakt, že jsem nebyl schopnej film sledovat ani s promilí alkoholu v krvi. A to klidně máchnu rukou nad tím, že se film odehrává v dobách, kdy země byla ještě placatá a ve vesmíru se dalo dýchat (what the fuck?!!). Že to má vyšší hodnocení, než třeba High-Rise, nebo The VVitch (byť jsou to filmy úplně jiný), musí bejt vážně důkazem idiocie našeho národa. Film bez jakýkoli esence, atmosféry, nebo alespoň dobrých efektů, který nefunguje ani jako pohádka, ani jako fantasy a dokonce ani jako komedie. Tohle si fakt užijí maximálně jenom děti, nebo lidi po lobotomii. ()

Galerie (82)

Zajímavosti (14)

  • Nikolaj Coster-Waldau hraje v seriálu Hra o trůny (od r. 2011) postavu Jamieho Lannistera, kterému se říká Králokat. Znakem Lannisterů je přitom lev - lev, který zabil krále. Ve filmuBohové Egypta si zahrál Hóra - krále, který zabil lva. (ArsenalEagle)
  • Prvý film natáčaný novými objektívmi série Primo 70 od Panavisionu. (beso74)

Související novinky

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

Comicsům od DC se náramně daří na malé obrazovce. Kromě Arrowa dobývá televizi i Flash, Supergirl nebo Gotham, a k tomu všemu nás příští rok čekají Titans. Mladý superhrdinský tým, jemuž se obvykle… (více)

Jamie Lannister a kalifornské gangy

Jamie Lannister a kalifornské gangy

26.04.2015

Nikolaj Coster-Waldau potřebuje dobré role a potřebuje je hned. Jeho incestní hrdina ze Hry o trůny je čím dál tím sympatičtější, takže ho možná brzy potká nějaká další tragédie (tip knih neznalého… (více)

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)

Reklama

Reklama