NMB48 Geinin!! the Movie Owarai Seishun Girls!

• Japonsko NMB48 げいにん!THE MOVIE お笑い青春ガールズ!

sniper18

Je to úplne priemerná teenagerská komédia. Má obyčajný príbeh o šestici stredoškoláčok, ktoré sa rozhodnú založiť klub komédie a začnú trénovať na nadchádzajúcu kvalifikáciu, pričom v prípade úspechu ich čaká postup až na stredoškolský turnaj. Spracovanie je tiež len úplne obyčajné, dej je tak extrémne jednoduchý, že viac by sa to už takmer ani nedalo, tu sa vlastne celý čas rieši len tá príprava na kvalifikáciu a turnaj, pričom tie samotné už trvajú dosť krátko. A samozrejme aj ich priateľstvo, ale to je podané len tým najobyčajnejším spôsobom, že to pôsobí len tak nepríjemne umelo. Chcelo by to aj viac priestoru pre iné línie, napríklad z detstva, ale to všetko je už prakticky zanedbateľné. Ale zase pri správnej nálade sa na to dá bez problémov pozerať, nenudil som sa. Nanešťastie sklamaním je aj humor, je ho tu dosť, ale je až príliš detský, takže som sa nezasmial ani jediný raz. Čo sa týka hereckého obsadenia, dievčatá sú síce sympatické, ale herecky sú na tom už horšie a aj napriek ich malému množstvu iba dve dostanú aj nejaký priestor, zvyšok mi prišiel úplne nevýrazný. A tých pár vedľajších postáv, obzvlášť tréner už nestojí za nič. Réžia a technická stránka ma tiež moc nezaujali, nič sa tu nedá pochváliť, ale pre potreby filmu to aj celkom stačí. Takže tu nie je prakticky nič, čo by som mohol pochváliť, ale nebudem zbytočne kritický, raz sa to pozrieť dá a navyše nie som cieľová skupina, toto je už na prvý pohľad viditeľne určené výhradne dievčatám z Japonska. 50% ()

robfi

Tezko hodnotit, pokud clovek dokonale nezna japonske realie a zivotni styl. Kazdopadne to je zajimave, i kdyz teda zapletka je dokonale banalni. Aspon z naseho pohledu. Pokud vam nevadi malo deje na velke plose s vycizelovanymi detaily, bude se vam to libit. ()