Otello

(divadelní záznam)
  • Španělsko Otello
Hudební / Drama
Španělsko, 2006, 141 min

Dnes vás pozveme na jednu z nejprestižnějších evropských nebo spíš světových operních scén. Do Gran Teatre del Liceu v Barceloně. Divadlo zde bylo otevřeno v roce 1847, kdy se čtyřmi tisíci míst k sezení bylo největším operním domem v Evropě. Přečkalo dva ničivé požáry, jeden ještě v 19. století a druhý ke konci dvacátého. Vždy povstalo z popela a vrátilo se ke svému velkoryse koncipovanému repertoáru. Pravidelně v něm vystupují největší operní hvězdy světa, které se sem rády vracejí. Takový je i Verdiho Otello, kterého zde inscenoval německý režisér Willy Decker. Představení je mimořádně vyrovnané pěvecky i herecky, přesto jsou tu tři zcela mimořádné výkony. Především Otello argentinského tenoristy Josého Cury, Desdemona bulharské sopranistky Krassimiry Stojanovy a Jago Lada Ataneliho, barytonisty původem z Gruzie. Všichni jsou dnes světovými hvězdami první velikosti. (oficiální text distributora)

karlee

Mě Verdi moc nebaví, ovšem toto bylo obzvlášť nudné, to snad Pepek spíchnul za týden. Provedení celkem ujde, Desdemona se mi líbila, i Otello dobrý, Jago mě moc neoslovil. ()