M1R3K

Netradiční cestopisný dokument v podání Karla Pilkingtna. Na rozdíl od předchozího seriálu An Idiot Abroad, zde si Karl sám vybírá cíle svých cest. Bylo natočeno celkem pět epizod s názvy Marriage, Happiness, Kids, Vocation and Money a Death, ve kterých máme možnost shlédnout, jak se různé kultury vypořádávají s těmito životními situacemi. ()

matolas

What is this?! Proper mental that! Alrite. Fascinujúci pohľad do hlavy jedného idiota z Manchestru, ktorý raz začas vytiahne fakt dokonalú hlášku. Paradoxne Gervais a Merchant až tak nechýbajú, Karl to utiahol v pohode sám. Škoda trošku slabšej poslednej epizódy. ()

Fifer

Ricky a Steve samozřejmě trochu chybí, ale Karl je vtipný a charismatický natolik, že to zvládá i sám. Stojí to za to. Knižní podobu jsem překvapivě našel i na "českých internetech". ()

ScarPoul

Možno nie také super ako An Idiot Abroad, ale rozhodne to stojí za zhliadnutie. Karl si organizuje veci sám a už neprechádza ťažkými skúškami, ktorému mu pripravili Gervais a Merchant. Tým sa vytráca akási originalita, ktorú mal celý ten projekt Karl cestuje a stretáva sa z inými kultúrami a názormi. The Moaning of Life je ale znova hodnotným dokumentárnym seriálom. Pretože Karl si vyberá nezvyčajné a netradičné formy kultúrnych rozdielov. Jeho pohľad na smrť, bohatstvo, deti, šťastie a manželstvo vychádza z konzervatívneho vnímania spoločenských konvencií z ktorými nesúhlasí. Preto hľadá odpovede v iných krajinách. Veci ako Feromón a Pain Party, pohreby vo vzduchu, alebo spôsob ako funguje modeling predstavujú len špičku ľadovca. Je to poučný a zábavný seriál, kde ja hlavným hrdinom najzaujímavejšia anglická celebrita súčasnosti. 5 nedám, kvôli značnému komfortu aký Karl zažíva. Viac sa mi páči, keď vníma nové okolie a bohuje pri tom ako chorá vrana. Ale aj tu sa nájdu silné scény( záchrana korytnačky, alebo vyvesenie ceduľky mŕtvej černošky na anglickom pobreží). Nie dokonalé ale z toho čo sa dá vidieť v televízií je toto veľmi vysoko. ()