Reklama

Reklama

86. Annual Academy Awards

(pořad)
  • USA The 86th Annual Academy Awards (více)
Rozhovor 1
Publicistický
USA, 2014, 175 min

Režie:

Hamish Hamilton

Účinkují:

Ellen DeGeneres (moderátor), Anne Hathaway, Barkhad Abdi, Bradley Cooper, Michael Fassbender, Jonah Hill, Jared Leto, Jim Carrey, Kerry Washington (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po šestaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2013. Tím okamžikem bude pondělí 3. března v jednu hodinu ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21:00 možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Rozhovor 1

Recenze (101)

Thomick 

všechny recenze uživatele

Ok, tak vítězové maj blízko k predikcim, avšak poměrně daleko k mym představám. Hlavně oba scénáře, herec ve vedlejší roli a film. Nicméně k večeru celkově a k Ellen samotný téměř nemám výhrady. Oproti loňsku to byla z moderátorskýho hlediska příjemná změna - zatimco egomaniakální MacFarlane na sebe chtěl neustále strhávat pozornost a pomalu neslezl z pódia, Ellen naopak slejzala co chvíli (doslova) a skrze drzou interakci s hvězdama i rafinovaně servírovanou sebeironii (viz narážečka o Jonaha, to mě usadilo) večeru jednoznačně dodala na zajímavosti. Herci a herečky potom ani tolik nevypadali jako "ti umělci, co žijou ve svý vlastní bublině" ... --- Highlighty od hostů: Letův vzkaz revolucionářum, Foxxova improvizace, pěvecký číslo Pink (>>> Adele) a ... "Sit down, you're too old to be standing!!" (Pěkná děkovná řeč celkově.) ()

Coleator 

všechny recenze uživatele

Ellen DeGeneres zvládla letošní Oscary výborně, většina jejích výstupů vážně pobavila... Přítomní herci jí skvěle podpořili, takže letošní ročník určitě jen tak nezapadne - už jen díky rekordně sdílené fotce na twitteru - a ano, mám na tom také svůj podíl... :D Asi poprvé jsem si mohl před předáváním Oscarů říct, že jsem viděl téměř všechny filmy, které byly nominovány, takže jsem mohl Oscary sám "udělit". Matthew McConaughey a Jared Leto byli letos bezkonkurenční. Takže jestli jste jedni z těch, co letošní Oscary nazývají fraškou proto, že nevyhrál váš miláček Leonardo DiCaprio, podívejte se na Dallas Buyers Club - a jestli máte nějakou soudnost, budete muset uznat, že zlatá soška získala svého majitele po právu... Lupita Nyong'o zahrála také skvěle, Jasmíniny slzy jsem ještě neviděl, takže Oscara pro Cate Blanchett komentovat nebudu... Mnoho lidí říká, že 12 Years a Slave dostal Oscara za nejlepší film jen z politických důvodů - pro mě byl tento film opravdu jedním z nejlepších, co se za uplynulý rok natočily - perfektní herecké výkony, silný příběh - přesně, jako by tomu u takto oceněného filmu mělo být. Navíc téma otroctví bylo podáno tak odpudivou formou, že se 12 Years a Slave musel dostat pod kůži snad úplně každému. Takže z mého pohledu byl ten Oscar zasloužený. Gravitace se mi jako film moc nelíbila, těch nesmyslů tam zkrátka bylo až moc. 7 sošek převážně v technických kategoriích je zasloužených - v uplynulém roce prostě lepší film z pohledu efektů nevznikl. I když těch technických kategorií je přeci jenom na můj vkus až moc... Opomenutí filmu Rush je sice k zamyšlení, ale mám ten pocit, že i kdyby Rivalové nějakou tu nominaci získali, Oscara by jim to stejně nepřineslo - konkurence zkrátka byla jinde... Dopadlo by to asi jako u filmu American Hustle - kde jsem naopak to velké množství nominací vůbec nepochopil... Co se týče filmové písně, jsem dost ovlivněn tím, že U2 mám vážně rád - a vítěznou píseň jsem slyšel jen zde, takže si mě moc nezískala... I když musím být férový - U2 na Oscarech taky nebyli zrovna ve formě... Jeden filmový rok je tak tímto udílením cen definitivně pryč a já se již nemohu dočkat toho nastávajícího - určitě se máme na co těšit... :) ()

Reklama

swamp 

všechny recenze uživatele

Co se udělení cen týká, s některými samozřejmě souhlasím, jiné bych za sebe udělil jiným. Vypíchl bych tři příklady: NEJLEPŠÍ FILM: The Wolf of Wall Street nebo Gravity // HLAVNÍ HEREC: Leonardo DiCaprio (The Wolf of Wall Street) // PŮVODNÍ SCÉNÁŘ: Woody Allen (Blue Jasmine). Problém je hlavně asi v tom, že volící akademici chtějí ukázat (sami sobě či ostatním), že si uvědomují sílu a hloubku dramatu z doby otrokářství v Americe (či ilegálnímu boji proti AIDS) a nemůžou tak přece dát cenu za nejlepší film (či hlavní roli) něčemu, co je docela vtipné a zábavné. Zvláště Leo (co se herectví týká) si tu sošku opravdu zasloužil - nemám představu, co by měl ještě udělat, aby ji dostal - možná se namalovat na černo a nechat se zbičovat... ale nechme spekulací. Co se týká samotné ceremonie, neskutečně ji kurví (kazí je slabé slovo) nepřeberné množství přerušení a reklam. Ellen DeGeneres se večera zhostila sympaticky, nenásilně a těch několik vtípků bylo příjemných (pizza, foto-tweet etc.), ale rozhodně se nejednalo o smíchem nabitý večer. Čekal jsem, že některý z oceněných bude schopen udělat si z celého večera / předávání legraci, ale všichni se víceméně drželi podobných sraček, ve kterých vychválili i babičku a dědu za to, že si vrzli. Nejhorší (a nezáměrně tak i nejvtipnější) byla Lupita Nyong'o, která vypadala, že má záchvat, byla trapná a nedalo se na ni dívat (i já bych si spíše mohl dovolit podobný výstřih a vypadal bych lépe) - a věřte mi, není v tom nic rasistického a proti jejímu herectví nemám půl slova. A tak nezbývá, než počkat další rok a doufat v nějaký průlom, ale to jsou asi plané naděje. :P ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Událost okázalá zejména svou délkou (přes tři a půl hodiny včetně reklam). Bez velkých trapasů nebo překvapení, ale také bez potřebného švihu či okamžiku, který by v paměti setrval do rozbřesku. Volbu hrdinství za leitmotiv večera (Ellen vyjádřená potřeba hrdinů, hrdinové animovaní, skuteční a smyšlení v sestřizích, mimo scénář také McCounaugheyho děkovačka) si lze vzhledem k absenci konkrétních narážek na světové dění vykládat lecjak, především jde ale o univerzální, neurážlivé téma. Podobně neurážlivý byl v souhrnu také humor někdy poněkud rozpačitých a na přeřeknutí nezvykle bohatých Elleniných vstupů. Její snahy o interakci s publikem v sále i s diváky na internetu večer spíše zbytečně natahovaly, než aby jej oživily. Soudě ale z výrazů tváří v sále přítomných (nebo z jejich spontánní reakce na píseň "Happy"), podařilo se moderátorce navodit uvolněnější atmosféru bez toho, aby sahala k laciným vtipům nebo se snažila být vtipná za každou cenu. Letošní Oscaři prostě vypadali přesně a pouze tak, jak by důstojný ceremoniál, který má být zároveň poctou filmařům i šou, vypadat měl. Nic navíc. Z ocenění trochu překvapil jen Oscar pro spolutvůrce Jackass, ale chápu, že Woody letos vyhrát nemohl. S rozdělením ostatních hlavních cen jsem byl po delší době naprosto spokojen. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Svou nezajímavostí poněkud ubíjející, ale alespoň to pořádně představuje nominované filmy, přebírající nevypadají, že se nudí, nebo je nutnost promluvit před publikem obtěžuje a vůbec to vše na to, o jaký jde kolos, působí překvapivě lehce. Za to palec nahoru. Pořád je to ale moc dlouhé a výsledky moc nudné. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (7)

  • Poslíček, který moderátorce Ellen DeGeneres doručil pizzu během večera až na pódium, dostal tuzér v přepočtu 20 000 korun. (Lembi4)
  • Leonardo DICaprio ani napočtvrté svou nominaci na Oscara neproměnil. (Spiker01)
  • Meryl Streep překonala svůj vlastní rekord v počtu nominací za nejlepší herečku. Na své konto si jich v roce 2014 připsala již 18. (Nathanielmon)

Související novinky

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Dnes odpoledne vyhlásila Akademie filmového umění a věd (AMPAS) ústy své prezidentky Cheryl Boone Isaacs a herce Chrise Hemswortha nominace na Oscary pro letošní rok. O prvenství v počtu nominací … (více)

Reklama

Reklama