Reklama

Reklama

Hologram pro krále

  • Velká Británie A Hologram for the King (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Když je americký obchodník (Tom Hanks) vyslán do Saúdské Arábie, aby zde, jak doufá, uskutečnil nejlepší obchod svého života, naráží zde na značné kulturní rozdíly. Navzdory počátečnímu překvapení místními zvyky a neprůhlednou byrokracií se mu nakonec s pomocí upovídaného taxikáře (Alexander Black) a krásné saudské doktorky (Sarita Choudhury) začíná dařit v neznámém světě orientovat. (Falcon)

(více)

Videa (14)

Trailer 2

Recenze (105)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Jaký je rozdíl mezi ženou a tornádem? Žádný! Když přichazí jsou vlahé, svěží, dusné.... Když odchází berou auta, domy, majetek... Hrdina tohoto filmu by se vtipu asi jen hořce usmál, pokud vůbec. Je totiž dalším z mnoha, komu životem prošlo jedno takové tornádo zakončené rozvodem. Žena jej obrala o vše a v sázce je tak další ročník dcery na univerzitě na jehož financování prostě nemá. K tomu krach firmy na kola díky čínskému plagiátorství, propouštění lidí... zkrátka hodně blbá životní etapa, jejíž důsledky mají podobu deprese, nočních tlaků na hrudi a šílených snů. Únikem z toho všeho se zdá nabídka nového zaměstnavatele jet prodat 3D holografickou projekci do SA. Hrdina se totiž kdysi setkal s jedním z princů a šéf věří, že toto dávné setkání může být klíčem k zakázce a chechtákům ropné říše. Jenže to co platí v byznysu v USA či v Evropě neplatí u Saúdů. Čas tam běží jinak a Hanks zjišťuje, že z kšeftu na pár dní se může stát půlroční pobyt v SA. ------- Já poslední dobou nějak moc nemusím multi kulti a islám, tak nějak to vidím stále blíže naší zemi, proto ten střet kultur byl zajímavý a rád se na něj podívám ve filmu třeba jako zde v SA ale už tou exotikou nejsem nijak nadšen. A o to více jej nechci vidět v Londýně, Berlíně, Paříži... Praze. Z exotiky se zkrátka stává strach. U SA je bizarní to, že ač země tone v bohatství a zlatě, řídí se středověkým učením a zásadami dnes toliko neslučitelnými se západním civilizovaným světem. Film byl zprvu celkem vtipný, časem to přešlo do mírného drama díky hrdinovu zdraví a depresi. Taxikář bohužel co do vizáže smrděl Amerikou a měli raději vybrat nějakého Araba. Závěrečná romance byla fajn, opravdu originální byla líbačka na reefu! Bohužel MUDr. Fátima se mi nelíbila, takže závěrečné laškování nehodnotím nijak ohromeně. Uvědomil jsem si při koukání jednu šílenou věc. Člověk je z islámu a jeho praktik, fanatismu a násilí už tak zblblý, že divák celý film čeká, že hrdinu potká nějaký průsšvih. Minimálně vězení za něco co se u nás v pohodě může a tam pod přísným trestem nesmí. A že to chudák ani nebude tušit dokud na něj neskočí nějaký terorista, náboženská policie či kdokoliv jiný... Film k těmto doměnkám dá dokonce několikrát důvod, ono ale nic. Je otázkou, zda je to pro tento snímek dobře či špatně. Film tak neurazí, nenudí, Hanks hraje jako vždy na jedničku, prostředí je luxusní, exotické - pouštní.... Super byla párty u Holanďanů na ambasádě!!! :-) Opravdu Sodoma Gomora! :-))). Dávám za 3 láhve oliváče. * * * ()

bloodcountes 

všechny recenze uživatele

Nudný, klišoidní a nechutně korektní sluníčkový pohled na wtf absurdity jistého absurdního živočišného druhu, člověk z toho má smrdutou pachuť v ústech a frustrace, když vidí všechnu tu bídu světa, jak amerického, který si ve jménu zisku podřízl bez mrknutí oka větev pod zadkem a ted už jenom marně šlape vodu, tak i toho arabského, kde se staví okázalé metrpole v poušti ničeho bez lidí a bez života, který je navíc nechutně zdegradován všemožnými tabu a příkazy, vynucující si otrlost pokrytců a lhářů. Do toho ještě čínani, kteří jsou nejrychlejší, nejlepší a nejlevnější. Prostě dost sraček na to, aby to v člověku vyvolalo vztek nebo depresi. Navrch jako červivá třešnička na shnilém dortu ta wtf romance, kde máte věřit, jak si ta zafáčovaná obřezaná bréca užívá sexu. Uf. Ne, Tome, jestli jsi snad chtěl ukázat jak je to všechno (přes ty drobné lidské bolístky) skvělé a jak jsme všichni stejní a happy a kamarádi, tak ne. Ne. To se ti fakt nepovedlo a dost jsi mě vyprudil, to ti říkám. ()

Reklama

Ephemeris 

všechny recenze uživatele

Tom Hanks nie je práve herec, ktorého by som zbožňovala. Tom Tykwer je naopak režisér, ktorému by som doma bola schopná postaviť oltár. Okrem režisérskych schopností je tiež veľkým propagátorom humanizmu a porozumenia medzi ľuďmi. A len za to ide v tomto prípade štvrtá hviezda. Všetci sme bratia a sestry, pretože máme všetci len jednu matku, a to je Matka Zem. Bez ohľadu na rasu či náboženstvo. Morálka a súcit je to, čo nás musí v živote neustále sprevádzať. A kto vraví, že v tomto filme nie je nič komediálne či úsmevné, musí byť asi nudný patrón. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Divny film o ktorom ani neviem poriadne co napisat. Niekto ho prirovnaval k Lost in Translation, iny k Salmon Fishing in the Yemen. Nieco na tom bude, lebo ma vsetky tieto filmy nebavili v rovnakej miere. Proste film o chlapikovi v cudzom prostredi, ktory si usporiadava svoj zivot. Tento typ filmov nemusim a pozrel som si ho len kvôli Tomovi. Len vdaka nemu davam obidve hviezdicky. Mne to nesadlo, ale pokial mate radi poetickofilozofickopsychologicke filmy o manikovi, ktory preziva nejaku tu zivotnu krizu, tak vam to mozno sadne alebo budete dokonca nadseni. Ja som sa parkrat pousmial ale väcsinou som sa len nudil. 4/10. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Tykwer trošku vyměknul a místo dalšího nářezu nám naservíroval celkem obyčejný film...na druhou stranu je ale tenhle zatím nejslabší režisérův kousek (který jsem od něj viděl) víc než příjemnou podívanou,kterou celou dobu táhne standardně dobrý Hanks.Nejspíš se dalo z tohoto střetu kultur vytěžit víc a je trošku škoda,že se nakonec film překlopí do klasické romanťárny,ale na jedno podívání to není nic co by urazilo a nepobavilo...60% ()

Galerie (82)

Zajímavosti (5)

  • Alan (T. Hanks) vo filme spomenul, že ako malý chlapec bol spolu s otcom v národnom parku v americkom štáte New Hampshire. V tomto štáte sa však žiadny národný park nenachádza. (MikaelSVK)
  • Napriek tomu, že sa dej filmu odohrával v Saudskej Arábii, tak prevažná časť natáčania sa odohrávala v Maroku a Egypte. Filmári však pracovali aj v spomínanej Saudskej Arábii (konkrétne v Rijáde), v nemeckej metropole Berlín či americkom Bostone. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama