Jak dělat věci šílenější?

(festivalový název) (TV film)
  • USA Making Stuff Wilder
všechny plakáty

Jak dělat věci šílenější? je jedním ze čtyř dílů nové TV série Making Stuff. Ta byla vysílána americkou televizí PBS a jejím programem pro vědu NOVA v roce 2013. Všemi čtyřmi díly (Jak dělat věci šílenější, rychlejší, bezpečnější a chladnější) provází publicista, bývalý sloupkař New York Times a držitel ocenění Emmy - David Pogue. Pogue se nebojí udělat si ze sebe legraci a nejen díky tomu je oblíbeným průvodcem vědecko-populárních pořadů. Velmi zábavným a vizuálně poutavým stylem představuje některé nové vědecké objevy a jejich možný přínos lidstvu. Díl Jak dělat věci šílenější? se věnuje hlavně vědcům, kteří pro své výzkumy našli inspiraci v přírodě. Ta je nepřekonatelným vynálezcem už odedávna. Vědci se snaží vypozorovat její nejefektivnější mechanismy a převést je do praxe. Pogue se setká hned s několika odborníky a jejich nejnovějšími projekty, které se vyvíjely v závislosti na pozorování zvířat, rostlin a lidí. Nová generace robotických ramen podobajících se slonímu chobotu nebo naše částečná nezávislost na ropě díky slizu sliznatek je tak téměř na spadnutí. (Academia Film Olomouc)