Reklama

Reklama

Halt and Catch Fire - PC Rebelové

(seriál)
Trailer 3
USA, (2014–2017), 30 h 57 min (Minutáž: 42–60 min)

Hrají:

Lee Pace, Scoot McNairy, Mackenzie Davis, Kerry Bishé, Toby Huss, Scott Michael Foster, Aleksa Palladino, Jenna Bryant, D.B. Woodside, James Cromwell (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(40)

Joe MacMillan, který byl dříve zaměstnán u IBM, přesvědčí své nové nadřízené v podniku Cardiff Electric, aby vstoupili do zostřující se soutěže v oblasti vývoje osobních počítačů a použili k tomu nejdůležitější produkt jeho dřívějšího pracoviště. MacMillan ke svému velkolepému plánu najde i spolupracovníky: Gordon Clark je vynikající inženýr, kterému se dosud nepodařilo realizovat jeho revolučně nové myšlenky, což vytváří nepříjemné napětí ve vztahu s manželkou. Cameron Howe je rozmarný génius, který účastí na McMillanově ne zrovna poctivém projektu dává v sázku celou svou budoucnost. Je to příběh o vášni inovovat, o pocitu člověka, který stojí na prahu události, jež otřese světem, a chce bojovat za své cíle, ať už za ně bude muset platit jakoukoli cenu. (MGM)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (54)

evilmind 

všechny recenze uživatele

Zajímavá nová show, a dost možná příští AMC hit, protože mi přijde, že je to přesně v tom Mad Men stylu, který divákům AMC léta vyhovoval. Drama o počátcích revoluce počítačového průmyslu (cca 1983+) neurazí ani nás geeky technonesmysly (hackování kodu IBM romky vypadá dost funkčně), i když to nebude třeba nijak historicky přesné. A na druhou stranu pro majoritu diváků je technický žargon úspěšně omezen na minimum (když to srovnám třeba s aktuálně běžícím Silicon Valley) - protože v AMC je drama vždy na prvním místě, takže i programátoři mohou být lidé, a ne jen vysmívané archetypy. Každopádně radostně očekávám další sezonu... ()

MonaSax 

všechny recenze uživatele

HACF má trošku pomalejší rozjezd, ale když tomu dáte prostor a čas, stojí to za to. Užijte si tuhle jízdu! Pro pc geeky povinnost, kde můžete nahlédnout pod roušku toho, jak vznikali první přenosné počítače, první hry "textovky" a nakonec i první připojení k internetové síti, konkrétně u toho jsem si i nostalgicky zavzpomínala. Hlavní postavy v čele se sympaťákem Lee Pacem válej a velice brzy si je oblíbíte. Takže jo, za mě příjemné zabití času, ale radši bych další It Crowd, ale to je zase odbočka trošku někam jinam. ()

Reklama

romajz15 

všechny recenze uživatele

Celkově se seriál hodně podobá Silicon Valley. Tohle je trochu více o postavách a hlavní příběh je zatlačen trochu do pozadí, což není vůbec na škodu, protože všechny tři hlavní postavy jsou výborně napsané a i jejich protagonisté do toho dávají všechno. Pokud máte rádi Steva Jobse, příběh o založení Facebooku, a podobné příhody z Californie a nevadí vám, že se tenhle nikdy nestal, tak tohle je seriál pro vás. Tu desátou epizodu už si ale mohli odpustit. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Veskrze blažený retrovýlet do dob zrodu digitálním pokrokem maligně vybujeného korporátního zmrdství a následného zla virtuálních peněz, příčin to veškerých novodobých krizí, represí, lidského útlaku a mocensky oportunistických světopořádků. Dob, kdy geniálně inventivní mravenci (motor reálného pokroku) vynalézali a „geniálně“ parazitičtí zkurvenci (písek v nádrži reálného pokroku) výsledky jejich práce za almužnové drobky venture kapitálu buď urvali, a pokud to náhodou nešlo, tak alespoň ukradli, zkurvili a zašlapali do země, aby to náhodou nemařilo jejich rigidní investiční záměry, a to povětšinou do projektů jim podobných, již notně ovatěných vyjebanců či jejich příbuzných. Načež se tito vesměs dědicové Klondajků, paraziti, manipulátoři, spekulanti a ve valné většině bezpáteřní kundy nabubřele prohlašovali (a prohlašují) za vizionáře, průkopníky a blaho lidstva, přičemž to dospělo až do bodu, kdy má dnes v podstatě hrstka těchto, navíc pilně se zájmově kartelizujících, oligarchů v rukou veškeré „výrobní i komunikační prostředky“ a mohou se tak plně soustředit už jen na pasení a regulaci spotřebitelského stáda v téměř dokonalém monopolu. Já vím, že to zní trochu jako Karel. Ovšem sociální spravedlnost mám v zevním genitálu, jde jen o to, že tihle mazlíčci už úplně ztratili zábrany, a to, co si dnes veřejně dovolují, je naprostý výsměch elementární slušnosti i morálce a pasácké manýry, jaké by si svého času nelajsli ani Rothschildové nebo Rockefellerové. Každopádně toto je sqostný až uhrančivý exkurz do historie o marném boji snaživých malých IT ryb s goliášskou mašinérií strnulého kokotporátního kapitalismu, podnikajícího pod heslem „Co urveš, to urvi, co neurveš, to zkurvi!“ a jasně prokazujícím, že to, co je legální, ani zdaleka nemusí být morální, s dokonale napsanými figurkami, perfektní dobovou patinou, parádními zápletkami a kusem bouřlivých dějin vývoje lidstvo degenerujících pekelných strojů a pekelných sítí. A tak je trochu škoda, že tvůrci, asi ze strachu před potenciálními žalobami nebo stažením financí, přizdisráčsky maskovali skutečné produkty a skutečné zmrdy za nějaké přibližné fikce. Sice je téměř vždy jasné, o co a o koho šlo, ovšem napálit jim to naprudko, pohákuju si tu šestou hvězdu. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

1. sezóna: Další povedené retro drama po vzoru Mad Men či Masters of Sex, v němž nebude o vyhrocené konflikty a o napínavé a emociální pasáže nouze. Seriál hned od počátku servíruje povedenou osmdesátkovou atmosféru s výborným dobovým soundtrackem. Tvůrcům se navíc daří zajímavé prostředí prodat i lidem, jimž všechny ty technické řečičky a rozebrané kompy nic neříkají. Navíc nám ale představují silné a zajímavé charaktery v čele s charismatickým Lee Pacem, kde si každý hodně rychle najde svého oblíbence. Škoda jen, že v některých epizodách zabrzdí tempo seriálu až příliš. I přesto byste si tohle sestavování revoluční mašiny neměli nechat ujít. 80% ()

Galerie (775)

Zajímavosti (9)

  • Seriál je vo veľkej miere založený na histórii firmy Compaq, teda spoločnosti, zaoberajúcej sa výrobou osobných počítačov. Tú založili 14. februára 1982 v Kalifornii Rod Canion, Benjamin M. Rosen a Jim Harris. (martincba)
  • Počítač Giant společnosti Cardiff Electric je referencí na Compaq Portable, který vznikl v roce 1983 jakožto klon IBM-PC. (Pavian)

Reklama

Reklama