Quả tim máu

Kamera:

K'Linh Nguyen

Thai Hoa

tompaulman

Nejdřív jsem si otráveně řekl, že to je další nudná série lekaček, kterých Číňani a Thajci udělali milion předtím. Mladou ženu srazí auto a její srdce je použito k transplantaci pro jinou mladou ženu, které od té doby má děsivé sny a táhne jí to do jednoho strašidelného domu. Mezitím se policie snaží vyšetřit, kdo je pachatelem onoho činu, ale divák to už v první třetině tuší a nudně čeká, až na to za hodinu přijdou i ostatní postavy ve filmu. Ale ejhle, pachatel je odhalen už někde v 50. minutě a vývoj nabere jiný, nečekaný směr. Nicméně přestože je Quả tim máu zatím nejlepším dílem Victora Vu, které jsem měl možnost vidět, ke čtyřem hvězdičkám mu stále malinko schází. Kdybych měl říct co, tak by to byla logická (ne)propracovanost scénáře, která mi zkazila jinak výbornou závěrečnou půlhodinu. Přesto je super, že se Victor Vu stále zlepšuje a těším se, až někdo udělá titulky k jeho poslednímu filmu Tôi Thấy Hoa Vàng Trên Cỏ Xanh, který se těší velmi příznivým recenzím. Jinak Quả tim máu je komerčně nejúspěšnější vietnamský film a vzbudil ve mě velké nadšení už ve 3. minutě, jelikož se jedna scéna odehrává v kavárně Windmills ve městě Đà Lạt, do které jsem zcela náhodně zaplul před dvěma lety na pohár jahodového smoothie :))) Docela náhoda, jelikož se nejedná o žádný slavný podnik. ()