Reklama

Reklama

Epizody(16)

Obsahy(1)

Kmeny, koprodukční dokumentární cyklus, mapuje současné městské subkultury. Cyklus má celkem šestnáct dílů, ve kterých představí fungování různých komunit od hipsterů, hackerů, přes hooligans až po thrash metalisty. Dokumentární série Kmeny, vycházející ze stejnojmenné knižní předlohy z roku 2011, zavede diváky na místa, kde nejspíš ještě nikdy nebyli. Do komunit, které se svou odlišností, mnohdy patrnou na první pohled, záměrně vymezují vůči ostatním. Každý díl se snaží co nejpoutavěji a vizuálně co nejpozoruhodněji zachytit typické subkulturní aktivity, dílčí rituály. Šestnáct šestadvacetiminutových dílů natočených různými režiséry odvysílá Česká televize, ke zhlédnutí budou také na kmeny.tv. (Česká televize)

(více)

Videa (8)

Trailer

Recenze (110)

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Český dokumentární seriál o několika městských subkulturách jehož inspirací byla stejnojmenná kniha Vladimíra 518. Půlhodinové díly nabízejí jen základní přehled ( o existenci některých jsem neměl ani páru ) v zajímavé vizuální moderní formě, ale obsahová kvalita je jako na houpačce - díl o motorkářích a Hooligens promarněný potenciál, naopak Skinheads a třeba Rainbow hodně "obohacující " Kvalita dílu je závislá od režiséra a vhodného výběru zástupců dané subkultury, ale celkově zajímavý cyklus dokumentárních jednohubek. ()

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Po prvních třech dílech mám pocit, že tvůrci hrají soutěž, kdo toho dokáže k tématu říct míň a kdo dokáže líp zpochybnit, že něco jako městské kmeny (aka subkultury) skutečně existuje. Punk - přehlídka několika náhodných tváří v náhodných rozhovorech o náhodných věcech (ale pořád ještě poměrně k tématu). Hooligans - záběry zpívajících polonahejch exotů střídaj záběry oblečenejch exotů, kteří si chtěj dát do držky (a to je vše). Rap - několikadenní stalkování jednoho až dvou raperů, kterak si vybíraj boty a jedí oběd přímo z pekáče, přičemž k tématu - překvápko! - neřeknou vůbec nic. ()

Reklama

SpaceOdyseus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kvalita dilu je tedy ruzna, ale k jakemusi priblizeni subkultur dojde ve vsech dilech. Jako celek tedy hodnotim celkem kladne. Obcas informacni stranka ustupuje umeleckemu vyjadreni, coz je nekde na skodu a nekde to funguje jako zajimave zpestreni (viz. tuning), obcas je dil stejne nudny jako cela subkultura (viz. motorkari) a obcas dostaneme zajimave informace v zajimavem formatu (viz.rainbow). ()

RAY~ 

všechny recenze uživatele

Koncept je zajímavej a věřím, že i knížka může být fajn.. ale ten seriál je tragickej. Zatim mi (skoro) všichni "hlavní hrdinové" přišli špatný. To tam nemohli vybrat zajímavější lidi? Působí to na mě hrozně vidlácky a narychlo ušitě. Díly jsou nevyrovnaný, některý fakt příšerný (nudný), jiný aspoň průměrný (cosplay), ale celkově je to nedotažený. Rád bych se dozvěděl něco zajímavýho a ne jen sledoval partu lidí jak někde chlastaj, sprejujou, jí, nadávaj, chodí... jako jasný, to tomu dodává autenticitu, ale problém je v tom, že pokud tam neni nic dalšího, tak je to prostě, s prominutim, o hovně.. Přijde mi, že úplně zazdili slibnej potenciál toho námětu. Škoda.. ()

-henry- 

všechny recenze uživatele

PUNK: celkem vpoho, ukázali starý a nový, mělo to jisté kouzlo a vtip, to že to je defacto reklama na pivovar je samozřejmě nejvtipnější. Uvidíme co dál. RAP: nezajímavej observační fejetonek. MEATHEADS: tak to vypadá, že celej cyklus Kmeny je první natáčecí fáze časosběrného dokumentu :) ()

Galerie (117)

Zajímavosti (2)

  • Televizní seriál vychází ze stejnojmenné knihy Vladimíra 518 "Kmeny", mapující současné městské subkultury, i "Kmeny 0", zaměřené na subkltury před rokem 1989. Obě tyto publikace zaznamenaly obrovský úspěch a byly tařka okamžitě vyprodány. První zmíněná se také umístila ve své kategorii na 2. místě v anketě Nejkrásnější kniha 2011. (MTHRFCKR)
  • Před samotnou televizní premiérou proběhlo 8 předpremiérových projekcí v 8 městech, které vždy uvedl autor knižní předlohy Vladimir 518 a režiséři daných dílů. Jmenovitě jste tak mohli vidět v Praze trash metal a rap, v Brně graffiti a punk, v Českých Budějovicích motorkáře a hooligans, v Olomouci rainbow a hipstery, v Plzni hackery a cosplay, v Ostravě skinheads a tattoo a opět v Praze tuning a meathead. (MTHRFCKR)

Reklama

Reklama