Picassova dobrodružství

• Švédsko Picassos äventyr (více)

Ztřeštěná švédská komedie v "montypythonovském" duchu je fantasmagorickou biografií jednoho ze symbolů dvacátého století, malíře Pabla Picassa. Formou neuctivé parodie si utahuje jak z klišé životopisných filmů, tak z mýtů svázaných s Picassem. Současně v nebývalé míře kupí prvoplánové i rafinované odkazy na děje, osoby i umělecké dění doby a světa, jehož byl malíř ikonickým ztělesněním. (Toclawer)

fandadofilmu

Naprosto boží, místy až smrtící humor. Pro mě tento film kdysi znamenal upozornění, že se na severu děje cosi velmi pozoruhodného... ()

Svadbos

Bláznivosť, v ktorej herci napodobňujú Picassa, Daliho, Apolinaira, Gertrude Stein a Alice B. Toklas (posledných dvoch hrajú Cribbins a Brambell). Film je miestami zábavný, ale niečo mu chýba. ()

Pickardino

Film, ve kterém v zásadě nejsou smysluplné dialogy, a přitom nezůstává nic nevyřčeno. Otcův pohřeb, odjezd vlaku, dohadování se s paní domácí o vodu, slečna s písničkou, a poprava elektrickým křeslem, zůstávají už léta v mé soukromé hitparádě nejlepších filmových gagů na čelních místech.. Krutibrko, jenom na to myslím, a mám rohlík jak Julia Roberts. ()

RonnieR

Tak čo povedať? Po 10 minutách som chcel film vypnúť a odložiť na večné časy, ale vydržal som a neľutujem. Montypythonovský humor fungoval dokonale. Scéna u doktora? K popukaniu!!! ()