Kurýr: Restart

• Francie Le Transporteur : Héritage (více)

Profesionální kurýr Frank Martin se musí proti své vůli spojit s nájemnou vražedkyní Annou, aby dostali skupinu bezcitných ruských překupníků s lidmi. Našlapaný mix akce s úžasnou kung-fu řežbou, vizuálně excelentními automobilovými honičkami, zabijácky krásnou „roštěnkou" a pořádnou porcí nadhledu! (Bioscop)

mzss1

|50%| Často chodím do kina i na filmy o kterých vím, že za moc stát asi nebudou. Poslední dobou se snažím být ale spíše vybíravější, na tohle jsem teda nakonec nešel. No, úplně špatný film podle ohlasů, jak tu registruju, to dle mě určitě není. Jen tu jsou dvě hlavní chyby. První, že už je to děsnej kopírak, jak příběhově tak scénáristicky atd. No, není se čemu vlastně ani tak divit – je to přece remake či restart. A ta druhá, hlavní hrdina mě moc neupoutal. Rozhodně nebudu říkat, že byl nějak extra strašnej, ale moc mi k této roli nesedl. Akce je taková stereotypní, nic mě extra nepřekvapilo a nenadchlo, ale byla ovšem natočena dobře. A souboje byly dobré, ty mě bavili. Akce jako celek začala ale už ke konci nudit, což měl za následek i nezáživný příběh. Hudba se ale povedla, stejný skladatel v původní Stathamovské trilogii, který skládal hudbu k dvojce a trojce, takže pohoda. Není to zlý film, ale také nic nového. Dávám s odř.ušima tu 3* pač mě film nějak nepohoršil a neměl výrazné zápory. 1 shlédnutí mi ale stačilo. Tudíž čistý průměr. ()

choze

Tradičně tupý scénář, standartní akční scény (oproti předchozímu dílu střihově nedokurvené, ačkoli tentokrát režíroval střihač trojky) a místo Stathama zbloudilý model, navíc zastíněný charizmatem sympatického chlapáka Stevensona. Ale Loan Chabanol je kost a celkově je to v pohodě koukatelné. Mít to silnější finále a zajímavějšího záporáka, klidně bych se nechal ukecat na tři. ()

maddy

No, až taká katastrofa ako som podľa prvých CSFD ohlasoch čakal to rozhodne nie je. Na rozdiel od takého žánrovo podobného tohtoročného Hitman: Agent 47 to funguje aspoň ako také našlápnuté akčné Béčko, pri ktorom sa divák nemusí chytať za hlavu každú druhú scénu. Akurát ma trochu prekvapuje to zaslepené velebenie pôvodnej trilógie! Jasne, Statham je ikona, takže ho v roli zákonite nemôže nikto nehradiť, tobôž nie nejaké mladý nováčik, takže to bola vopred prehraná bitka. Ale to stačí, že v pôvodnej trilógii bol Statham a mnohí zabudli aké filmy to vlastne boli? Veď jediný znesiteľný je prvý Kuriér, už dvojka nebola nič viac než akčným priemerom a trojka natočená snáď tým najhorším akčným režisérom súčasnosti ani to nie. Refueled tak nijako kvalitatívne nezaostáva za latkou, ktorú nastavila pôvodná trilógia a viac menej totožne pokračuje v nastolenom tempe. V rámci žánru to tak je celkom svižný akčnák so slušne natočenou choreografiou, pár efektnými naháňačkami v pútavom prostredí a navyše s triom sexi kočiek. A po troch filmoch ktoré ponúkali to isté, iba raz v lepšom, inokedy v horšom podaní, čakať od Refueled nejaký zmysluplný dej a rozumné dialógy je značne naivné. O nič iné ako o tých pár cool naháňačiek tu totiž ani tentoraz nejde. Načo aj? Kuriér bol vždy iba o tej akcii zámerne vystavanej na efekt, ktorá nemá žiadnu inú ambíciu ako tú hodinku a pol baviť. Uznávam, po štvrtý krát je to už celkom rutina, ale akčné scénky aspoň nie sú natočené nijako zle alebo neprehľadne. Dobrú hodinku sa tak Refueled v rámci kategórie druhotriednych akčňákov darí predviesť to o čo sa snaží, v poslednej polhodinke už síce rapídne stráca a pokus o asi dojemný záver na kopci je už vyložene na facepalm, takže celý film skôr končí na voľnobeh, než by akokoľvek gradoval, no vo výsledku to nijako nevybočuje z toho čo nastavila celá séria. Alebo to sa tak rýchlo zabudlo na dvojku a trojku? Neboj ich zrazu poniektorí vidia ako výborné filmy iba preto, lebo v nich bol Statham? Účinkovať v Refueled opäť Statham, tak myslím, že to hodnotenie je o pár percent vyššie, keďže sa opäť nejedná o nič iné než akčnú no-brain jednohubku na jeden večer bez vyšších ambícii, ktorá však na rozdiel od tohtoročnej stredno-budgetovej konkurencie (ukazujem opäť na teba Hitman) aspoň baví, teda minimálne tú prvú hodinku. A nehovorte mi, že od podobného filmu s podobným obsadením a s týmto názvom čaká niekto niečo viac. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

bourec

Produkcí to připomínalo bulharský levný filmečky se všema zašlejma hvězdama akčních filmů.Jenže to má na svědomí Besson.Akce celkem zručná,ale já u toho vůbec nic necejtil,bylo mi to celkem fuk.A s tim souvisí i naprostá nesympatie vůči Skreinovi,žádný charismá sem neviděl.Ženský role na hovno,a jak už tady někdo psal,jedinej sympaťák je Ray Stevenson.No a o scénáři taky ani nemluvim,i když pro mě to v akčních filmech nikdy nebylo to nejdůležitější.Odpad nedám,byl bych moc tvrdej,a neměl bych čistý svědomí,ale maximálně 30%. ()

Lacike

Imbecilna zapletka, mizerny casting, otrasné zbesilo zostrihane bitky, nudne prestrelky. Proste hrôza. Len vdaka solidnym nahanackam, ktore su natocene celkom prehladne je to o chlp lepsie ako nepozeratelna trojka. Ed Skrein ma nesral ale ani zaroven ma vôbec nezaujimal rovnako ako vsetky ostatne postavy az na sympataka Stevensona. Vysledok je uplne zbytocny film. Som zvedavy kolkych dalsich restartov sa este dockame. 3/10. ()

• Luc Besson chcel pôvodne natočiť prequel o tom, ako sa z Franka Martina stal kuriér. Nakoniec sa rozhodol pre reboot, ktorý ignoruje trilógiu s Jasonom Stathamom. (m.a.t.o.)
  • Jason Statham se vyjádřil k tomu, proč ve filmu nehrál: „Byla opravdu skvělá zkušenost ty filmy točit a rád bych v tom pokračoval. Jenže chtěli, abych podepsal hned tři filmy, ke kterým zatím ani nebyl scénář a navíc mi za všechny tři dohromady nabídli méně peněz, než kolik jsem předtím dostal zaplaceno za jeden díl! Bylo to obchodní rozhodnutí.“ Jason Statham chtěl za svou roli dostat 11 milionů amerických dolarů. (PROCESOR)