Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Lovreňáci a Velraňáci jsou dvě party kluků ze sousedních vesnic. S vervou sobě vlastní se nenávidí a bojují proti sobě s odhodláním svých statečných dětských srdcí. Jejich netradiční válečné trofeje - knoflíky, šle a pásky jsou na druhé straně vykupovány výprasky a tresty stejně urputných rodičů. Chlapci procházejí těžkou zkouškou, která jim dá poznat to nejdůležitější v životě. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (149)

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Krásná záležitost, taková kouzelná rodinná komedie o klučičích rošťárnách, bitkách a odstřižených knoflících.. Vrátila jsem se k tomuto snímku po spoustě let a rozhodně nelituji, bylo to velice příjemné filmové zpestření.. Všichni kluci jsou sympaťáci, od nejmenšího po největšího, báječné hlášky, které už během času zlidověly, no a písnička „Mám v kalhotách díru jak trám“ v provedení synů i otců úžasná.. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Knoflíkovou válku jsem někdy na hranici puberty četl, jenže tenkrát mi přišla strašně impertinentní. Přitom z dnešního pohledu na ni trochu nahlížím jako na francouzské pojetí Rychlých šípů. Samozřejmě pouze ve smyslu klukovského dobrodružství. Dvě party se rvou jako koně a nic si nedarují. Paradoxně jsou schopni bitvu zastavit kvůli zraněnému králíkovi. Tenkrát prostě byla jiná doba a to, co si užívali Lovreňáci a Velraňáci by dnes už z mnoha důvodů nebylo možné. Jenže tenkrát nebyly mobily a počítače. Zajímavé též je, jak si na své bitky příležitostně zavzpomínají i dospělí, takže rivalita se zřejmě předávala po generacích. Přitom nahlížíme do světa dětí a dospívajících, kterému dospělí nerozumí a jako by ani nechtěli, ačkoli sami prožívali něco podobného. Jako by svým věkem ztratili paměť a nerozpomenuli se na své dětské zkušenosti a zážitky. Rozhodně lze ocenit klukovské herce, kteří působili naprosto přirozeně. Mimochodem, pro Tsillu Chelton, Christophe Bourseillera a Martina Lartigua se jednalo o debut na filmovém plátně. Naopak Michèle Méritz tímto svou hereckou kariéru zakončila. ()

Reklama

anderson 

všechny recenze uživatele

SLOVENSKÁ DVD PREMIÉRA: NOVÝ ČAS/ ATYP FILM = 2.2.2009 --- Je to s pôvodným českým dabingom (veď prečo by sa niekto obťažoval zachrániť ten pôvodný slovenský) takže neváhajte (+ originálny zvuk a české titulky). --- dodatočne som sa dozvedel, že film je na DVD zmršený (ja nemám nastavené anamorfné prepínanie automaticky, a tak som prepínal manuálne bez podozrenia na podraz, a titulky ako dabingový vyznavač - zvlášť pri filme ktorý púšťam deťom - ignorujem. Takže sa ospravedlňujem za robenie nadšeneckej reklamy pofidérnej firme ktorá DVD vydala. (5.2.2009) ()

neoBlast 

všechny recenze uživatele

Francouzská klasika, která ale s věkem překvapivě stárne. Pokud jste na filmu nevyrůstali a jako já si ho dáte poprvé když vám táhne na třicet, tak se nedá vyhnout jakési takové... nudě. Rozhodně jsem se nepropadl do dětství a nekontroloval, zda mám všechny knoflíky a neušpinil jsem si kalhoty od bláta. To si raději zase sjedu uličnické Bylo nás pět od Smyczeka. 60 % ()

Spectre 

všechny recenze uživatele

Krása, genialita! Kladiem si otázku, ako som mohol takýto skvelý film až doteraz nevidieť. V kine bol samozrejme zážitok o to väčší. Keďže o hláškach a scénach tu už bolo povedané dosť, musím vyzdvihnúť aj formálnu stránku filmu, ktorá je výborná. Moderné "režisérske postupy" (ako bolo niekde spomínané) ja osobne nemám moc rád a tento film mi príde ako oáza poctivého remesla. Film je pritom nenáročný, zaujme ako najmenšieho diváka, tak aj staršieho filmového nadšenca. Ako dvadsiatnik sa radím skôr do tej mladšej kategórie, takže pocit nostalgie som nemal (ako spomínam, predtým som to nevidel), ale zato som sa vyžíval vo filme samotnom. Vynikajúci je okrem iného aj dabing (a to som na dabované filmy dosť alergický). Kapitola sama o sebe je soundtrack, ktorý je snáď až moc vážny, avšak má patričnú silu vyvolať tie správne emócie. Som nesmierne rád, že sa tento film dostal do kín a opäť sa dá pozerať na jednoduchú, ale inteligentnú zábavu (zopakujem to čo hovorím pri viacerých filmoch - takéto filmy sa už dnes netočia) ()

Galerie (20)

Zajímavosti (6)

  • Natáčeno v pískovně Saint-Arnoult-en-Yvelines, v lomech Poyers (Orphin) a na venkově v Bailleau-Armenonville. Scény v Longeverne jsou natočeny v Armenonville-les-Gâtineaux (Eure-et-Loir) a ty ve Velrans v Orphin (Yvelines). Poslední scéna se natáčí na Adolphe-Chérioux na rue Édouard Tremblay ve Vitry-sur-Seine. Rybářská párty se koná u rybníka Guiperreux v Poigny-la-Forêt. Yves Robert také využívá okolí svého pozemku, Moulin de la Gueville v Saint-Hilarion v Buttes Noires. (sator)
  • Film měl problém ve Spojených státech kvůli nahým scénám, které šokovaly americkou Ligu ctnosti. (sator)

Související novinky

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie

04.05.2016

Filmové cestování po Evropě pokračuje letos výletem do provoněné Francie a Zlín Film Festival odtud přiveze návštěvníkům více než 40 archivních i nejnovějších filmových počinů. Sekce Dny francouzské… (více)

Reklama

Reklama