Příběh mladé dívky a laskavého obra známého jako Obr Dobr, kteří se vydávají na dobrodružnou cestu s cílem zajmout zlé lidožroutské obry, kteří pronikají do světa lidí. (Freeman Ent.)

Gagin

Sakra tak nádherně udělaný a tak strašně se to táhne. U tohodle vám dítě rozhodně koukat navydrží, tipuju tak prvních 15-20 minut. Zpracování za 5*, zábava a příběh za 2*. Celkem za 3* ()

KcarlosK

Přepsat to od královny do konce, byl bych asi spokojenější. Takhle jsem spíš v rozpacích. Steven je sice uvnitř pořád děcko, ale nějak už si neumí hrát. A celkem dost tomu chybí nějaká nosná myšlenka či poselství. A jakto, že existence obrů nechává všechny naprosto v pohodě? Že by to bylo tou Anglií? ()

BStone

Krásná pohádka v mistrovské režii. Je úžasné sledovat, jak neuvěřitelně brilantně a úchvatně je snímek natočen, a ačkoliv mu lehce chybí tempo, laskavé vyprávění Pana režiséra vše napraví. 65% ()

lalailah

Musím sa priznať, že pri filme som sa tak trochu nudila. Animácia užásná, postavy milé, krásny svet fantázie. Hlavne zo začiatku bol ale príbeh príliš pomalý a plný rozhovorov, ktoré neboli zábavné a zdali sa mi viac menej od veci. Trvalo mi aspoň hodinu, kým som sa do filmu ako tak zadívala. Koniec taktiež nič moc - časť s anglickou kráľovnou sa mi zdala odfláknutá. Najlepší bol stred, kde sa dá nájsť pár veľi pekných okamžikov. ()

misiacik

Pôvodne som zamýšľal sa nad štyrmi hviezdami, no pri pohľade na mizerné hodnotenie zvyšujem, bo. Čo tu všetci artový špecialisti na príbehy metáte za srágory? Čítali ste vôbec knihu? Viete čo znamená film pre deti? Hľádate tu interdimenzionálne prepojenie tela s duchom pri spoločnej fabulácií pocitov spojených s intelektuálnym podtónom majstrových vnemov pretavených do pohyblivých obrázkov schopných ukojit vyznávačov Von Triera. Veď je to pre deti. Ja som sa bavil královsky, to dieťa vo mne sa smialo, tešilo a fandilo veľmi milej a vtipnej dvojici, kto to nevidí nech sa na chvíľu zastaví, dávam plnú paľbu. Je to lepšie ako kniha, Štefan je späť a to v plnej paráde dámi a páni. ()

d-nao

Tak na Spielberga je to ťažký priemer. Beriem to, že aj majstrovi už došla para. Žiaľ pre diváka. Názov by som ale pozmenil z BFG na WTF. ()

sakrij

Tento film jsem viděl s dcerou, která miluje knihu a byla to parádní podívaná. Jsem rád že jsem tento kousek viděl. ()

ZionelloSVK

Bežne som zvyknutý na to že čo sa týka rodinných fantasy animovaných filmov sú postavy vytvorené vždy tak že pôsobia tým, akýmsi, všeobecne vnímaným sympatickým a zlatým rozpravkovým spôsobom avšak problém pri tomto diele je premňa osobne strašne nesympatická mladá dievčina a celkovo zvlástne prepracovaným zasadením tohto dievčata do celkového príbehu. Čo sa týka celého diela a 3d postav animácií a tak podobne, tak v tomto nevidím žiaden problém. Príbeh zaujímavý, postavy zábavné, aj zvláštne a zaujímavé, ale stále mi tam vadí ten element, ten ľudský faktor, to malé dievča. Preto hodnotím 4 hviezdičkami, pretože ak by autory zvolili možno plne 3d svet s postavami, tak by to bolo pre mňa vysokokvalitné dielo, resp. si myslím že by bolo. ()

PORTER44

Povedené fantasy,holka ze sirotčince kterou unese obr do svého světa kde žije s jinými obry ale ti ho odsuzují protože jako jediný z nich lidi nepojídá ale kamarádí se s nimi,proto si ze světa lidí obr dobr přinesl kamarádku se kterou si skvěle rozumí.Vizuálně povedené,vtipné jména obrů zrovna tak řeč obra dobra. ()

Jrk

Vyloženě dětský film. Dospělý asi moc neocení. Ale je to dobře, že jsou dětské filmy s jednoduchou zápletkou. ()

newk

Strašná nuda, nedokoukal jsem. Hlavní hrdinka mi vůbec nebyla sympatická. Strašnej Spilbergův přešlap. ()

Cuffini

Malá ošklivka Betty, (naprosto nesympatické malé dítě, chápu ale tvůrce postavy-musí se zalíbit novodobým dětem, takže se jim musí co nejvíc přiblížit), lezla neuvěřitelně na nervy... Další z pohádek naprosto nereálných a hloupých. Kdyby lidé objevili obry, nejpravděpodobněji by je sejmul Smith s Jonesem. Jednoho by si odvezli federálové do Arei51 a dalšího by zavřeli do klece na Matějskou, kde by proskakoval skrz zapálené kruhy. Jo, ale ještě předtím by ho hodili před soud za únos dítěte na až 4 roky.. Nenápadně bylo tímto dílem dětem sděleno, že když i obři jsou šikanování, utiskovaní a nejí maso, tak že ony, jako lidští červi, s takovým životem na prd, rovněž nic neudělají... So sad. Jdu brečet. ()

Beginek87

Docela super pohádka ... dost super pohádka. Asi bych zkusil vymyslet nějak jinak nápravu a internaci obrů, dějová linka s královnou a armádou mi do toho moc neseděla, ale jinak se na to koukalo celou dobu překvapivě moc dobře. Ten obr byl děsnej klaďák, takového aby svět pohledal, kam se hrabe spider-man. Holčička tak trošku na tenké hranici mezi holkou a klukem, ale v tomhle věku je to beztak ještě jedno ... ona vlastně byla jenom takový dějový doplněk :D Po tomhle Spielbergovi alespoň částečně odpouštím Válku světů, kterou si to u mě fakt šeredně pohnojil. A věřím, že kvůli tomu má dodnes neklidné sny. ()

pierrek22

Snažil jsem se. Opravdu. Ale vydržel jsem to sotva do půlky a ve chvíli kdy jezdili na angličácích a stále šikanovali obra Dobra, jsem to vypnul. Film by se spíš měl jmenovat "Otravná nesympatická holčička a hloupý důchodce", což je možná zkratka tohoto předlouhého snímku. Vizuál je krásný, vše do sebe pěkně trikově zapadá. Problém je, že ve filmu není ani jedna postava, které bych chtěl fandit nebo si přát aby vydržela žít až do konce této dvouhodinové nudy. Nemám moc rád filmy od Spielberga. Často vaří z vody, snaží se lidem servírovat své nezáživné nápady tak polopaticky, že se každý jeho film natáhne přes dvě hodiny. Druhý film od Disneyho, který jsem nedokoukal celý a vážně mě to nemrzí. ()

mfanta

60% - Hezký kouzelný příběh hlavně pro děti. Ve filmu bylo pár vtípků, kterým jsem se také zasmál. Zároveň se film pokouší i o poselství. Bohužel konec se úplně nepovedl. ()

Mendes to zkusí u Disneyho

Mendes to zkusí u Disneyho

27.08.2016

Sam Mendes se po Skyfallu a Spectre k bondovkám nevrátí. Momentálně chystá drama The Voyeur's Motel, jehož hlavní hrdina se stane nepohodlným svědkem vraždy, a teď ho zaujal dětský román Jakub a obří… (více)

Steven Spielberg si dá 4 filmy během tří let

Steven Spielberg si dá 4 filmy během tří let

13.04.2016

Filmům Stevena Spielberga se těžko říká ne, takže vás určitě potěší, že o ně teď nebudeme mít nouzi. Režisérská legenda právě dokončuje fantasy Obr Dobr, která jde do kin už 30. června 2016, a ještě… (více)

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga